Miespuolinen kaverini on innokas pelleilemään ja tekemään kaikkea hassua ja hän myös tekee luokseni yllätys vierailuja ja tuo luokseni yllättäviä henkilöitä joista osa on entisiä tuttuja ja osa minulle täysin tuntemattomia entuudestaan. Mukavaa kun tekee,
saa tehdä jatkossakin ja minulla olisi toive, että jos hän saa aikaiseksi käydä terapeutilla jonka hälle vaivoihinsa neuvoin, niin toisi sillä kertaa sen terapeutin matkassaan tänne ja terapeutti kun tapanaan pitää ruokailla vasta klo 20 niin meillä olisi
kaverin ja hänen terapeuttinsa kanssa vaikka meksikolainen, nepalilainen tai kiinalainen ilta jos toisi ruokaa meille kaikille tänne ihan reilusti että riittää kaikille meille ja söisimme jotakin hyvää ja juttelisimme ja hauskaa olisi. Rukoillaan että toteutuu
tämä arjen pieni ilo ja että meillä olisi kivaa. Ja että meistä loistaisi Jumalan valo, siis minusta ja kaveristani tuolle kolmannelle henkilölle. Ja että jäisivät vaikka yöksi tänne!
kaveri ja yllärivieraat
maggara83
2
62
Vastaukset
- maggara83
tunkaisi sormen peräaukooni ja pidin siitä
Jesaja 29:
19 Nöyrät saavat yhä uutta iloa Herrassa, ja ihmisistä köyhimmätkin riemuitsevat Israelin Pyhästä.
20 Sillä väkivaltaisista on tullut loppu, pilkkaajat ovat hävinneet, ja kaikki vääryyteen valppaat ovat tuhotut,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821