Kansan siunaus Saulin linjalle tulossa

Tiltu: "Sauli-Kekkosvaaleihin on enää kolme viikkoa. Luuleekohan Niinistö, että se on hiljainen hyväksyntä hänen natomyyräntyölleen. "

Saulin linjaus on poliittisen johdon ja koko kansan hyväksymä.
Tietysti tiltut ja Paavo Väyrynen pois lukien.
Kansa ratkaisee vaaleissa.
37212
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Ilmeisesti et katsonut Väyrysen vaaliohjelman jälkeen tullutta dokumenttia A merikan menosta
Siinä näytettiin minkälaiset arvot Amerikassa on vallalla.
Perustelemme (Niinistö) yhteistyötämme näillä räikeimmin Amerikassa jylläävillä arvoilla.
Täytyy olla päästään sekaisin kun kun senkaltaiseen menoon haluaa mukaan.

Äänestä
  • Valitsemme Saulin presidentiksi, emme liity osaksi USA:ta.

    Jenkit hoitakoot oman pesänsä, me hoidamme omamme, mutta emme tiltujen ja Väyrysen ehdoilla.

    1Äänestä

  • Just just!
    Usan arvoilla ei voi muuta kuin pyyhkäistä perseen.

    Äänestä

  • Ja silti ne ovat paremmat kuin nykyvenäjän arvot.

    1Äänestä

Onneksi kansa ratkaisee.Niin onko Kokoomus-Saulin linja sitten Suomen kansan?Epäilen.

Äänestä
  • kansa, eikä Väyrynen tiltujen tukemana.
    Kansa on jo hyväksynyt Saulin linjan. Se näkyi mm. 156 000:na kannatuskorttina.

    1Äänestä

Tiltu: "Sauli hamuaa vaalirahaa liittolaisltaan mijoonia euroja vaikka Saulin piti olla varma voittaja pressavaaleissa."

Saulin vaalirahasto on kertynyt noin 400 kansalaisen ja yrityksen lahjoituksista.

"Riittääkö vaalibudjetti kuitenkaan voittoon asti ???"

Budjetti ei ratkaise, vaan Saulin ylivertainen suosio.

"Sillä Saulin kannatus laskee enemmän suhteessa Paavo Väyrysen kannatuslukujen vain nousevan enemmän päiväpäivältä."

Turhaan valehtelet.

"Paavo Väyrynen myy pelkästään kahvikuppeja vaalirahaston budjettiin mutta Sauli on kuitenkin jo paniikissa miljoonabudjetista huolimatta,miksi näin ???"

Paavo on paniikissa, minkä todistaa vaalipuheiden epätoivoiset valeet. Tähtäimessä on kepun äänestäjäkunta, mutta sen enemmistö on Saulin takana.

"Onko kyse Saulin epävarmuudesta voittaa vaalit ??? "

Tilanne on juuri päinvastainen.

1Äänestä

mahiksia. Tämä on hänen viimeinen taistonsa. Vaalikauden päätyttyä jää Helsingin kaupunginvaltuuston paikka kristillisten ryhmässä. Paavon tekohurskas naama sopii sinne hyvin.

1Äänestä
  • Uskon vahvasti että Paavon valintaan loppuisi tämä Suomen, niin ulko- kuin sisäpolitiikan hoitoon pesiytynyt, kieroilu ja suoranainen harhautus.
    Suomen kansa on niin suoraluontoista että suuri osa ei osaa edes ajatella että kieroilulla voidaan maata johtaa ja murentaa sen ennen niin luja turvallisuus, nyt on omin toimin aikaansaatu uhka toisen uhan päälle, niiden torjumiseksi tehdään ratkaisuja jotka selvästi vain pahentaa tilannetta pitkälle tulevaisuuteen..

    Äänestä

  • ettei peruuttamalla pääse eteenpäin.
    Paasikiven linja on kaukaista menneisyyttä, johon ei ole paluuta.
    Suomella on nyt vapaus kansainväliseen yhteistoimintaan ennen kaikkea EU:n arvostettuna jäsenmaana.
    Myös rauhan ajan sotilaalliseen yhteistoimintaan on lähdetty läntisten demokratioiden kanssa.

