Miksi huudat alle kouluikäisille lapsillesi? Lisäksi kertoivat,että annat tukkapöllyä. Surullista. Vanhemmuus hukassa. Heitä ne miessotkut sivuun ja keskity lapsiin. Hoida ja hoivaa. Ehtii myöhemmin miestä etsiä. Äläkä anna miesystävien pelotella tai kohdella kaltoin lapsiasi. Lapsilla ei ole muuta turvaa kuin sinä.
Älä huuda äiti
5
<50
Vastaukset
- Suuretsäästöt
Elatusmaksu ja lapsilisä on lapsen elämiseen . Nimenomaan lapsen,josta ne tulee.
- niie757577
Ei tuohon ennen kukaan kuollut ja remmiä ym. tuli usein, eikä meistä tullut kännykkään ja tablettiin tuijottajia mykkiä pelokkaita jotka häpeevät avata suunsa tai katsoa silmiin, nykyinen henkinen väkivalta median osalta on huomattavasti ja oikeasti paljon vaarallisempaa jonka näkee jo käyttäytymisessä jota ei ole.
- kusethousussako
Nää seisoo ,siis tytöt jalat ristissä pysäkillä tuijottaen kännykkään, yleinen katukuva
- äireistäparhain
Täytyy huutaa kun täytyy treenata ääntä aina silloin tällöin. Tukkapöllyä...? Hieroin lasten päänahkoja, että veri virtaa paremmin ja kasvaa tuuheat tukat. Miehiä täytyy koepanna pari kpl per viikko, jos sieltä vaikka joku kiva isäpuoli löytyisi. Joku Ahmetti tai Mehmetti.
- ihmisennäköinen
Voi herra isä näitä aikoja. Lasta saa kehua jos on aihetta mutta myös torua jos on aihetta. Ei väkivaltaa voi tietenkään hyväksyä. Ennen koivuvitsa odotti, jos oli pahoja tehnyt, ei tehnyt enää pahojaan jos vähän kintuille sai risusta, myös ns. tukkapöllyä sai ja enpä niistä traumoja saanut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p626027Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813526Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242691- 212169
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402165Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621853Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61669Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85127281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201236- 261117