Miksi vaalikoneiden tilastotietoa ei julkisteta päiväkohtaisesti vaalikoneiden sivustoilla. Ns. "virallisten" vaaligalluppien tulokset kertovat aivan muuta kuin totuuden kansan mielipiteestä. Verorahoilla toimivan YLE:n tulisi julkistaa vaalikoneen tilastotiedot joka päivä, jotta voitaisiin nähdä, kenen ehdokkaan kanssa kansa jakaa mielipiteet. Nyt tilanne on korruptoitunut ja totuutta pimitellään.
Presidentinvaalit 2018 vaalikone tilastot YLE totuus kannatus prosentti suosikki eniten ääniä osuus mielipide
Presidentinvaalit 2018 ja vaalikoneiden tilastot
8
118
Vastaukset
- 87612407
Totta joka sana..
Suomi tuhoutuu jos kansakuntamme ei nöyrry parannukseen ja uskomaan Jeesukseen Kristukseen
kuritusta tulee jos synnissä rypeminen jatkuu- yugtuitgiu
MTV:n sivuilla ainakin sanottiin Laura Huhtasaaren saaneen 44 % kannatuksen, Sauli 20 %, muut kaukana takana.
- 865921460
MTV3 ainut media joka uskaltaa uutisoida totuuden?
- lukutaitoasiaan
Ja mikähän se totuus sitten onkaan ?
MTV:n vaalikoneessa on kysymysten asettelulla saatu yhdenlainen tulos, siitähän siinä on kyse.
Ei vaalikoneet anna kuvaa ketä ehdokasta eniten kannatetaan. Vaalikoneilla on tarkoitus antaa suuntaa ehdokkaisen ajattelusta. Toki niissä suurin merkitys on kuinka ja mitä kysymyksiä sinne laitetaan, niin kuin näkyy MTV:n vaalikoneessa, siinä on 2 kysymystä jossa melkein kaikki voivat yhtyä Huhtasaaren näkemykseen. Sillä sitten saadaankin Huhtasaari nostettua kärkeen, vaikka ei se realisoidu äänestyskopissa, koksa monikaan ei ole samaa mieltä hänen muista näkemyksistään.
- Äänestäjä2018
Nyt vihervasemmiston media on herännyt siihen että Huhtasaari liitää omassa sarjassaan vaalikoneiden gallupeissa. Ylikorostetaan hänen henk.koht. uskoa jotta maallistuneet tapakristityt etäännyttäisi itseään hänestä. Ollaan ilmeisen huolissaan siitä että voisi käydä niin että poliittiseen eliittiin turhautunut kansa äänestäisi "väärin" kuten kävi briteissä, itävallassa ja jenkeissä.
- sisäpiiriläinen
"Miksi vaalikoneiden tilastotietoa ei julkisteta päiväkohtaisesti vaalikoneiden sivustoilla?"
Että niitä ehditään muokkaamaan ilman, että tulokset vaikuttaa peukaloiduilta. - Muutoksenpuolesta
On tää Suomikin vajonnut alas mitä tulee politiikkaan ja mediaan. Onneksi on some, ja nuoret oppineet käyttämään sitä. Ei voi enää niin helposti sumuttaa kansaa. Huomatkaa, että nyt on eu:n taholta pyrkimystä puuttua ja sensuroida epämieluisaa materiaalia netissä ja muussakin tiedonvälityksessä, joten perässä mennään, jos ei saada nykysuuntaa vaihdettua. Eu:n piti olla kauppaliitto, mutta pyrkii näköjään aivan muuhun. Laura tai Paavo saa meidän äänet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017523
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1025434- 835007
- 1364384
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113130- 492783
- 522749
- 612367
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102324Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.541908