Niinpä. Muista äänestää siis kansallista Kokoomusta niin teemme me kaikki muutkin, jotka haluamme kaikki parhaat edellytykset menestykseen. Ainoastaan KOK mahdollistaa tämän ajamalla menestyksen mahdollistavaa politiikkaa. KOK on ainoa tie joka ikisen suomalaisen mahdollisuuksiin menestykseen. Muista siis äänestyskopissa. KOK.
Vastaukset 11
- Spamtrollihan.siellä
Pirun natsi.
- 75753
haluatko Suomi suomalaisille siis n.7 ja n.5
- kokkelialissää
Aivan KOK ja Suomen velka 2007-2016 taitaa hipoa jo 30 miljardia? Jopa aivan fantastista???
Olen komea, isomunainen ja köyhä, pimperoa sataa ja lomaa riittää. Vi*uttaako?
- eikatsojansilmässä
Noita-akasta ei missiä tule, vaikka kuinka äänestäisi kokoomusta.
- KansaKylästyi
eikok
- muistihywä
joo muistan numeo 5 ja 7
- vieläkerranKOK
Seuraavissa vaaleissa äänestän kyllä kokoomuksen ehdokasta, mutta se on sitten viimeinen kerta todennäköisesti hyvin, hyvin pitkään aikaan.
Puhun siis tulevista presidentinvaaleista. - NauranItkenHuudan
Koko aktiivimalli perustuu Juhana Vartiaisen käsittämättömään uusliberaaliin ajatusmalliin. Ajatukseen siitä, että työn tarjonta (= työttömien "tarjoaman", siis vapaana olevan työpanoksen määrä) luo itsestään työpaikat.
Keppiä ja ruoskaa köyhille. He luovat lopulta omat työpaikkansa, kun heidät laitetaan tarpeeksi koville.
Mitään työpaikkoja ei edes ole tarkoitus luoda valtion tai yritysten puolelta.- frrfgffgggff
Lymyääköhän nyky-demareissa enemmänkin näitä piilouusliberalisteja? Kukahan seuraavaksi loikkaa kokoomukseen`? Onhan se tietysti imagoltaan paljon seksikkäämpi puolue kuin ukkoutunut ja akkautunut ruutuvillapaitapuolue demarit.
- yksikyssäri
Siis numero 5. Onko muita vaihtoehtoja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921682
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4601236- 861140
- 711057
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1861033- 93897
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.35837- 65675
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta172661Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on60652