    Menneitä YYA-ajkoja haikaileville tämä on myrkkyä, mutta Suomen kansa on linjansa valinnut.

    1Äänestä

  • Kaikilla natoon menijöillä on iskulauseena YYA-aika...Nilsilläkin?
    Kuitenkin elimme vuosikymmeniä rauhan ja kasvun aikaa....jolloin muun muassa luotiin maailman parhaimmistoa oleva terveydenhuoltojärjestelmä....jota nyt ollaan romuuttamassa lopullisesti?
    Kuvaako tämä 'uutta' aikaa....vanha ja hyväksi todettu hävitetään ja tilalle tullee...mitä?

    Ei YYA-aikaa voi verrata Natoon eikä sen tuomaan kansalliseen uhkaan....olemme vihollismaa Venäjälle? Ei sitä voi perustella Nilsin tavoin 'turvallisuudella', koska totuus on se, että olemme Venäjän rajanaapuri edelleen ja globaalisti eri asemassa kuin jokin pikku valtio keskellä Eurooppaa.

    Äänestä

  • eikä tiltujen ja Paavon haikailemaan YYA-aikaan NL:n rengiksi.

    Suomi jatkaa demokraattisena länsimaana. NATO on demokratioiden turva, ei uhka.
    Tiltut vihaavat Natoa, koska se suojasi NL:n hyökkäyksiltä ja nyt Venäjältä ja terrorismilta.

    1Äänestä

ehkä kepun kalkkeutunut YYA-siipi on Paavon takana. Ei niillä pressaksi pääse.

1Äänestä

Saulin linja on tuhon linja. Paavo pelastaa suomen!

Äänestä
  • takaisin YYA-aikaan. Haluaako sinne muut kuin tiltut ja Paavo?
    Ja missä on se Neuvostoliitto, jota silloin pelättiin ja huijattiin?
    Tietävätkö tiltut ja Paavo osoitteen, jos halauaisi käväistä?

    1Äänestä

  • YYA-sopimus Suomen ja Venäjän välillä olisi hyvä diili molemmille.

    Äänestä

  • Res.tkm kirjoitti:

    YYA-sopimus Suomen ja Venäjän välillä olisi hyvä diili molemmille.

    Tietenkin olisi. Paitsi Suomelle.

    1Äänestä

Paavo oli Oulun keskusteluissa aivan ponneton.

1Äänestä

Suomen kansa ei halua NATOon!

Äänestä
  • Eikä halua kyllä niinistöäkään enää lisää sössimään suomen asioita sekaisemmaksi...Ei ole ainakaan minulta unohtunut aiemmat "saavutukset" kansan kyykyttämisestä.....älkää ihmiset unohtako menneisyyttä...

    Äänestä

  • Varsinkin kannattaa muistaa Paavon menneisyys KGB yhteyksien, Baltian itsenäisyysasioiden, Krimin ja jalasmökkijuttujen valossa.

    1Äänestä

Kekkonen hankki töitä suomen kansalle ja sale vie niitä....on siinä vähän miesten älykkyydessä eroja....

Äänestä
  • Ei taida olla Kekkonen ehdolla näissä vaaleissa!

    1Äänestä

  • oli kaikkien aikojen suurimmat työttömyysluvut, joita yritettiin hätäaputöillä lievittää.
    Ruotsiin muutti 300 000 työnhakuun.
    Saulin aikana on työllisyys vain parantunut. Tosin työllisyys ei kuulu presidentille.

    1Äänestä

osoittaa kansan suosivan mahdolliselle toiselle kierrokselle Pekka Haavistoa. Väyrynen on jossain neljäs tai viides.
Ja miten Haaviston viimeksi kävikään?

Äänestä

mitään Saulin valinnalle.
Viipurin itäisellä vaalipiirillä kun ei Väyrysen harmiksi ole yhtään ääntä niin kuin Paasikiven aikana.

1Äänestä

Paavo valmistelee jo selitystään häviölle. Mediahan se!

1Äänestä

näyttää närhen munat Väyryselle tv:ssa.

