Olen kansalaisaktivisti, aktiivinen ihminen, vihaan mamuja, kirjoittelen niistä päivittäin kymmeniä kommentteja eri sivustoille, käyn miekkareissa, syön mielenterveyslääkkeitä, joskus kun otan alkoholia, olen jonkun aikaa osastolla hoidossa. Naapurin kyttäävät minua, eilenkin joku parkkipaikalla jätti moneksi tunniksi lumikolan autoni nokan eteen, joku merkki se oli. Kirjeet avaan varovasti hengityssuojan kanssa ja käsineet kädessä, niissä voi tulla myrkkyä. Mistään ei saa apua, poliisi ei myönnä kuuntelevansa puhelintani, epäily, että valtio myrkyttää minua, sekään ei riitä poliisille eivätkä rupea tutkimaan. Mistä saa yksityinen, kansallismielinen ihminen apua, kun kukaan ei usko.
Poliisi kuuntelee puhelintani
29
237
Vastaukset
- mahdotonsaadaapua
Äsken soitti lehdenmyyjä. Tietysti urkki, onko puhelimeni auki. Sitten alkoi puhelimesta kuulua koputusääni, joku siis linjalla kuunteli. Myyjä yritti kysyä, mitä olen pitänyt lehden jutuista, koko ajan siis vakoillaan mielipiteitä.
- hyvä_tietää
"Olen kansalaisaktivisti, aktiivinen ihminen, vihaan mamuja, kirjoittelen niistä päivittäin kymmeniä kommentteja eri sivustoille, käyn miekkareissa, syön mielenterveyslääkkeitä, joskus kun otan alkoholia, olen jonkun aikaa osastolla hoidossa. Naapurin kyttäävät minua, eilenkin joku parkkipaikalla jätti moneksi tunniksi lumikolan autoni nokan eteen, joku merkki se oli. Kirjeet avaan varovasti hengityssuojan kanssa ja käsineet kädessä, niissä voi tulla myrkkyä. Mistään ei saa apua, poliisi ei myönnä kuuntelevansa puhelintani, epäily, että valtio myrkyttää minua, sekään ei riitä poliisille eivätkä rupea tutkimaan. Mistä saa yksityinen, kansallismielinen ihminen apua, kun kukaan ei usko".
Hybridijarojen melkoinen avautuminen seurattavan gang stalking-tietojen levittämisestä pelottelutarkoituksessa;) - Pornari
Puhelimen kuuntelusta ei nykyään synny minkäänlaista ääntä. Eli koputus ääni johtui jostain muusta.
- mahdotonsaadaapua
Facebook sulki tilini kun kirjoitin ongelmastani, poliisihallinnon vainosta minua kohtaan.
- nollatoleranssion
Facebookilla on ehdoton nollatoleranssi isänmaallisuuteen ja rasismiin. Rikoit sääntöjä joten Facebook sulki oikeutetusti tilisi. Lisäksi Facebook tekee aktiivisesti yhteistyötä nettipoliisin kanssa.
- KaikkiSyynissä
Maahanmuutto-, hallitus-, EU-, -Natokriittisten kansalaisaktivistien mobiililaitteet ja nettiliittymät ovat oikeasti kokoaikaisessa syynissä, vaikka porvarihallituksella ei ole vielä tiedustelulain massavalvontaoikeuksia, joita se koittaa kovin saada voimaan valtamedian avulla, fase flageilla ja Venäjän hybridivaikuttamiskortilla . Laitonta toimintaa voidaan kiertää myös hoitamalla kansalaisaktivistien vakoilu ja urkinta diplomaattistatuksen omaavan Naton/EU:n hybridikeskuksen kautta, jonka tekemiä ulkoistettuja rikoksia suomalaisia kohtaan ei voida tutkia tai saattaa oikeuteen.
- polpotiedoittaa
Valitettavasti meidän tehtäviimme kuuluu tarkkailla ja tarvittaessa ankarasti rangaista sinun kaltaisiasi vaarallisia toisin ajattelijoita, jotka muuten saattaisivat johtaa kunnon kansalaisia harhaan ja ajattelemaan, että maahanmuutto ei olisikaan rikkaus.
Sinun tulisikin mahdollisimman pikaisesti ja itse vapaaehtoisesti hakeutua uudelleenkoulutusleirille, jollainen on perusteilla Inarin kunnassa ns. Kessin erämaa-alueen eteläosassa. Siellä sinä oppisit nauttimaan mahaanmuuton rikkaudesta ja kulttuurimme monipuolistumisen tuomasta onnellisemmasta elämästä.
