Niinpä. Muista äänestää siis kansallista Kokoomusta niin teemme me kaikki muutkin, jotka haluamme kaikki parhaat edellytykset menestykseen. Ainoastaan KOK mahdollistaa tämän ajamalla menestyksen mahdollistavaa politiikkaa. KOK on ainoa tie joka ikisen suomalaisen mahdollisuuksiin menestykseen. Muista siis äänestyskopissa. KOK.
Haluatko olla rikas ja kaunis vai ruma ja köyhä?
11
81
Vastaukset
- Spamtrollihan.siellä
Pirun natsi.
- 75753
haluatko Suomi suomalaisille siis n.7 ja n.5
- kokkelialissää
Aivan KOK ja Suomen velka 2007-2016 taitaa hipoa jo 30 miljardia? Jopa aivan fantastista???
Olen komea, isomunainen ja köyhä, pimperoa sataa ja lomaa riittää. Vi*uttaako?
- eikatsojansilmässä
Noita-akasta ei missiä tule, vaikka kuinka äänestäisi kokoomusta.
- KansaKylästyi
eikok
- muistihywä
joo muistan numeo 5 ja 7
- vieläkerranKOK
Seuraavissa vaaleissa äänestän kyllä kokoomuksen ehdokasta, mutta se on sitten viimeinen kerta todennäköisesti hyvin, hyvin pitkään aikaan.
Puhun siis tulevista presidentinvaaleista. - NauranItkenHuudan
Koko aktiivimalli perustuu Juhana Vartiaisen käsittämättömään uusliberaaliin ajatusmalliin. Ajatukseen siitä, että työn tarjonta (= työttömien "tarjoaman", siis vapaana olevan työpanoksen määrä) luo itsestään työpaikat.
Keppiä ja ruoskaa köyhille. He luovat lopulta omat työpaikkansa, kun heidät laitetaan tarpeeksi koville.
Mitään työpaikkoja ei edes ole tarkoitus luoda valtion tai yritysten puolelta.- frrfgffgggff
Lymyääköhän nyky-demareissa enemmänkin näitä piilouusliberalisteja? Kukahan seuraavaksi loikkaa kokoomukseen`? Onhan se tietysti imagoltaan paljon seksikkäämpi puolue kuin ukkoutunut ja akkautunut ruutuvillapaitapuolue demarit.
- yksikyssäri
Siis numero 5. Onko muita vaihtoehtoja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018764- 695725
- 245297
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni375186Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv385021Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h784933- 624463
- 434127
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on503433- 493115