Putin ei maininnut puheessaan sanaakaan kehitysmaiden auttamista vaikka Venäjällä velattomana ja rikkaana maana olisi siihen varaa .
Niinistön mielestä Suomen pitää auttaa kehitysmaita vaikka Suomella ei ole muuta kuin velkaa.
Niinistön mielestä Suomen pitää auttaa kehitysmaita vaikka Suomella ei ole muuta kuin velkaa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Putin puhui vain venäläisten hyvinvoinnin lisäämisestä. Suomi haluaa parantaa koko maailmaa.
Pikkuruinen korviaan myöten velkaantunut Suomi haluaa parantaa maailmaa. Suuruudenhulluutta tai mitä lie.
Niinistön on pakko puhua kehitysmaiden roskaväen puolesta. Muuten jäisi äänet vihreiltä ja vasemmistolta saamatta. Tuolla jengillähän ei ole mitään tajua talouden lainalaisuuksista.
Vasemmisto ei perinteisesti rahaa kunnioita. Money is nothing,me kä voiskin lla ihan hyvä periaate. Rahahan on vain ihmiskeksinnöistä typerin jonka jälkeen alettiin rakentamaan nykyisen kaltaisia rikas- köyhä luokkayhteiskuntia,mutta jotka ei toimi kuin pienelle osalle niiden asukeista eli rikkaille.
Putin onkin isänmaallinen johtaja, Nyrvistö on Globaalin ilmastokusettaja klaanin nöyrä oppipoju!
Lisäävelkaa ilmasto kusetukseen ja pakoloisiin! On sillä otsaa!
putin tekee sen, minkä presidentin kuuluukin; huolehtii oman kansan asioista. putin on mies, jota on helppo arvostaa!
Kyllä Putin huolehtii ensi sijaisesti omista intresseistään. Venäjän tsaareilla on sellainen tapa, on sitten virkanimike mikä vaan.
Putin on ihmiskunnan historian ehkä intohimoisin varas ja valheisiinsa sotkeutuvin koijari, joka ei muuta ansaitse kuin ekologisen koivunoksan piukeaa rapsinaa säädyttömille pallukoilleen.
Niinistö haluaa kaikki mahdolliset äänet. Venäjällä oppositio on heikko.
Totta! Venäläiset äänestävät heti fiksun maan älykkään ja viisaan presidentin Niinistön myös Venäjän presidentiksi, kun se on mahdollista.
Tottakai jos Venäjälläkin olisi duumassa kehitysapua kannattava oppositiopuolue Putinin täytyisi se puheissaan huomioida.
Mutta ei ole. Kaikki duuman puolueet ovat Putinin puolueen liittolaisia. Tärkeintä on vahvistaa armeijaa ja muut saa mitä jää.
Niinistön uudenvuoden puhe oli kuin tuuleen olisi pierryt, ei mitään sanottavaa, äijä on seniili vanhus ja vielä pitäisi jaksaa lasta hoitaa! Ettei vaan pudota?
Trollin kannattaa siirtyä todellisten lemujen äärelle itärajan taakse ja katsoa tarkemmin housuihinsa tupsahdellutta ulosantia.