Missä voi ruokailla Mäntässä? Klubi topissa, samoin Myllyranta.
Talvellakin pitää syödä, luulisin, myös Mäntässä.
Grilliruoka ei kiinnosta eikä suharikuppilat!
Hyvä ruokapaikka
15
1459
Vastaukset
- Kestikeitaanjutsku
Tee kotona eväät ja ota mukaan arkitehti!
Lounasravintola Pumppumestari.
Lounaskahvio miina:
Tällä viikolla tarjolla
Ma 8.1.
Tomaattista broilerikeittoa (L, G)
Kasvispihvejä (L,G)
Suklaamoussea (L, G)
Ti 9.1.
Kookos-kalakeittoa (L, G)
Aurabroileria (L,G)
Mansikkakiisseliä (L,G)
Ke 10.1.
Kukkakaalikeittoa (L, G)
Jauhelihalasagnea (L)
Hedelmärahkaa (L, G)
To 11.1.
Hernekeittoa (L, G)
Tomaatti-mozzarellakalaa (L, G)
Pannukakkua ja hilloa (L)
Pe 12.1.
Porkkanasosekeittoa (L,G)
Riistapyöryköitä (L,G)
Marjapiirakkaa (L)
Hyvää Ruokahalua!
L= Laktoositon G= Gluteeniton
Muutokset mahdollisia!- arkitehti
Kyllä näitä työmaaruokaloita on lähes joka kylässä, mutta Mänttä on tietääkseni ainoa johon pitää ottaa mukaan omat eväät!
Olen yleensä liikkeellä ilman eväitä, joten kiitos, ei kiitos. - OletkoUusavuton
arkitehti kirjoitti:
Kyllä näitä työmaaruokaloita on lähes joka kylässä, mutta Mänttä on tietääkseni ainoa johon pitää ottaa mukaan omat eväät!
Olen yleensä liikkeellä ilman eväitä, joten kiitos, ei kiitos.Luuletko, että joku on todellakin kiinnostunut siitä mitä sinä syöt tai missä, tai syötkö ylipäätään mitään.
Aivan sama. - syömämies
Pumppumestarit on työmaa ruokala. Ennen erittäin siistiä ja laadukasta, nykyään en ole käynyt kun sain kerran vatsan kipeäksi kyseisen paikan ruoasta.
- HilmaJaOnniVilppulassa
taitaa olla pumppumestarin ovet säpissä
- Muu.maa.Mansikka
Soin tuossa jokuaika sitten Manttassa. Ainoa paikka, joka oli auki oli kiinalainen liikennevaloissa. Ei hirveen hyvaa mainosta Manttalle. Kohtuullien ruoka. Mutaa etta ei mitaan muuta tarjolla. Havetkaa suomalaiset!
- Qjkou
Hilma ja Onni Vilppula
- Muu.maa.Mansikka
Olen taas tulossa Manttaan. Onko Manttassa joku paikka jossa saa ruokaa esim. joulu - loppiainen valilla? Siis paikka jossa voi olla sisalla ja on haarukka ja veitsi ruoan syomista varten?
- Kyssaaittes
Pysy muualla mamu jos ei kelpaa.
- grp
Sunnuntaita lukuunottamatta useita vaihtoehtoja: Cafe Herkkuhetki, Myllyrannassa .,, Honkahovi,,. Hilma ja Onni ,,, Rantaravintola Isabel ,,, San Deli .,, Pumppumestari ,,, Kiinalainen ,, Jaanan cafe ,, Miina virastotalossa,,, Gösta museolla,,, 2 pizeriaa,, 2 grilliä - Saattaa jokunen puuttua.
- twelwe
eleven on paras.
- Harmi
Kiinalainen taisi juuri lopettaa
- Esmimies
Mäntän klubilla kävin kaksi kertaa. Ensimmäisen ja viimeisen.
- muumaamustana
Mustaaan saa ainakin järviseltä tiistaisin ja pitkästä louhelasta koska vaan!! Ovatkin mainostaneet taitojansa ainakin oulussa ja helsingissä....
- Peräkylänjorma
Täytys tänää sitä mustaa järviseltä just hakea. Mut louhelasta en viitti hakea.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1918672
- 114688
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523730Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043096Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952742Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62498Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121758- 441485
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos641308Golffarit kehityksen jarruna
Nyt kun yritetään saada kivitippua toimimaan niin golffarit iskee puukolla selkään joka asiassa. Majoituspalveluja maino131279