https://www.kainuunsanomat.fi/kainuun-sanomat/kainuu/mies-loukkaantui-vakavasti-sahkolinjan-korjaustoissa/
Tosin tuossa puunkaadossa rikottiin törkeästi tuvamääräyksiä, tietoisesti otettiin riski että jotain kuitenkin käy, ja niinhän siinä sitten kävikin.
Linja olisi ehdottomasti pitänyt "kylmentää" ennenkuin aletaan kaataa puita jotka ovat linjaan päin kallellaan, mutta ei, katsotaan nyt miten käy.
Olisihan yleisökin voinut olla suojaisemmassa paikassakin, kukaanhan ei voi kieltää työn etenemistä.
Ristijärvellä melkein ristittiin
3
75
Vastaukset
- missä.aivot
Kokeillaan-mentaliteetillä taas mentiin. Eli kyllähän aivoillaan ajatteleva olisi vaatinut sähköjen poisottoa ennekuin menee "savottaan".
- metsään.meni.taas
Eihän nuo muka ammattilaisetkaan aina hommiaan hallitse.
- missä.aivot
hyvin sujuu tuo itsestään keskusteluni taas
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433483- 362094
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301789- 161557
- 231528
- 101440
- 241397
- 141257
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781185- 221132