Monet vasemmistolaiset ovat saaneet lapsuudenkodissaan aivopesun, joka mukaan Suomi ja muut Länsimaat ovat pahoja, fasistisia ja äärioikeistolaisia; ne pitää tuhota. Nykyisin niitä hajotetaan (muslimi)maahanmuutolla. Aivopesun mukaan sitten syntyy " hyvä" sosialistinen maailma.
Aivopesty vihaamaan
Syysdata
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Valkonaama paha, mustanaama hyvä.
Valkoinen, lihaa syövä, pystyssä kuseva heteromies joka on vielä työssäkäyvä ja viinaa juova on kaikkein vihatuin yhteiskunnassamme.
Tilalle onkin jo tuotu satoja tuhansia korvaajia.
Miespuolisen väestönvaihdon odotetaan valmistuvan kokonaisuudessaan lähivuosikymmenä.
"Monet vasemmistolaiset ovat saaneet lapsuudenkodissaan aivopesun,"
Rohkenen olla eri mieltä noista määristä. Tosin eihän tuo vasemmiston jäsenmäärä ole koko kansaan nähden kummoinen rypäs. Kuitenkin jos katsellaan niitä jotka ovat "pyhällä vihalla tankattuja" ovat miltei poikkeuksetta "Porvariston" lapsukaisia.
Isät ja äidit ovat omilta kiireiltään jättäneet "pienokaisensa" kesannolle. Ja tuohon "joutomaahan" uppoavat niin "aatteet" kuin vaatteetkin. Koulupolitiikka ja yliopistot täydentävät nuo "utukuvat" ja kas mokomaa utopia on valmis. Ja onhan toki tie auki "toverien" avulla "taatulle oksistolle" kuten muillakin niillä jo kukkuvalla. Tosin tekisin vääryyttä jos sanoisin kaikkien olevan noita "valmispuuro sosialisteja" eihän toki monet jo toisen tai jopa kolmannen sukupolven sosialistit ovat "työväenhenkisen" kasvatuksen tuloksia. Mutta tiiltäkään ei noissa sukupolvissa ole pytinkiin muurattu , on vain tarkasteltu noin päältä "Marxis-Leninistiseltä" kannalta .
Muutenhan tuskin "Kurjalistosta" ei osattaisi saarnata.
Ja joku kysyy vielä miksi ??
"Aivopesun mukaan sitten syntyy " hyvä" sosialistinen maailma."
Monta on tien neuvojaa missä lienee palasen antaja ? Siinäpä onkin kysymys ?