Kotipaikkakunnalleni voitaisiin perustaa seurakunta, jota Jeesus Kristus saisi johtaa ja viedä eteenpäin Pyhän Hengen voimassa ja voitelussa.
Että olisi myös varoja rakentaa uskovien olokeskus, jossa olisi mahdollisuus rukoukseen ja sielunhoitoon, sekä mahdollisuus ruokala-kahvila toiminnoille ja liikuntatoiminnoille, sauna ja uima-allastiloineen ja tietenkin kokousten pitämiseksi ja kirjasto- ja musiikkitila.
Jossa Jeesuksen läsnäolo olisi niin todellinen, että sairaat parantuisivta ja tunnusteot ja ihmeet voisivat tapahtua.
Rukoilkaa minun kanssani, että
12
592
Vastaukset 12
- rukoillaankyllä
Amen. Tätä me rukoilemme kaikille Suomen paikkakunnille. Uusien Jumalan Pyhän Hengen tuulien tulemista, jossa Jumalan voima tulee kaikille näkyväksi ja todelliseksi. Ettemme olisi enää heikkouden vallassa, joissa Jumalan voima ei ilmene.
Juuri tätä me rukoilemme yhteisenä Jeesuksen omien rintamana.- kaipaustauuteen
Sinä rintamakarkuri voisit mennä helvetiin
kaipaustauuteen kirjoitti:
Sinä rintamakarkuri voisit mennä helvetiin
Onkon toi viisaasti ajateltu. Sinä rintamakarkuri voisit mennä helvetiin, eikös Jeesus kuolut kaikkien ihmisten puolesta ei harvojen?
Valitettavasti ei tule toteutumaan. Johtoon asettuu ulkokultainen, kiero ja omaa etuaan ajava nilkki.
Jeesus ei ole todellinen, vaan vaatii aina välitysnilkin, joka väittää pystyvänsä hänen kanssaan keskustelemaan. Ja heikkolahjaiset nielevät sekä syötin että koukun ja pitkän pätkän siimaa.- kaipaustauuteen
Kiitos esirukouksista.
Kiitos he ma llekin, kun hän meitä Jeesuksen omia aina muistaa.- kaipaustauuteen
No edes hän, kun Jeesus ei muista
- kaipaustauuteen
totta, Jeesus ei muista. Hyvin sanottu, amen 1
- ihanatulevaisuuson
Kuinka valtavan ihanan tulevaisuuden Jumala onkaan valmistanut meille omilleen Jeesuksessa Kristuksessa. Se on jotain niin valtavan ihanaa, ettemme voi sitä edes käsittää.
- kiitosjeesuskiitoskiitos
Hullu paljon työtä tekee, uskovainen sen kun rukoilee.
- kaipaustauuteen
No jos ei halua tunkeutua issän sissään Jeesukseen, voisimmeko tehdä elämän iloiseksi jo ennen sitä? Ihana-Suusonni olet sekava, oletko masentunut?
- rakastansinuapaljon
Se on kyllä suuri kiitosaihe, että ihmiset arvostavat toisiaan, arvostavat toistensa uskoa, arvostavat toistensa ihmisyyttä ja oikeutta olla eri mieltä jonkun muun kanssa, hyväksyvät toisensa erilaisina ja yhtä arvokkaina ihmisinä.
Näissä suomi24 keskusteluketjuissa oikein huokuu sellainen arvostuksen, hyväksynnän ja rakkauden ilmapiiri. Se on kyllä suuri kiitosaihe.
Ne harvat poikkaevat lausunnot voi jättää ihan omaan arvoonsa, ikäänkuin niitä ei olisikaan. Kun lukee vain ne toisia arvostavat, hyväksyvät ja rakkaudelliset lausumat, niin onhan se miellyttävää keskustella ja saa olla vapaasti eri mieltä, saa tuoda uskonsa tai uskomattomuutensa esiin tai minkä tahansa muunkin mielipiteensä esiin ilman, että tarvitsee pelätä, että tulee halveksituksi, loukatuksi, pilkatuksi tai muutoin epäkunnioittavasti kohdelluksi.
Suokoon siis Jumala jokaiselle täällä kirjoittavalle paljon iloa, paljon rakkautta, paljon välittämistä, paljon lähimmäisen rakkautta. Lähimmäisen rakkaus varmasti lämmittää kunnon ateistin tai perkeleen omankin sydäntä, tai kenen muunkin sydäntä. Lähimmäisen rakkaus on sellainen ihmeellinen voima, joka koskettaa aina lämpimästi.
Rukoillaan siis, että jokainen löytäisi tänään tavan osoittaa jollakin tavalla lähimmäisen rakkautta jollekin ihmiselle tänään. - Jumalantahtoko
Niin haluaisin perustaa 'Rukouksen Talon' omaan kaupunkiini.
Onko tämä Jumalan tahto vai ei! Miksi tämä ei sydämeltäni lähde pois, jos se ei ole?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771590
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.105797En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203598- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493