Sellaiset ovat merkit ilmassa, että tänä kesänä tanssitaan Jasminin ja Jarmon häitä ja loppuvuodesta syntyy pikku Jasmin.
Vuosi 2018 tuo Jasminille vauvan ja häät
33
1237
Vastaukset
- ei.vauvaa.hölmölle
Siinähän sitä oliskin Jamolle hoidettavaa! Iso vauva ja pikkuvauva :D
Mahtaisko kuuttakymppiä käyvä enää jaksaa?- Äitiys
Jasmin olisi hyvä äiti.
- en.samaa.mieltä
Äitiys kirjoitti:
Jasmin olisi hyvä äiti.
Millä perusteella? Ole hyvä ja kerro, olisi kiva kuulla.
Jasmin on itse kertonut olevansa hyvin itsekäs ihminen. Itsekkäistä naisista ei tule hyviä äitejä omasta mielestäni koskaan.
Jasmin on myös hyvin lapsellinen ja huomionhaluinen..hieman pelottaisi ajatus Jasminista lapsen kanssa..Varsinkin, kun se lapsi kasvaa..Alkaisiko äiti kadehtia lapsensa saamaa huomiota? Näitäkin tapauksia on nähty...
Mutta perustele toki oma näkemyksesi, olisi mukava kuulla! - eionnistujassulta
en.samaa.mieltä kirjoitti:
Millä perusteella? Ole hyvä ja kerro, olisi kiva kuulla.
Jasmin on itse kertonut olevansa hyvin itsekäs ihminen. Itsekkäistä naisista ei tule hyviä äitejä omasta mielestäni koskaan.
Jasmin on myös hyvin lapsellinen ja huomionhaluinen..hieman pelottaisi ajatus Jasminista lapsen kanssa..Varsinkin, kun se lapsi kasvaa..Alkaisiko äiti kadehtia lapsensa saamaa huomiota? Näitäkin tapauksia on nähty...
Mutta perustele toki oma näkemyksesi, olisi mukava kuulla!Jassu on myös laiska vetelys, vauva ei elä peltileivällä ja kuivakakuilla, miten kävisi Jassun harrastusten ja viihteellä olon? Toivon sydämestäni, ettei vauva eikä lemmikit saa Jassusta huoltajaa!
- tiedetäänTiedetään
Jassu pahoitti mielensä, kun täällä kirjoitettiin jo etukäteen, miten tämänkin love storyn tulee käymään. Hän muuttuneena ja hyvänä ihmisenä olisi itse halunnut kertoa, mitä milloinkin tapahtuu. Katos Jassukka, kun tuo nyt menee TAAS niin sen vanhan kaavan mukaan, että tietäähän tuon jo, miten tässä käy. Sorry!
- Jasminlove
Minun sympatiat ovat Jasminin puolella.
- kihtyyyyyy
Jassu ei tykkää, että käsketään tekemään jotain leipänsä eteen. Sana "työ" saa kiihtymään!
- MitteeTyöSiinäMakkootte
Ausseissakin koki olevansa ”käskytettävänä”. Tais Riku pyytää käyttämään koiraa pissalla, kun Jassu nyt kerran istui talossa perseellään päivät pitkät.
- Kuka.riehuu
Hoh hoijaa, onpas tylsä ja sekava ketju🙄
- Pätkii
Vähän vaikeetajuinen juoni, kun uaeimmat viestit on poistettu.
- heheheh
Eikös Jasmin ole itse kirjoittanut, ettei saa enää lapsia, miksi tuota jauhetaan. Tai voihan ihme tapahtua...
- Miksivauvajututbannissa
Juu, Jasun uusin ylläri on yllärivauva. Kaavinnassa sattunut mahous oli Jasun keksintöä. Nyt mennään Jasun keksinnöllä vaavista. Siksi se poistaa nää jutut täältä, kun uutista vauvista ei saa julkaista ennen lehtisiä.
Aborttiinhan se taas päätyy, jälkeenjäänyt lapsirassu.
Mikään ei ole toyta, mutta seiskasaduilla mennään ja rahaa ratsastetaan.
- eityyliäkuitenkaan
Jassu ei tykkää, että muistutellaan keksitystä suuresta Riku rakkaudesta. Voiko enää enemmän pieleen mennä? Rikukin otti mielummin koiran, kuin super mallin Suomesta! Tirsk! Toinen asia on, mistä Jassu suuttuu sana "työ". Jassu ei siedä, että kehoitetaan töihin kodin ulkopuolelle tai siäpuolelle. Jassu suuttuu, jos käskee siivoamaan omat jälkensäkin. Jassu se vaan tykkää juhlia ja esittää niin tyylitietoista. Voi sinua Jassu rassu!
Ketjusta on poistettu 41 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1793655Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.682096Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791288- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1471094- 501000
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30904