Miksi vaalikoneiden tilastotietoa ei julkisteta päiväkohtaisesti vaalikoneiden sivustoilla. Ns. "virallisten" vaaligalluppien tulokset kertovat aivan muuta kuin totuuden kansan mielipiteestä. Verorahoilla toimivan YLE:n tulisi julkistaa vaalikoneen tilastotiedot joka päivä, jotta voitaisiin nähdä, kenen ehdokkaan kanssa kansa jakaa mielipiteet. Nyt tilanne on korruptoitunut ja totuutta pimitellään.
Presidentinvaalit 2018 vaalikone tilastot YLE totuus kannatus prosentti suosikki eniten ääniä osuus mielipide
Presidentinvaalit 2018 ja vaalikoneiden tilastot
8
153
Vastaukset
- 87612407
Totta joka sana..
Suomi tuhoutuu jos kansakuntamme ei nöyrry parannukseen ja uskomaan Jeesukseen Kristukseen
kuritusta tulee jos synnissä rypeminen jatkuu- yugtuitgiu
MTV:n sivuilla ainakin sanottiin Laura Huhtasaaren saaneen 44 % kannatuksen, Sauli 20 %, muut kaukana takana.
- 865921460
MTV3 ainut media joka uskaltaa uutisoida totuuden?
- lukutaitoasiaan
Ja mikähän se totuus sitten onkaan ?
MTV:n vaalikoneessa on kysymysten asettelulla saatu yhdenlainen tulos, siitähän siinä on kyse.
Ei vaalikoneet anna kuvaa ketä ehdokasta eniten kannatetaan. Vaalikoneilla on tarkoitus antaa suuntaa ehdokkaisen ajattelusta. Toki niissä suurin merkitys on kuinka ja mitä kysymyksiä sinne laitetaan, niin kuin näkyy MTV:n vaalikoneessa, siinä on 2 kysymystä jossa melkein kaikki voivat yhtyä Huhtasaaren näkemykseen. Sillä sitten saadaankin Huhtasaari nostettua kärkeen, vaikka ei se realisoidu äänestyskopissa, koksa monikaan ei ole samaa mieltä hänen muista näkemyksistään.
- Äänestäjä2018
Nyt vihervasemmiston media on herännyt siihen että Huhtasaari liitää omassa sarjassaan vaalikoneiden gallupeissa. Ylikorostetaan hänen henk.koht. uskoa jotta maallistuneet tapakristityt etäännyttäisi itseään hänestä. Ollaan ilmeisen huolissaan siitä että voisi käydä niin että poliittiseen eliittiin turhautunut kansa äänestäisi "väärin" kuten kävi briteissä, itävallassa ja jenkeissä.
- sisäpiiriläinen
"Miksi vaalikoneiden tilastotietoa ei julkisteta päiväkohtaisesti vaalikoneiden sivustoilla?"
Että niitä ehditään muokkaamaan ilman, että tulokset vaikuttaa peukaloiduilta. - Muutoksenpuolesta
On tää Suomikin vajonnut alas mitä tulee politiikkaan ja mediaan. Onneksi on some, ja nuoret oppineet käyttämään sitä. Ei voi enää niin helposti sumuttaa kansaa. Huomatkaa, että nyt on eu:n taholta pyrkimystä puuttua ja sensuroida epämieluisaa materiaalia netissä ja muussakin tiedonvälityksessä, joten perässä mennään, jos ei saada nykysuuntaa vaihdettua. Eu:n piti olla kauppaliitto, mutta pyrkii näköjään aivan muuhun. Laura tai Paavo saa meidän äänet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt464924Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.622767Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391084Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh711064Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611055Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?2201045- 1271016
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok72984- 137895
- 49884