Ystävällisin terveisin
Polpon tiedoitusosasto
Lavrenti Berija- duunipaikkojavapaana
Ja keskitysleirin vartijoina on tietysti vihervasemmistoanarkistit ja miehet pimeimmästä Afrikasta ja Arabiasta? Kaulankatkojia on nykyään työttömänä tosi paljon.
- mahdotonsaadaapua
Lavrenti Berija, poliisia ei saa avuksi, jos joku paistaa luvattomasti lettuja, mutta miksi heitä joutaa asuntoni ympärille jatkuvaan päivystykseen? Jouluna kuljeksi sauvojen kanssa mies tarkkaillen pihaa ja autoani. arkisin on vieraspaikalla tai lähikadulla joku tavis-auto, siellä tarkkailija autossa sisällä. Asun umpikadun päässä, tuottaa suurta vaivaa mennä metsän lävitse asioilleen, jottei saa tarkkailijaa peräänsä. Miksi ette vastaa, mikä tarkoitus tällä on ? ymmärrän, että määräys on tullut ylimmältä poliisijohdolta, ehkä sisäministeriltä. Sieltäkin kysyin, vaan en ole vastausta saanut.
- BlackMoney
duunipaikkojavapaana kirjoitti:
Ja keskitysleirin vartijoina on tietysti vihervasemmistoanarkistit ja miehet pimeimmästä Afrikasta ja Arabiasta? Kaulankatkojia on nykyään työttömänä tosi paljon.
Vihervasemmistolla ei ole mitään valtaa, vaan KesKokoomus-uusliberalistien rahamafialla jotka omistavat myös mainosvaltamedian, Suolen ja Kokoomus-Kivisen ohjaaman Ylen. EU-mafia, Nato, USA ja Soros-globalistit taustapiruina.
- polpotiedoittaa
duunipaikkojavapaana kirjoitti:
Ja keskitysleirin vartijoina on tietysti vihervasemmistoanarkistit ja miehet pimeimmästä Afrikasta ja Arabiasta? Kaulankatkojia on nykyään työttömänä tosi paljon.
On sopimatonta puhua keskitysleireistä, se on negatiivinen ilmaisu ja tuomittavaa vihapuhetta. Uudelleenkoulutusleiri on sopiva ja valtiollisen ilmaisujen tarkastuskomitean (VITK) hyväksymä ilmaisu.
Muutenkin viestisi on sen sävyinen, että joudun vakavasti varoittamaan sinua, ettet joutuisi kyseisen leirin ensimmäisten asiakkaiden joukkoon.
Mitä tulee itse kysymykseen, niin vartijoiksi tulemme luonnollisesti myös ottamaan Afrikasta saapuneita, hyvämaineisia ja työteliäitä maahanmuuttajia, joille annamme sopivan koulutuksen, mm. kapinoivien ihmisjoukkojen käsittelyyn liittyvän.
Ystävällisin terveisin
Polpon tiedoitusosasto
Lavrenti Berija - polpotiedoittaa
mahdotonsaadaapua kirjoitti:
Lavrenti Berija, poliisia ei saa avuksi, jos joku paistaa luvattomasti lettuja, mutta miksi heitä joutaa asuntoni ympärille jatkuvaan päivystykseen? Jouluna kuljeksi sauvojen kanssa mies tarkkaillen pihaa ja autoani. arkisin on vieraspaikalla tai lähikadulla joku tavis-auto, siellä tarkkailija autossa sisällä. Asun umpikadun päässä, tuottaa suurta vaivaa mennä metsän lävitse asioilleen, jottei saa tarkkailijaa peräänsä. Miksi ette vastaa, mikä tarkoitus tällä on ? ymmärrän, että määräys on tullut ylimmältä poliisijohdolta, ehkä sisäministeriltä. Sieltäkin kysyin, vaan en ole vastausta saanut.
On hyvin valitettavaa, että resurssien vähäisyyden johdosta emme voi aina auttaa kaikissa asiossa, joihin tarvitsisitte apua. Olemme kyllä täällä Polpossa tiedostaneet ongelman ja olenkin itse henkilökohtaisesti tehnyt esityksen asiantilan korjaamiseksi.
Olen esittänyt, että rekrytoisimme Polpon palvelukseen esimerkiksi Irakista ja Syyriasta sekä Afganistanista saapuneita henkilöitä, joilla on jo kokemusta poliittisluonteisesta poliisitoiminnasta kotimaissaan. Uskon, että ehdotukseni johdosta ryhdytään piankin toimenpiteisiin.
