SUKELTAMAAN KAIVOKSIIN OMAN HENGEN UHALLA ? taas joku suomi nainen kuoli kuyn happi loppui jka a lkoi pierettää ...Eteläruotsissa sattunut onnettomuus ei jää viimeikseksi ellei tätä tollojenb hommaa kieletä ja kaivokset täytetään tervalla.
MIKÄ PANEE.............. ?
26
147
Vastaukset
- xtreme-palkinto
No mitä sinä niistä stressaat? Jos joidenkin on pakko harrastaa jotain hengenvaarallista extreme-lajia, niin kuolema kuuluu vähän niin kuin pakettiin ja turha siitä on kenenkään välittää.
Ainoa huono puoli on että aiheuttavat syyttömille sukulaisilleen surua oman hölmöilynsä takia. - KunKiipeilyttää
Tai paleltumaan happikatoon 8kilsan korkeuteen vuorille?
- Mount_Itsemurha
Niin no eikö joka viides everestin huipulle pyrkivä kuole, ja ruumiita lojuu siellä vähän joka paikassa kun ei pelastajatkaan ole niin tyhmiä että lähtisivät raatoja poimimaan. Jotku haluaa vain tehdä itsemurhan vaikeimman kautta, sitähän se on.
- panija.-
mikäpä ei panisi
- Omamoka
Kun täällä meillä päin Pohjolassa ei olla sodittu enää pitkiin aikoihin, niin jotkut tyypit tahtovat repiä adrenaliininsa tuollaisilla tempuilla ja uhmata henkikultaansa, joka ei ehkä sitten ole heille niin kallis kuin meille muille.
- kameraryhmä
se ei ole mitään muuta kuin SUURTA TYHMYYTTÄ.
- SotainvalidinTytär
Tämä tyhmyyslaji ei koske pääsääntöisesti kuin uhria ja omaisiaan, mutta tämä stanan matuhyysäys se vasta maksaa meille kaikille veronmaksajille eri muodoissaan.Niistä kärsivät nuoremme jo tarhaiästä alkaen vanhuksiimme, joita ei hoideta kunniakkaasti, vaikka maatamme ja sen hyvinvointia ovatkin rakentaneet unohtamatta niitä henkensä sodissamme uhranneita nuoria miehiä.
- Asenneinvalidisoi
Tämän maan nuoret eivät kärsi oikeastaan mistään muusta kuin oman navan ympäri pyörimisestä. Siinä hommelissa maailmankuva kaventuu ja lakkaa näkymästä ja kiinnostamasta kokonaan.
Tämän maan vanhuksista saa hyvää hoitoa ihan joka ainoa iikka, joka vain suostuu itsensä hoidettavaksi järjestämään. Jostain helweeten kummallisesta syystä iäkkäät ihmiset, jotka ovat pärjänneet ikänsä omillaan, eivät halua ottaa vastaan hoivaa ja huolenpitoa. Joku sotavamma varmaan.
- häppilöppyy
Kyl vöi sykeltää ilmän häppeä jos hälyää.
- OnkoKiduksia
Voi, voi, mutta henki siinä pitemmän päälle lähtöö.
- hengitä_välillä
Jokainen meistä kuolee kerran. Ennemmin tai hyvin vähän myöhemmin. Luonnon mittakaavassa tosi nopeasti. Ihmiselon kesto on yksi hyttysenpieru. Jos sukeltaminen on tuonut sisältöä jonkun elämään, niin hyvä, että on voinut elää niin.
- kukinvoimiettiä
Moni kuolee kotisohvalleen tekemättä elämässään mitään jännittävää.
Kyllä minä lähtisin mielummin jonkun rakkaan harrastuken kautta. Moni päättää päivänsä vanhana sairasvuoteella letkuihin kytkettynä siten, että joku perintöä himoitseva omainen vetään hengityskoneen töpselin seinästä. Onko se sitten hieno lähtö? - Sohvanpohjalta
Nyt kaikki suurien sankaritekojen kimppuun, Ei käy aika pitkäksi. Hyppäämään ainakin ensiksi joltain korkealta sillalta riippuliidin selässään kohti tuntematonta. Jos luita särkyy niin kyllä yhteiskunnan ilmainen terveydenhuolto korjaa ne.
