Perussuomalaiset lääkäripulan kimppuun!

Perussuomalaiset ovat nyt ottaneet lääkäripulan todesta ja puolue lähtee viemään lääkärikoulutuksen aloituspaikkojen lisäämistä, kunnes lääkäripulasta ja sen aiheuttamista yhteiskunnallisista haitoista on päästy lopullisesti eroon.
3138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä on hieno juttu! Toivotaan puolueelle menestystä tässä hankkeessa.

Äänestä

Lääkärikoulutus on pidetty tarkoituksellisesti alhaisena, sillä on vauhditettu julkisen terveydenhoidon alasajoa.
Hoitajakoulutusta pitäisi myös lisätä, he joutuvat tekemään liian pitkiä työjaksoja.

Äänestä

Persut haluaa nimenomaan miehiä lääkäriksi. Siksi kun naiset jäävät kotiin hoitamaan lapsia. Näin Persut on mulle kertoneet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TTjaTK kirjoitti:

Perussuomalaiset ovat nyt ottaneet lääkäripulan todesta ja puolue lähtee viemään lääkärikoulutuksen aloituspaikkojen lisäämistä, kunnes lääkäripulasta ja sen aiheuttamista yhteiskunnallisista haitoista on päästy lopullisesti eroon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu