Anna äänesi Vasemmistoliitolle

eli anna äänesi turvismuslimin hyvinvoinnille. Niinhän se menee.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nyt se Aktiivi-malli tulee voimaan ja kohta nähdään vasemmistolaisia ihmeitä!

Vanhasta työtä ja vastuuta vieroksuvasta, uuninpankolla makoilevasta tukien mankuja-lois-vasurista tuleekin nyt uusi uljas Aktiivi-vasuri!!

Työpaikoilla jo pelätään kymmenientuhansien näiden työtä karjuvien Aktiivi-vasureiden rynnäkköä.

Tällaiseen ei Suomessa ole totuttu, ei sitä joka päivä näe uljasta aktiivi-vasuria vaatimassa työtä itselleen!! Pelottavaa, vasuri työpaikalla!
Sipilä on nyt päästänyt pedot irti ja työpaikoilla saa nyt pelätä!!

Jo 120.000 vasuria on päättänyt Aktivoitua ja hakea töitä ensi tilassa, nyt kun hallitus on antanut heille mahdollisuuden! Nyt kun olutkin saa olla väkevämpää, niin myös vasurin Himo työntekoon on vihdoin herännyt!!

Li pelkää jo että kun nämä Aktiivi-vasurit rikastuvat työnteolla, niistä tulee Porvareita ja kokoomuksen äänestäjiä.
Siksi Li vastustaa kaikenlaista aktivointia.

Kohta vasurit maksavat niin paljon veroja, että pystyvät elättämään itsensä ja maksamaan omat kulunsa yhteiskunnalle.


Ja kaikki tämä kiitos mahtavan hienon Sipilän johtaman hallituksen ansiosta.
Ei voi vasurikaan kuin nöyrästi kiittää tästä lahjasta. Ja lähteä töihin.....


Tämä on hieno esimerkki yli puoluerajojen toimivasta yhteistyöstä, jossa Hallitus tarjoaa herkullisen Porkkanan ja vasemmisto kuluneet hampaansa.

Äänestä
  • Hyvä kommentti!

    Äänestä

  • Kova niillä on valitus.

    Äänestä

"Anna äänesi Vasemmistoliitolle"

Onko ääneni minun vai onko se ostettavissa. Haluanko sen myydä vai lahjoittaa ?
Mikä on sen todennäköisyys , että se joutuu huijarin käyttämäksi ? Onko koko äänijuttu vai suuri kupla ? Mitäs jos en anna sitä kenellekään ? Voiko matematiikka hoitaa valinnan siitä huolimatta ?

Siinä on ajattelemisen aihetta. Jos tuo pohdiskelu koskee vain yhtä ääntä ja yhtä valittavaa on tilanne helppo. Kuitenkin näyttää siltä ettei niin ole, vai kuinka ??

Äänestä

Noin se näyttää menevän.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jeeesss kirjoitti:

eli anna äänesi turvismuslimin hyvinvoinnille. Niinhän se menee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu