Gold rush & Yukon gold sarjoissa draamaa tehdään

oyuihjsuyauj

Noissa kullankaivuu ohjelmissa draamaa tehdään monella tapaa. huomaa että aloitusjaksossa keväällä (lehti tulossa puuhun) horsma kukkii kuitenkin joissakin otoksissa. Samoin loppu syksyn ohjelmissa on vihreitä kohtauksia esim punnituksissa, vaikka annetaan ymmärtää että talvi painaa päälle ja puut on lehdettömiä.
Telaa katkeaa kun juuri sitä kuvataan :D
Ihmetellä pitää maankäsittelyn logistiikkaakin noissa. jumalattoman korkeita pömpeleita noin huuhtomot ja sitten kaivuri pitää nostaa mielettömän kasan päälle että yltäisi edes jotenkin lastaamaan maata huuhtomoon.

Pikkuisen mennyt maku noista ohjelmista.

3

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AuAgPt

      Niin, viihde-doku,menttejahan ne ovat, mielenkiintoista sellaista. Eikä kukaan pakota katsomaan, jos ei kiinnosta. Tosin kyllästynyt olen itsekin, alussa katsoin joka jakson, nyt satunnaisesti...

      • Geology_Rocks

        Juuri näin. Itse en noita juuri katso, mutta yleisen hyvän nimissä on tietysti hienoa, että jonkinlaista asiaakin lähetetään eikä vain pelkkää hottikset pettämissaarella -tauhkaa. Vaikka formaatti olisikin viihteellinen, niin kyllä sisältö ratkaisee. Viihteellisetkin luonto- ja tiedeohjelmat ovat hyvä vaihtoehto niille, joille oppikirjat saati tutkimusartikkelit ovat liian puiseva tai käsittämätön lähestymistapa maailmaamme.


    • huhheilihei

      Jaa, että ameriikassa tehtäisiin draamaa? Mää ihmettelen miten jossain yhdellä joellakin riittää niitä tukkeja kerättäväksi, vaikka ovat kymmeniä vuosia niiltä jokiosuuksilta niitä tukkeja keräilleet. Käykö joku sinne kaatamassa uusia koko ajan? :)

      Sitten Ameriikan puunhakkaajat. Tällä viikolla palkataan joku. Annetaan kenkää, mutta eiköhän puu kaadu jonkun jalan päälle ja se on taas pakko ottaa takaisin töihin, ketä ei haluttu.

      Sitten tappavien puunkeräimien vaijerit katkeilevat ja oho kävi tuuri, kun ei kuoltu ja 500 kilon rautamötikkä osunutkaan päähän. Mutta ketään ei haittaa, ja sama meno jatkuu.

      Että draamaako??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      76
      7481
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      73
      7359
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      156
      5927
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      54
      4877
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4139
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3850
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3487
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3472
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      86
      2875
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      209
      2532
    Aihe