Itse olen ollut jo yli kuukauden päivät ilman torakkafirman tuotteita ja olenpa saanut pari muutakin perhettä siihen mukaan.
Eilen muuten näin kaupassa Sirkka-merkkisiä torakkapihvejä kaupassa. Tänään ajattelin käydä sotkemassa kaikki paketit koiran ulosteella. Jos tämä ei riitä ja myynti jatkuu, tulen jatkossa ruiskuttamaan niihin injektioneulalla jarrunestettä.
Fazer boikotti elää ja voi hyvin
4
83
Vastaukset
- AhneusLoppuuPian
Jaa a . Ja mikä olikaan ideologiasi pointti?
En ole tietoinen että Fazer myy torakoita. Voisitko mieluummin mainostaa täällä tietoa tuosta saastan myynnistä. Se saattaisi olla tehokkaampaa boikotoinnin levittämistä kuin tuo asiakkaiden myrkyttäminen.
Vaikka itse olen kyllä muussa yhteydessä huomannut Fazer tuotteiden huonouden enkä enää osta heidän tuotteitaan. Kuten olen huomannut monen muunkin suomalaisen firman tuotteiden ala-arvoisuuden. Niissä firmoissa hallitsee sama ideologia ja arvomaailma kuin muussa suomalaisessa elitiissä : "myydään olematonta ja roskaa kalliilla rahvaalle".
Kyllä pieni asiakaskuntamme pian huomaa että ulkomaalaiset tuotteet ovat laadukkaampia ja maamme firmat saavat ansaitsemansa ahneiden lopun. - turhaaboikotoida
Ei teidän nettinatsien Fazer-boikotilla ole mitään vaikutusta mihinkään. Olette niin pieni marginaaliporukka, että Fazer ei teidän boikoteistanne välitä eikä edes värähdä siitä.
- kyllämeniylihilseen
Vaikka en itse olekaan vegaanin, niin en poikotoi sellaisia tuottajia jotka valmistavat myös kasvisruokia. Toisin sanoen en ymmärtänyt aloittajan pointtia.
- Anonyymi
...boikotoi EU-satanismia!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423463Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127944- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837