Jotenkin nyt tuntuu siltä, että nämäkin vandaalit uskovat siniseen tulevaisuuteen.
Kuka rikkoi Huhtasaaren ikkunat?
Lisa_LotteK
1364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Onneksi pahantekijän naamasta jäi valvontakameraan kuva.
https://fi-seiska-cdn-prod.seiska.fi/files/styles/article_page_image_770px_wide/s3/2017-06/SIMON_ELO_thumb.jpg?itok=Bkkz-Gt3
Olisko ikkunan käynyt lyömässä sisään joku eliitin Sveitsin lomailua vastustava persu?
Tuskinpa, mutta tuo vappunaamari kasvoillaan valvontakamerassa esiintynyt hemmo saattaisi hyvinkin olla jokin Perussuomalaisten menestyksestä kateellinen sinisen puolikuun militantti.
Häh, mistä ps:n menestyksestä kateellisia siniset olisivat???
Näkyy tuo kateellisuusmittari roikkuvan persuissa kiinni neula tapissa ja itsehän tiedätte, missä tapissa.
Persut vain haukkua räkyttävät sinisiä, omaa riehumiskulttuuriaan yrittävät sinisten tavoiksi laittaa.
Niinhän vastuuttomat yleensä tekevät, toisia syyttävät omista teoistaan ja mokistaan.
Eikös siniset ole kummiskin menestyneempiä, on ministereitä, on puhemieskin vielä vähän aikaa, on sivistyneet käytöstavat, on päätösvaltaa, on nouseva kannatus, on fiksuja edustajia jne.jne.
Mitä persuista löytyisi?
Vaippapöksy "nuorisopersu", naistenahdistelija/alkoholisti, sekopäävideoita tekevä varapuheenjohtaja, lapsensakieltäjä muumio pj., nokkaeläin pressaehdokkaana, ja Toimi ehdotuksineen (naisille) jne.jne.
Plussat on sinisillä tuossakin, ei voi kadehtia noitakaan asioita.
Voi persuraukat, kyllä se ikkunankivittäjä kuuluu omaan leiriinne...juuri teidän ja kannattajienne tapaista käytöstä.
No kuule, ihan vaikka vaan poliittisesta kannatuksesta, heh!
Hallapersujen palstalla Mörri Möykky paljasti, että ikkunoiden rikkomisen takana olivat menninkäiset, peikot ja tontut.
Sinisten maalittama vasemmisto se oli.
Hyi teitä, kuinka te aikuiset ihmiset levittelette täällä täysin paikkansapitämättömiä huhuja.
Totuus on tämä:
Kinteistöhuoltoyhtiössä vapaaehtoisessa työkokeilussa ollut tuleva työtön ja ilmainen työntekijä, Juhana Vartiainen, oli ajanut aamuyöstä Deivid Braun-merkkisellä traktori/lumilinko yhdistelmällä taloyhtiön pihateitä puhtaaksi, kun paakkuuntunut nuoskalumi oli sinkoutunut lingon heittotorvesta suoraan Laura Huhtasienen osakehuoneiston akkunoihin, samalla rikkoen niistä kaksi (2) ulommaista ruutua. Ja koska Juhana oletti joutuvansa korvaamaan rikotut lasit omasta pussistaan, niin hän hädissään jätti kertomatta tuosta ikävästä tapahtumasta kiinteistöhuoltoyhtiössä 0-tuntisopimuksella työskentelevälle ylityönjohtajalle.
terhon odinit....?
Hahhaa, nyt on persut elementissään: Kuka rikkoi Lauran ikkunan?
Eivät oikein tiedä mitä puoluetta syyttäisi, vaikka alkaa vaikuttamaan siltä, että syyllinen löytyykin omista riveistä.
Jonkun lehtijutun mukaan poliisikaan ei ole käynyt paikalla, sekin kertoo jotain.
Mainosta ja sääliäkin hiukan, jookos.
Aika erikoista touhua tällä foorumilla, kun tuomitsee ilkivallan , niin kolme kirjoitusta jo poistettu..
Ettei vaan Hakkarainen olis käynyt yrittämässä ?
Luultavasti oma vaalimainostemppu. Otsikoissa kun on pysyttävä millä keinolla tahansa.