Rukoilkaa minun kanssani, että

kaipaustauuteen

Kotipaikkakunnalleni voitaisiin perustaa seurakunta, jota Jeesus Kristus saisi johtaa ja viedä eteenpäin Pyhän Hengen voimassa ja voitelussa.

Että olisi myös varoja rakentaa uskovien olokeskus, jossa olisi mahdollisuus rukoukseen ja sielunhoitoon, sekä mahdollisuus ruokala-kahvila toiminnoille ja liikuntatoiminnoille, sauna ja uima-allastiloineen ja tietenkin kokousten pitämiseksi ja kirjasto- ja musiikkitila.

Jossa Jeesuksen läsnäolo olisi niin todellinen, että sairaat parantuisivta ja tunnusteot ja ihmeet voisivat tapahtua.

12

539

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rukoillaankyllä

      Amen. Tätä me rukoilemme kaikille Suomen paikkakunnille. Uusien Jumalan Pyhän Hengen tuulien tulemista, jossa Jumalan voima tulee kaikille näkyväksi ja todelliseksi. Ettemme olisi enää heikkouden vallassa, joissa Jumalan voima ei ilmene.

      Juuri tätä me rukoilemme yhteisenä Jeesuksen omien rintamana.

      • kaipaustauuteen

        Sinä rintamakarkuri voisit mennä helvetiin


      • kaipaustauuteen kirjoitti:

        Sinä rintamakarkuri voisit mennä helvetiin

        Onkon toi viisaasti ajateltu. Sinä rintamakarkuri voisit mennä helvetiin, eikös Jeesus kuolut kaikkien ihmisten puolesta ei harvojen?


    • Valitettavasti ei tule toteutumaan. Johtoon asettuu ulkokultainen, kiero ja omaa etuaan ajava nilkki.

      Jeesus ei ole todellinen, vaan vaatii aina välitysnilkin, joka väittää pystyvänsä hänen kanssaan keskustelemaan. Ja heikkolahjaiset nielevät sekä syötin että koukun ja pitkän pätkän siimaa.

    • kaipaustauuteen

      Kiitos esirukouksista.

      Kiitos he ma llekin, kun hän meitä Jeesuksen omia aina muistaa.

      • kaipaustauuteen

        No edes hän, kun Jeesus ei muista


      • kaipaustauuteen

        totta, Jeesus ei muista. Hyvin sanottu, amen 1


    • ihanatulevaisuuson

      Kuinka valtavan ihanan tulevaisuuden Jumala onkaan valmistanut meille omilleen Jeesuksessa Kristuksessa. Se on jotain niin valtavan ihanaa, ettemme voi sitä edes käsittää.

      • kiitosjeesuskiitoskiitos

        Hullu paljon työtä tekee, uskovainen sen kun rukoilee.


      • kaipaustauuteen

        No jos ei halua tunkeutua issän sissään Jeesukseen, voisimmeko tehdä elämän iloiseksi jo ennen sitä? Ihana-Suusonni olet sekava, oletko masentunut?


    • rakastansinuapaljon

      Se on kyllä suuri kiitosaihe, että ihmiset arvostavat toisiaan, arvostavat toistensa uskoa, arvostavat toistensa ihmisyyttä ja oikeutta olla eri mieltä jonkun muun kanssa, hyväksyvät toisensa erilaisina ja yhtä arvokkaina ihmisinä.

      Näissä suomi24 keskusteluketjuissa oikein huokuu sellainen arvostuksen, hyväksynnän ja rakkauden ilmapiiri. Se on kyllä suuri kiitosaihe.

      Ne harvat poikkaevat lausunnot voi jättää ihan omaan arvoonsa, ikäänkuin niitä ei olisikaan. Kun lukee vain ne toisia arvostavat, hyväksyvät ja rakkaudelliset lausumat, niin onhan se miellyttävää keskustella ja saa olla vapaasti eri mieltä, saa tuoda uskonsa tai uskomattomuutensa esiin tai minkä tahansa muunkin mielipiteensä esiin ilman, että tarvitsee pelätä, että tulee halveksituksi, loukatuksi, pilkatuksi tai muutoin epäkunnioittavasti kohdelluksi.

      Suokoon siis Jumala jokaiselle täällä kirjoittavalle paljon iloa, paljon rakkautta, paljon välittämistä, paljon lähimmäisen rakkautta. Lähimmäisen rakkaus varmasti lämmittää kunnon ateistin tai perkeleen omankin sydäntä, tai kenen muunkin sydäntä. Lähimmäisen rakkaus on sellainen ihmeellinen voima, joka koskettaa aina lämpimästi.

      Rukoillaan siis, että jokainen löytäisi tänään tavan osoittaa jollakin tavalla lähimmäisen rakkautta jollekin ihmiselle tänään.

    • Jumalantahtoko

      Niin haluaisin perustaa 'Rukouksen Talon' omaan kaupunkiini.

      Onko tämä Jumalan tahto vai ei! Miksi tämä ei sydämeltäni lähde pois, jos se ei ole?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      110
      2503
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      2181
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      56
      1717
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      60
      1693
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      155
      1590
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1496
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      154
      1491
    8. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      117
      1250
    9. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      27
      1197
    10. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1196
    Aihe