- halpajahalpa
Halvemmaksi se riippuliitimellä itsensä teilannut tulee yhteiskunnalle, kuin vaikka 30 vuotta eläkettä nostanut ihminen, joka myös käyttää ahkerasti ilmaista terveydenhuoltoa.
- lxcjcbx
halpajahalpa kirjoitti:
Halvemmaksi se riippuliitimellä itsensä teilannut tulee yhteiskunnalle, kuin vaikka 30 vuotta eläkettä nostanut ihminen, joka myös käyttää ahkerasti ilmaista terveydenhuoltoa.
Suomessa ei ole ilmaista terveydenhuoltoa vaan jokainen kantasuomalainen kustantaa sitä välittömillä ja välillisillä veroilla ja OECD maiden korkeimmilla terveydenhuollon asiakasmaksuilla.
- KylHulluiPiisaaa
Se on se typeryys. Samalla tavalla hullunainen kulkee humalassa yksin yöllä Helsingissä. Mitäs menit, mitäs teit.... sanoo Poliisi....
- mitä.väliä
Helvettiäkö se sinulle kuuluu oma henkihän niiltä vain menee. Hypätköön puolestani vaikka kaivoon. Aivan sama.
- hirttäis.itsensä
Kiusatut ihmiset ovat tyhmänrohkeita, koska eivät poistu maailmasta oma-aloitteisesti itsemurhalla. Vitun X-treme urheilijat nuo kiusatut.
- dsgdrdt
Luonteeltaan nuo xtreme-urheilijat ovat kyllä lähes poikkeuksetta niitä kiusaajia, ei kiusattuja, typerys.
- oksettaa.luuserit
dsgdrdt kirjoitti:
Luonteeltaan nuo xtreme-urheilijat ovat kyllä lähes poikkeuksetta niitä kiusaajia, ei kiusattuja, typerys.
No jos joku on niin dorka eikä miellytä muita ihmisiä vaikka on alempi sosiaaliselta statukseltaan niin kyllä tuo tuo on se kiusaaja joka ei miellytä muita. Jos on epäsuosittu niin omaa asemaa voi nostaa vaikka rupeamalla suosituille ihmisille kännikuskiksi tai antaa lainaa rahaa eikä koskaan pyytää sitä takaisin ja tekemällä pyyteettä muita palveluksia. Tuollaiset henkilöt jotka ei ole suosittuja eikä miellytä muita niin kiusaavat muita omalla olemassaolollaan. Pitäisi terveen ihmisen tajuta hienovaraiset vihjeet että ihmiset eivät halua sinua ympärilleen ja pitäisi vaikka laittaa pää solmuun roikkumaan männyn oksasta.
- SopuKorkeusMulle
Onneksi huimaa jo taloustikkaitten ylätasolla. Ei tulisi mieleenkään kivuta sen korkeammalle.
- galsaa-menoa
Hyödyllisiäkin extreme-kokemuksia sais. Vois mennä vaikka stikkaamaan snögee vekka Stadin jugend-kämppien katoilta nii ettei dallaajat saa jädeklapia kupoliinsa ku snöge smelttaa.
Siellä frysaat karvabresa päässä ja tsuumailet ettei klappi lipee ja tule hatkat. Sillon äijää tai muijaa vietäs klappit oikosena galsaan skrubuun Hietaniemeen. Stydi fiilis. - KipikipiVuorille
Paneehan se jos maanpinnalla pysyminen tuntuu turhalta. Kyl vuorila lamaoppaan kanssa elämä tuntuu sentään elämältä.
- ikävätapaus_mutta
Pelaa tyhmiä pelejä niin voitat tyhmiä palkintoja. En lähtisi sukeltamaan ja vuorikiipeilemään edes piippu ohimolla. Kiksejä löytyy helpomminkin.
- LINTUKOTIHUHTASAARI
kuollut nainen oli hälytyskeskuksessa duunissa ???????????? OISI HÄLYTTÄNYT APUA ITSELLEEN !!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h493295- 342945
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062751Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv402491Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.511945Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151589- 321483
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061297- 1801231
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731070