Huuto.net Kokemuksia ostanetista ostavilta

kertokaa.kokemuksia

Jos ostat huutoNetti myyjältä ostanetista jos on ongelmaa et saa tavaraa ja annat negatiivisen palautteen, siitä seuraa sinullekin "kostopalaute" negatiivinen.

Miksi muuten ostaa ostanetista, tavara tuntuu Ebay hintaiselat ja postikulut erittäin kalliit, kun niitä ei ole Ebay tilauksessa usein lainkaan ja muutenkin 1-2 euroa.
Ebay on halvenpi ja usein ilman postikuluja,

https://www.huuto.net/kayttaja/1864288

https://www.huuto.net/kayttaja/1108239
https://www.huuto.net/kayttaja/1609653
https://www.huuto.net/kayttaja/1030426

4

1130

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en-suosittele

      Itse tilaten suoraan Ebay ym saa edullisemmin ja usein nopeammin.

    • Riittalissu

      Lainvoima.com, siellä ne "rehelliset"on🤔 Montako poliisitutkintaa mahtaa olla tälläkin hetkellä?

    • Jakoja

      Hei,

      Kiitos Toriin jättämästäsi ilmoituksesta. Valitettavasti emme kuitenkaan voineet julkaista sitä, sillä tällä hetkellä ilmoituksesi ei ole Tori.fi-palvelun sääntöjen mukainen.

      Ilmoituksen hylkäämisen syy:

      Tori.fi varaa oikeuden hylätä ilmoitukset, jotka eivät vaikuta realistisilta. Ilmoitustasi ei pidetty realistisena, todennäköisesti keskimääräistä selvästi alhaisemman hinnan tai epärealistisen tarjouksen vuoksi. Tästä syystä ilmoitustasi ei voida julkaista.

      Katso tästä ilmoitteluun liittyvät sääntömme (http://tuki.tori.fi/hc/fi/categories/200465822) ja muokkaa ilmoitustasi niiden mukaan.

      Alla olevaa linkkiä klikkaamalla pääset muokkaamaan ilmoitustasi:

      https://www2.tori.fi/ai?ca=6&id=R42561485_2

      Muistathan käyttää muokkaamisessa samaa sähköpostiosoitetta, jota käytit ilmoituksen jättämisessä. Jos linkin klikkaaminen ei onnistu, voit kopioida ja liittää linkin Internet-selaimesi osoitekenttään. Ilmoituksen muokkaamisen jälkeen se tarkastetaan uudestaan ja julkaistaan, mikäli se vastaa Torin sääntöjä.
      Epäselvissä tapauksissa kannattaa olla yhteyksissä Torin asiakaspalveluun, jonka löydät seuraavasta osoitteesta: http://tuki.tori.fi

      Ilmoituksesi:
      ---------------------------------------------------------------------

      Ilmoituksen tiedot

      Osasto: Viihde-elektroniikka, Audio ja musiikkilaitteet, Myydään
      Otsikko: Bose QC 35 vastamelu bluetooth.

      Ilmoitusteksti:
      Myydän Bose QC 35 bluetooth vastamelu kuulokkeet jotka ovat vähän käytetyt ja vime vuonna ostettut.

      Muukan tule kuulokke johto latuuri lataus johto lentokone adapteri suoja laukku.

      Hinnasta voi neuvotella ja vahdossa voi tarjota Chromebook tai puhelin tai tabletti.

      Mieluiten nouto että sais pääsiäiseksi raha mutta ne voi kans lähettä.

      Hinta: 199 euroa

      Omat tiedot

      Nimi: Hans
      Sähköpostiosoite: thomasissakainen57@gmail.com (ei näytetä ilmoituksessa)
      Puhelinnumero: 0408541147
      Maakunta: Etelä-Pohjanmaa, Kurikka
      Postinumero: 61600

      ---------------------------------------------------------------------
      Huomaathan, ettei tähän automaattiseen sähköpostiviestiin voi vastata.

      Ystävällisin terveisin

      Tässä on nyt tämä että toi väitte että kuulokkeet myydän lian halvalla on bullshit.

      Muut myyvät kans samat kuulokkeet ja sama hinta ja kuulokkeet myydän myös gigantti 279,- uutena laittan tähän muutaman ilmoituksen linkki torista missä samat kuulokkeet myydän samalla hinalla ja valokuva gigantti luettelo.

      https://www.tori.fi/keski-suomi/Bose_QuietComfort_25_vastamelukuulokkeet__musta__45477311.htm?ca=18&w=3

      Tänän löytyi vain yksi ilmotus missä on samat kuulokkeet sama hinta eli löytyi kaksi muuta ilmoitusta missä oli samat kuulokket ja sama hinta minun ilmoituksen lisäksi.

      Onko tämä nyt se että joku tori työntekijä myy samat kuulokkeet kun minä ja saman hintan ja sen takia minä en saa myydän vaan minun omat ovat epätealustisen halvat ja työntekijä saa myydä omat saman hinta kun mitä minä en saa.

      Laittaka paljon jakoja.

    • Tyhmä

      Tyhmyyttäni menin huutamaan huutokaupat.fi sivustolle. Lopetin com-sivuston käytön ja luulin tämän olevan parempi/luotettavampi. Nyt maksoin jälleen oppirahoja. Tästedes ostan tuotteet suoraan enkä näistä "huutokaupoista".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1665
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      1576
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1488
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1394
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1362
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      892
    7. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      880
    8. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      414
      853
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      290
      824
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      809
    Aihe