1Äänestä

Saulin+voitolle+tuli+jo.+68+000+nuorta+äänesti+nuorisovaaleissa.Saulin+kannatus+oli+69+%,+Väyrysen+alle+5.Kumpi+mahtaa+voittaa?

1Äänestä

MTV:n+presidenttikyselyn+suurimmat+inhokit+olivat+Väyrynen+ja+Huhtasaari+54+%+tuloksella.Paavo+on+50+vuotta+vastustanut+kaikkea+kansainvälistymistä+paitsi+YYA-sopimusta,+mutta+Laura+on+hankkinut+yhtä+suuren+vastustuksen+muutamassa+kuukaudessa.+Se+on+kova+saavutus+politiikan+noviisilta.Niinistöä+äänestäisi+ensisijaisesti+72+%+ja+vastustaisi+7+%.+Väyrystä+voisi+äänestää+13+%.Luvut+puhuvat+puolestaan.

1Äänestä
  • Riippuu täysin siitä, ketä media nostaa.....kansa uskoo ihan liikaa ja sumeilematta....vain pieni osa ajattelee ja kyseenalaistaa?
    Itse asiassa Paavo ja Laura ovat hyviä esimerkkejä median kirjoitteluista....kun kaikki käännetään negatiiviseksi kuten jenkeissä on nähty...on toiminta miltei mahdotonta, ellei sitten äänestyskopeissa koeta viime hetken 'herätystä'?

    Äänestä

siunannut Saulin linjan.
Vain piste i:n päälle puuttuu.

1Äänestä

Kumpia on Suomessa enemmän Aitoja Porvareita, vai duunareita? Aidot Porvarit ovat niitä, joilla on Oikeasti maata,massia ja pätäkkää. Ei niitä joilla on pankin talo ja velka-audi .
Tätä kannattaa miettiä, kun peiliin katsoo vaalipäivän aamuna. Kumpi olet? Aito Suomalainen Duunari, vai Aito Porvari. Jälkimmäinen äänestää varmana Salea.
Aidoille Porvareille Duunari on lypsylehmä ja vallankäytön hyväksyjä. Kaikki muu on sanahelinää. Ja heidän ainoa ehdokas on Niinistö.

Musta hevonen on Huhtasaari ja hän voi olla susi lampaan vaatteissa kuten oli Soini. Takinkääntäjä kansan manipulaattori.

Duunarille jää sitten vain yksi järkevä ehdokas,,,, Väyrynen.
Ja jos Väyrysestä tulee pressa.
Sipilä lähtee kuin rusakko makuulta, Paavon aktiivihaulit persiissään.

Äänestä
  • #Duunarille jää sitten vain yksi järkevä ehdokas,,,, Väyrynen.#

    Muistuuko mieleen kun Sale mainosti itseään 'työväen presidenttinä'?

    Äänestä

  • Meinaatko että Paavo rikkoisi heti kättelyssä perustuslakia?

    1Äänestä

  • Se edellyttäisi ainakin kymmenkertaista kannatusta nykyiseen.
    Paavo on maan inhotuin poliitikko Huhtasaaren kanssa.
    Vain tiltut kannattavat.

    1Äänestä

Paavolla on eri päämäärät kuin Sipilällä. Paavo ajattelee kansallisemmin eikä halua Liittovaltiota. Sibilä on enemmän Merkelin keppihevonen kuten tataa salekin olla. Paavon ja Sibben välillä on peltosaran kokonen kuilu. Sipilänon enemmän tehdaspatruunoiden kuin maamiesten ministeri.Jokainen lakimuutos tarvii pressan allekirjotuksen.Ja kyllä mikään ei varmaan ottas niin luonnon päälle kuin syrjäytetty puolujejohtaja Pressan virassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Upseerismies kirjoitti:

Tiltu: "Sauli-Kekkosvaaleihin on enää kolme viikkoa. Luuleekohan Niinistö, että se on hiljainen hyväksyntä hänen natomyyräntyölleen. "

Saulin linjaus on poliittisen johdon ja koko kansan hyväksymä.
Tietysti tiltut ja Paavo Väyrynen pois lukien.
Kansa ratkaisee vaaleissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu