Tämäpä nyt vielä tänne, kiitos, mutta ei kiitos. Tähänkö kaupunki nyt antoi yhdeksän tuhatta selvitykseen. Huhah taas..
Kaupunki ei saa laittaa sentin senttiä kiinni opiston rakennuksiin, johan niistä KVS on tehnyt kuntokartoituksen, se on miljoonia tulevina vuosina. Nyt saaneerausvelkaa on jo satoja tuhansia. Ei sitten yhtään verorahaa ei näihin yksityisten leikkeihin!
Turvapaikka-akatemia opiston tiloihin
4
124
Vastaukset
- hotellikyllä
Parempi olisi, jos tulisi hotellitoimintaa. Sen Akatemian kanssa on niin, että kohta täällä olisi, kuin ulkomailla asuisi. Majoitustila on tarpeen, jos vaikka saisi tuota eräpyhää esille paremmin. Tuo erikoinen kirkkokin on nähtävyys myös.
- hotellikyllä
Vieläkö Juupajoella on se aarniometsä? Jossain Väärinmajan tietä ajaessa löytyy. Kävimme perheen kanssa kolmekymmentä vuotta sitten. Oli upea tunnelma, koska puille ei oltu tehty mitään. Sai upeita luontokuvia ja tunnelma oli ovela.
- arkitehti
Oikein hyvä ja kannatetteva ehdotus. Turvapaikka-akatemia voisi tehdä yhteistyötä Korkeakoskella olevan ja todennäköisesti lähiaikoina moskeijaksi muutettavan ns. pikkukirkon kanssa. Hyvä junayhteys ja pienestä kävelymatkasta virkistyneenä uskon asiat hoituisivat mallikelpoisesti. Jäisi Mäntän kulttuurikylä Orivetisen akatemian varjoon!
- hotellikyllä
Ne akatemialaiset kylläkin hankkivat moskeijansa liikekeskuksen tiloista, jossa ne pyllistelee mekkaan päin. Joka paikka on täynnä niiden autoja ja pois et pääse pihasta hetkeen aikaan. Onhan se kiva katsella, kun ne akatemialaiset ajaa hienoilla Audeilla tuonne meidän kelan parkkipaikalle ja menevät ovesta sisälle. Siksi mieluummin hotellitoimintaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821