Suvakkiuden huippu: Peseytymättömät muslimit altaassa “halal” – kristillisen kasteen suorittaminen altaassa “haram”
Oulun kaupunkia edustavalla henkilöllä on negatiivinen asenne kristillisen kasteen suorittamiseen uimahallissa, vaikka tilaisuuteen osallistujat noudattavat uimahallin hygieniasääntöjä, toisin kuin muslimit. Kristityt eivät myöskään ole aiheuttaneet järjestyshäiriöitä.
Kotimaa24.fi uutisoi, että perinteisiin kirkkokuntiin sitoutumaton kristillinen yhteisö Oulun Lähetysseurakunta on toimittanut viime vuosina harvakseltaan upotuskasteita Oulun Raksilan uimahallissa sen normaaleina aukioloaikoina.
Leviäkangas kommentoi:
“Emme ole tämän tyyppistä asiaa mitenkään virallisesti joutuneet vielä linjaamaan, mutta tulemme keskustelemaan aiheesta, kunhan sivistys- ja kulttuuripalvelujen sekä liikuntapalvelujen johto palaa töihin lomiltaan.”
“Kyseessä olevaan uskonnolliseen toimintaan löytyy varmasti vuokrattavia ja tilanteeseen paremmin soveltuvia allastiloja muualta kuin yleisessä käytössä olevista uimahalleista.”
Leviäkankaan mukaan liikuntapaikat ja etenkin kovassa käytössä olevat uimahallit ovat lähtökohtaisesti vain liikuntaa ja urheilua varten.
Suvakit suvaitsevat muhamettilaisuutta, mutta kristinuskon uskovaisille ei suvaitsevaisuutta heru!
https://www.kotimaa24.fi/artikkeli/oulussa-on-toimitettu-upotuskasteita-kaupungin-uimahallissa-normaaliin-aukioloaikaan/?katselukoodi=c4d7fecef2a3294379b26dcef3259f05a10a036590d7434a305f02d3a7bdcd61
Uimahallissa ei saa kastaa kristittyjä
islam.rules
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081688Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031649Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011562Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541408Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341366Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii451898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115889Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293842Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347819