Miksi huudat alle kouluikäisille lapsillesi? Lisäksi kertoivat,että annat tukkapöllyä. Surullista. Vanhemmuus hukassa. Heitä ne miessotkut sivuun ja keskity lapsiin. Hoida ja hoivaa. Ehtii myöhemmin miestä etsiä. Äläkä anna miesystävien pelotella tai kohdella kaltoin lapsiasi. Lapsilla ei ole muuta turvaa kuin sinä.
Älä huuda äiti
Alamiettiä
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Elatusmaksu ja lapsilisä on lapsen elämiseen . Nimenomaan lapsen,josta ne tulee.
Ei tuohon ennen kukaan kuollut ja remmiä ym. tuli usein, eikä meistä tullut kännykkään ja tablettiin tuijottajia mykkiä pelokkaita jotka häpeevät avata suunsa tai katsoa silmiin, nykyinen henkinen väkivalta median osalta on huomattavasti ja oikeasti paljon vaarallisempaa jonka näkee jo käyttäytymisessä jota ei ole.
Nää seisoo ,siis tytöt jalat ristissä pysäkillä tuijottaen kännykkään, yleinen katukuva
Täytyy huutaa kun täytyy treenata ääntä aina silloin tällöin. Tukkapöllyä...? Hieroin lasten päänahkoja, että veri virtaa paremmin ja kasvaa tuuheat tukat. Miehiä täytyy koepanna pari kpl per viikko, jos sieltä vaikka joku kiva isäpuoli löytyisi. Joku Ahmetti tai Mehmetti.
Voi herra isä näitä aikoja. Lasta saa kehua jos on aihetta mutta myös torua jos on aihetta. Ei väkivaltaa voi tietenkään hyväksyä. Ennen koivuvitsa odotti, jos oli pahoja tehnyt, ei tehnyt enää pahojaan jos vähän kintuille sai risusta, myös ns. tukkapöllyä sai ja enpä niistä traumoja saanut.