Ystävällisin terveisin
Polpon tiedoitusosasto
Lavrenti Berija - mahdotonsaadaapua
Kiitos vastauksesta! toivottavasti voisitte pian lopettaa tarkkailuni, itse teen kuitenkin isänmaan hyväksi parhaani ilmiantaen ihmisten rikkeitä, etenkin ulkomaalaisten näköisten. toivottavasti lisävoimien saamisen jälkeen pystytte puuttumaan esim. ostoskeskusten naisia tuijottaviin miehiin heitä rankaisten. Ja luvattomiin letunpaistajiin. Nykyinen sisäministeriö nostaa vain jotkut Hakkaraiset esiin, eivät puutu todellisiin ongelmiin,. Nainen voi kyllä ilmaista, jos ei tahdo pusua, mutta miten naiset voivat puolustautua katseilta, eivät mitenkään?
Olette, Lavrenti Berija, selvästi ymmärtäneet asemani. Ehkä teiltä saan apua ja voin elää kotonani ilman jatkuvaa seurantaa ja pelkäämättä avata verovirastosta tms. tulevat kirjeeni ilman myrkytysvaaraa.
- oipoii
Melkoinen oireyhtymä. Parane pian.
- beethooven
Mulla on niitä entisiä tietokoneita vino pino salakuunneltuina ja tuijotettuina tuolla olkkarin nurkassa ilman vaikka muille jakaa.
- kylmiön-totuus
Sosiopaatti kuuntelee mielellään muiden puheluita.
- mv.Moskau.Volga
Niin, se ei ole suinkaan mikään poliisi, vaikka kyttää.
Mukavahan niitä on toki trollata ja ärsyttää väärillä tiedoilla ja "suojaamattomalla" koneella tai puhelimella, kun sellaisen hanki elämä -heikkopään kimpussaan huomaa. Mullakin on keylogger-satukerhossani monta "fania", joille olen jo vuosia saanut tuottaa elämänsisältöä :D Jos avoimesti kertoisin kaikille, että tiedän seurannasta, niin särkisin peelon unelman hakkerointitaidoistaan ja sitä ei peelo-parka varmaankaan murtumatta kestäisi. Koska homman pointti ei hänelle tietenkään ole, että vaikkapa soittaisi ja kysyisi suoraan, mitä kuuluu.
Useimmat näistä joutuvat kuitenkin johonkin ryyppyputkeen jouluna tai takaisin osastolle kun menevät psykoosiin, kun uskovat kaiken pajunköyden ja elämäni dramaattiset valeuutiset, mitä niille syötän.
- jotainrajaatyperyydelle
No niin tulipa luettua taas 1 turha sairas ketju,poistakaa tälläiset typeryydet.
- kohta_loppuu_kusetus
On tämä kummallista kun isänmaanrakkaita ihmisiä pelotellaan vihapuhekirjoituksilla. Eihän ne raukat meille mitään voi, meitä on jo niin paljon ja koko ajan tullee lisää joilla silmät aukeavat tähän laajaan kusetukseen.
Kun pidät rajan ettei kirjoita liian uhkaavaa ym. tekstiä niin eihän ne viitsi millekkään reveta. Pidä muutaman kuukauden tauko kirjoittelussa, se avaa ajatuksia muutenkin. Olet varmaan osuutesi tehnyt ja herätellyt monia muita kirjoittamaan. Kiitos paljon!- sdfgasdfgasdfg
Sinä taisit ottaa tuon avaajan vittuilunsekaisen sarkasmin vakavissasi? Hänhän kirjoitti sanoiksi sen, millaisena valtaosa ihmisistä nämä nettinatsit näkee.
- fiiuuu
Aloittajalla menee kovaa.
- Kokemusas.tuntija
Ota puhelin jossa irralliset muuttuvat 'prepaid'-liittymät! Voi olla tilapäinen apu? Tai kahta erillistä sim-korttia samassa puhelimessa.
Ja myös älypuhelimiin saa laitettua estoja jos mahdollista numeroihin mihin tahansa?¨
Tunnen tilanteen ja olen kokenut sen vastaavanlaisista syistä n. 7-8 vuoden takaa!
Jossa ankaraa kritiikkiäni jotka tulkittiin "laittomana uhkauksena" kylläkin suomalais-suojatyöläisiin yms. johti kuulusteluihin ja tietokoneeni takavarikkoon samaan aikaan, jossa ei ollut mitään sen kummempaa, mutta ongelmat eivät jääneet siihen kun sain koneen takaisin he seurasivat laitettani ja netti-yms. käytöstäni vielä pitkään!
Kaikki nämä kirjoitetut kritiikit ja kommentit joita postasin edelleen ko. henkilöille jne. - olivat kirjoitettuja samoin tämän suomi24 foorumin kautta muuten!
