Mansikkapaikka Valkeakosken mansikat eivät voi oikein hyvin. Ne eivät tahdo kypsyä talviaikaan. Täytyisikö mansikat siirtää sisätiloihin tai julistaa Valkeakoskelle ikuinen kesä? On tosi kehno fraasi tuo mansikkapaikka, koska mansikka-aika on niin onnettoman lyhyt Suomen oloissa. Keksikää parempi loru, muutoin menee viimeinenkin uskottavuus tästä Valkeakosken kyläpahasesta.
Vastaukset 5
- eikaaxxx
Ainahan voit muuttaa akaaseen jos on noin huono olo.
- hakamölli
Tai Pälkäneelle, perunapaikkaan.
- Näin_se_on
Ei uskalla, kun siellä asunnot vajoavat maan alle.
- Näin_se_on
Taitavat olla mansikat vahvassa homeessa.
- Hautausurakoittija
Valkeakoskelle uusi sanonta: Ennen haisi, mutta ei haise enään ja saa olla jouten
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372132
- 56696
- 40643
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne65499- 62492
- 42490
- 45480
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k15460Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh23458T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6457