Keskustan parkkipaikat..

kuutamox

Lohjan keskustaan lisää parkkipaikkoja ! On vaikea asioida siellä ,kun autoa ei saa mihinkään! ja pakko sielläkin joskus käydä asioilla. Tosin ruokaostoksille voi ajaa Lempolaan kun siellä hyvät tilat autolle , aina löytyy tilaa.

5

267

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ffhjjgf
    • Justjoomuka

      Voe jumankauta. Siis täällähän on melkein kuin helsingin keskustassa parkkeja. Siä on vissiin noin 10000, mutta asukkaita on 15 kertaa enempi.

    • Ex-lohjalainen

      Eihän siellä ole muuta kuin parkkipaikkoja...

    • Järvilandia

      Kannattaa muuttaa Järvenpäähän.
      Järvenpäässä parkkipaikkaongelmaa yllättäen ei juurikaan esiinny, sillä liikkeet ja kaupat ovat yleensä varanneet paikkoja riittävästi.

    • Kiekonheittäjä

      Vuonna 2011 asuin Siuntiossa ja kävin joskus nauramassa Lohjalla: jopa kirkon ovessa oli kyltti, jossa muistutettiin, että parkkikiekon on oltava sininen eikä esimerkiksi vihreä. Kaikki näkemäni parkkikiekot ovat olleet valkoisia, joissa on mustia numeroita. Vain kotelo on eri värinen. Kuinka moni lohjalainen ja lohjalaiseen takapajulaan eksynyt autoilija onkaan saanut sakot väärän värisestä kiekkokotelosta? Onko heille korvattu tällainen uskomattomasta, lohjalaisesta byrokratiasta koitunut taloudellinen menetys? Vastaus: ei ole, joten pitäkää parkkipaikkanne ja -kiekkonne, minä menen Turkuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1699
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1664
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1576
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1409
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1368
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      906
    7. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      453
      904
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      890
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      293
      845
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      820
    Aihe