Palopuron puuman EX-mies!
Annatko tosiaan entisen vaimosi herjata itseäsi iltasanomissa monta kertaa vuodessa?
https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000005499569.html
Annatko tosiaan entisen vaimosi herjata itseäsi iltasanomissa monta kertaa vuodessa?
https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000005499569.html
Vastaukset 14
Vanhimmat
Vähemmistäkin häväistyksistä on käräjöity!
Erikoisia lehtiä nämä Iltasanomat ja HS, kun toimittajat luulevat, että saavat kirjoitella ihan mitä sattuu. Mistä vaan ja kenestä vaan.
Minun ex- akkani tuli läskiksi siinä keski-iän kynnyksellä ja suoraan sanottuna, ei se lehmä ollut koskaan sängyssä hääppöinen, eikä nuorenakaan mikään kaunotar. Menin sen kanssa naimisiin, kun sanoi tulleensa paksuksi, vaikka ei ollutkaan sitten lopulta, vähän niin kuin velvollisuudesta. Avioliittomme oli sellaista pakkopullaa.
Erosin siitä, jätin akan kylmästi vaan. Nyt olen löytänyt itseäni vuosia nuoremman kauniin naisen, ja meillä menee sängyssä mahtavasti. Se eropäätös oli elämäni paras! Nyt minulla on nuori kaunis nainen, joka todellakin antaa elämääni puhtia! Olen kuin uusi mies!
Voisikohan Iltasanomat tai Iltalehti haastatella minua ja julkaista tarinani? Ihan vaan kannustukseksi mahdollisesti huonossa avioliitossa, masentuneina eläville suomalaismiehille.
Juuri siitähän minä tahtoisin avautua iltapäivälehdille. Kuka muuten sanoi, että olen vanha? Minähän olen tiikeri-ikäinen mies parhaimmillani. (tiikerimies vastaa puumanaista)
No jos ei mies saa täkkiä pölisemään niin joutaakin vähän tölvästä!
Ai ihan julkisesti koko iltapaskan lukijakunnalle?
Toimittaja?? Janiko Kemppi ei juuri kirjoittele kuin näitä mummo-juttuja. Pojalla täytyy olla palava kaipuu oman äitinsä kainaloon?
Onkohan nämä enää yhdessä. Miestä vie seksihormonit vain muutaman vuoden, sitten astuu arki.
Tuo nainen ei voi olla täyspäinen. Miten julkeaa antaa haastatteluja ? Voi hyvää päivää sentään! Toivottavasti ex- vie oikeuteen.
Iltasanomien päätoimittajat Tapio Sadeoja ja Ulla Appelsin nukkuvat aina lomien aikana ja toimitus suoltaa mitä idioottimaisempia juttuja, jopa samoja vanhoja moneen kertaan julkaistuja.
Mistä Janiko Kempin kaltainen toimittaja saa palkkansa?
Neljän alle 10v lapsen äiti, siinä on lapsilla ihmettä kun nuori ori huudattaa äippää makuukammarissa
Eikös tämä sama uutinen ole julkaistu aikaisemminkin? Ensin oli juttua kuinka joulun pyhien jälkeen erotaan paljon. Nyt kehutaan kuinka hyvää tekee nuorempi. Onko näillä jutuilla ideana antaa naisille jotain ajatuksia.
Välillä tehdään kehu juttuja kuinka joku tyttö matkustelee ympäri maailmaa tarjoamalla "escord" palveluita tai kuinka sugardadyt ostelee tavaroita ja maksaa silikonit. Vähän niin kuin mikset sinäkin kokeilisi tälläistä. Tää on ihan normaalia nykyään.
Olisko mitään tienaamis vinkkejä nuorille miehille?
Eiku se huora sana kuulostaa vähän ikävältä. Olisko jotain poika seuralais sivustoo jossa kivat rikkaat ihmiset lahjoittelis matkoja ja ostelis kaikkea kivaa?
tommoseen vanhaan harppuun, tommosethan haiseekin jo.