Mukana saattoi olla muidenkin aloittamia kirjoituksia joita kommentoin, ja ilm. kaikki muutkin luettiin minun kirjoittamikseni?
kuulusteluissa jotka eivät johtaneet syytteisiin totesi poliisipäällikkö jonka juttusilla olin myös, kuulustelija/pidätyksessä (siis asuntooni tunkeutumisessa mukana olleen poliisin) ylikonstaapeli Salinin lisäksi!
Poliisipäällikkö jo eläkkeellä oleva Rautaheimo totesi lakonisesti kuin mua syyttäen että olin myös vienyt heidän "kallista työaikaansa" heidän noin 3 kk aktiivisen seurannan aikana ikään kuin turhan!
Seurannassa tuli mm. valesoittoja ikään kuin "pankin kyselyn" varjolla yms. joita miettien saattoi havaita nyt ei ollut pankki asialla... tms.
Valesoiton avulla he saivat ikään kuin ääninäytteen, joita oli itse kuulustelujen ohella mm. vakokuvan otto, geeninäytteet yms. tarkennetut tiedot - ikään kuin suurrikollisilta otetaan muutenkin!!! :D
No asiasta josta valitin kahtaallekin ei siis tullut sen vakavampaa, mutta he eivät ilmoittaneet erikseen tutkinnan ja seurannan loppumisesta josta syystä olisin saanut juuri esim. mainitun R. poliisipäällikön vastuuseen virkavelvollisuuden rikkomisesta.
Mutta en jaksanut enää ''tapella'' ja jätin asian sikseen, sillä apua en saanut valituksen kautta oikeusasiamiehelle ja näin ollen kokemus oli jo sinänsä varsin traumatisoiva ja kuluttava!- mahdotonsaadaapua
Vietiinkö sinua lääkärille? Minut vietiin, kun sain sydänkohtauksen ymmärtäessäni, että minua valvotaan koko ajan, puhelimesta kuuluu koputus, kun puhun jonkun kanssa, autoani merkitään milloin mitenkin, jättämällä lumikola viereen, viime talvena oli miesten nenäliina merkkinä lämpötolpan juurella. Sydänkohtaustakaan ei myönnetty, sain siis jotain seepramia lääkkeeksi ja kun otin alkoholia (se oli tietysti virhe, jota he odottivat) menin poliisilaitokselle kertomaan juurta jaksaen yhteiskunnan ja poliisin vainosta minua kohtaan ja näytin kaikki sähköpostit, joita olin sisäministeriölle ja poliisihallinnolle kirjoittanut, jouduin päivystyksen kautta sairaalaan. Ihminen ei saa apua, kun poliisi ja viranomaiset alkavat vainota.
- mahdotonsaadaapua
Tänään en ole voinut mennä ulos ollenkaan, rapputasanteelleni on muka unohtunut koko päiväksi pari naista juttelemaan. Heidät on supo palkannut valvomaan minua, vastapäiseen asuntoon syksyllä asennettiin iso ovisilmä.
- Kappasvuan
" tänään minun pihamaa oli merkitty lumihiutaleilla, samoin kaikkien naapureiden"
Ja miksi ihmeessä kuvittelet olevasi milläänlailla kiinostava henkilö, että joku näkisi vuoksesi pienintäkään vaivaa.
Harhoihin saa hoitoa. - mahdotonsaadaapua
Ilman muuta meitä kansallismielisiä vainotaan, miksi feisbuukki olisi muuten sulkenut tilini? Tämä on toivotonta, apua ei saa mistään, ei edes täällä uskota, tottakai omin silmin näen kaikki siviiliautot, missä istuu siviilipukuinen poliisi vahtimassa minua tai nuo pihassa käyvät siviiliasuiset poliisit.
- mahdotonsaadaapua
Elämä valostui, yhteyttä otti aatetoverini, jota olen kauan ihaillut, mutta joka on tänä vuonnakin ollut kaksi kertaa kihloissa ja jolle juuri joulun alla kumppani oli sanonut, ei tule mitään, asunnottomana hän muutti luokseni. Lopulta huomasi minut. Onneksi lapsi on huostaanotettu. En voi nyt ilmoittaa Facessa parisuhteesta, mutta hän laittoi joka profiilillaan ja kannustaa minua luomaan monta uutta profiilia. Nillä kaikilla ilmoittaudumme sitten kaikkiin tapahtumiin.
- 00022220
Muistakaa toverit laittaa näiden uusien profiilien kautta paljon palautetta maanpettureille ja vakoojille.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata892548Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2011622- 1161560
Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411431Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v641182Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻73953- 56949
- 45837
- 63829
- 61815