Gold rush & Yukon gold sarjoissa draamaa tehdään

oyuihjsuyauj

Noissa kullankaivuu ohjelmissa draamaa tehdään monella tapaa. huomaa että aloitusjaksossa keväällä (lehti tulossa puuhun) horsma kukkii kuitenkin joissakin otoksissa. Samoin loppu syksyn ohjelmissa on vihreitä kohtauksia esim punnituksissa, vaikka annetaan ymmärtää että talvi painaa päälle ja puut on lehdettömiä.
Telaa katkeaa kun juuri sitä kuvataan :D
Ihmetellä pitää maankäsittelyn logistiikkaakin noissa. jumalattoman korkeita pömpeleita noin huuhtomot ja sitten kaivuri pitää nostaa mielettömän kasan päälle että yltäisi edes jotenkin lastaamaan maata huuhtomoon.

Pikkuisen mennyt maku noista ohjelmista.

3

405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AuAgPt

      Niin, viihde-doku,menttejahan ne ovat, mielenkiintoista sellaista. Eikä kukaan pakota katsomaan, jos ei kiinnosta. Tosin kyllästynyt olen itsekin, alussa katsoin joka jakson, nyt satunnaisesti...

      • Geology_Rocks

        Juuri näin. Itse en noita juuri katso, mutta yleisen hyvän nimissä on tietysti hienoa, että jonkinlaista asiaakin lähetetään eikä vain pelkkää hottikset pettämissaarella -tauhkaa. Vaikka formaatti olisikin viihteellinen, niin kyllä sisältö ratkaisee. Viihteellisetkin luonto- ja tiedeohjelmat ovat hyvä vaihtoehto niille, joille oppikirjat saati tutkimusartikkelit ovat liian puiseva tai käsittämätön lähestymistapa maailmaamme.


    • huhheilihei

      Jaa, että ameriikassa tehtäisiin draamaa? Mää ihmettelen miten jossain yhdellä joellakin riittää niitä tukkeja kerättäväksi, vaikka ovat kymmeniä vuosia niiltä jokiosuuksilta niitä tukkeja keräilleet. Käykö joku sinne kaatamassa uusia koko ajan? :)

      Sitten Ameriikan puunhakkaajat. Tällä viikolla palkataan joku. Annetaan kenkää, mutta eiköhän puu kaadu jonkun jalan päälle ja se on taas pakko ottaa takaisin töihin, ketä ei haluttu.

      Sitten tappavien puunkeräimien vaijerit katkeilevat ja oho kävi tuuri, kun ei kuoltu ja 500 kilon rautamötikkä osunutkaan päähän. Mutta ketään ei haittaa, ja sama meno jatkuu.

      Että draamaako??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      346
      7772
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      97
      5517
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      111
      4633
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      27
      4430
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      146
      4307
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3947
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      157
      3829
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      77
      3727
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      36
      3646
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      85
      3461
    Aihe