Suomen ensi vuoden kiintiöpakolaiset ovat syyrialaisia ja kongolaisia.
Pakolaiskiintiön koko ensi vuonna on 750 henkeä.
Samalla tavoin kullekin maalaisliittolaiselle kehitysalue-maakunnalle tulisi määritellä vuosittainen enimmäiskiintiö koskien muuttoa pääkaupunkiseudulle.
Pakolaiskiintiön koko ensi vuonna on 750 henkeä.
Samalla tavoin kullekin maalaisliittolaiselle kehitysalue-maakunnalle tulisi määritellä vuosittainen enimmäiskiintiö koskien muuttoa pääkaupunkiseudulle.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miksi haluat tappaa pääkaupunkiseudun asukkaat, miksi ? Jos se eristetään muusta, ihmiset kuolevat nälkään. Jos mainitsemasi 'kehitysalue-maakunnat' eristetään muusta ympäristöstään, niistä kasvaa elinvoimaisia humanismin kehtoja. Siis mikä oli aivopierusi taustalla ?
Haluaako joku oikeasti muuttaa Helsinkiin? En usko.
Itse en loppuelämäni aikana aio edes käydä siellä, ällöttävä paikka.
Viimeksi kävin 10v. siiten ja se on viimeinen käyntini, rumaa oli!
Ei siitä haittaa ole, jos maaseudulta väki muuttaa pääkaupunkiseudulle. Vaikka heitä muuttaisi tuhansittain, heistä ei olisi niin paljon kuluja ja haittaa kuin ulkomailta Suomeen suuntautuvassa "muutossa". Asuntoilmoituksen aiheuttama invaasio sen todeksi näytti.
Kiintiö on 750 ja Sipilä halusi 2000. Sipilän ajukoppa ei ole täysin kondiksessa, kun yrittää järjestää suomalaisille lisää ongelmia.