Tänään sitten Laura Huhtasari YLe 1, 21.00

lskelmoivaaan

Katsotaan kuinka tökerösti häntä kohtaan asennoidutaan toimittajien taholta.
Kas kummaa kun nämä kaksi Väyrynen ja Huhtasaari ovat tenttien ensimmäiset?
Taktiikaahan sekin. Äänivaltias Niinistö (toistaiseksi) on varmaan se viimeinen ja saa kommentoida tällöin kaikkien sanomisia ja jää tällöin ihmisten mieleen. Toiseksi viimeinen on veikkaampa Pekka.

24

212

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei.jatkoon

      Typerimmät tollot ensin. Lauralle saa onneksi nauraa kun on niin lapsellinen ämmä.

      • ei.jatkoon

        Niin , todellakin olen itse lapsellinen ämmä. Esiintuloni oli tässä.


      • TämäOn.Totuus

        Muiden ehdokkaiden kommentit ne vasta naurettavia on... tai oikeastaan ne itkettää. Sääliksi käy suomen nuoria ja niitä jotka joutuvat tulevaisuudessa kärsimään, kun suomesta tehdään musulandiaa, ja työläisten palkat ajetaan alas.

        Porvareiden johtamasta mamulandiasta tulee väkivaltainen maa jossa kauppoja ryöstellää, naisia raiskataa päivittäin, ja rikkaat elää kaltereiden takana uskaltamatta lähteä postilaatikkoa pidemmälle ulos.


      • TurvallisuudenTunne
        TämäOn.Totuus kirjoitti:

        Muiden ehdokkaiden kommentit ne vasta naurettavia on... tai oikeastaan ne itkettää. Sääliksi käy suomen nuoria ja niitä jotka joutuvat tulevaisuudessa kärsimään, kun suomesta tehdään musulandiaa, ja työläisten palkat ajetaan alas.

        Porvareiden johtamasta mamulandiasta tulee väkivaltainen maa jossa kauppoja ryöstellää, naisia raiskataa päivittäin, ja rikkaat elää kaltereiden takana uskaltamatta lähteä postilaatikkoa pidemmälle ulos.

        Jos tilanne menee todella pahaksi, niin rikkaat tai kukaan muukaan ei ole missään turvassa. Kaikki turvallisuusjärjestelmät on mahdollista ohittaa, oli kyseessä sitten linnoitustyyppiset rakenteelliset ratkaisut tai erilaiset henkilösuojauksen menetelmät.


    • Nimim. 'ei.jatkoon' on joko valtion palkkaama NATO/EU/vihapuhe -trolli tai valtion palkkaama haisulimedian tv-toimittelija.

      • dsgsdfg

        Ja sinä olet foliohattuileva salaliittosekopää.


    • Toivottavasti_

      toimittajat kysyvät Saulilta miksi on niin haluton esittämään todistuksiaan lakimieskoulutuksesta ja onko niitä edes olemassa tai ollutkaan koskaan.

    • Mitä kiivaammin haisulit käyvät Väyrysen ja Huhtasaaren kimppuun, sitä enemmän kansalaiset inhoavat haisuleita ja haisuleiden suosikkeja. Voipi siinä käydä niinkin että Väyrynen ja Huhtasaari menevät toiselle kierrokselle.

      Mietitäänpä miten haisulit reagoisivat jos Huhtasaari ja Väyrynen tosiaan menisivät jatkoon: luulenpa että ainakin osalle toimittajista jouduttaisiin laittaa töpselit korviin. Tämä vaikuttaa todennäköiseltä kun muistetaan miten haisulit reagoivat siihen että toisella puolella maapalloa äänestys meni vastoin haisuleiden tahtoa.

      • asdgfasdfgas

        Vaan kun ei käy. Tässä maassa ei ole tarpeeksi lahkolaishuurupäitä jotta Huhtasaaresta mitään tulisi. Eihän nyt kukaan täysipäinen voi siionistikreationistia äänestää.


      • tosisehänon

        eihän kukaan täyspäinen äänestä kokoomusta


    • Poffu

      Katsoin huvikseni eri televisiohaastatteluja pikakelauksella, siten että otin telkkarista äänet pois. Sellaisen huomion tein, että kun toimittajat haastattelevat valtapuolueiden edustajia, niin se on koko ajan yhtä nyökyttelyä. Huvittavan näköistä kun esim Sipilän suu käy pikakelausvauhtia, ja toimittajat vain nyökyttelevät koko ajan. Sitten kun esim joku Huhtasaari tms Halla-Aho on haastateltavana, niin toimittavat vain jotenkin nykivät päätään sivusuuntaisesti koko ajan.

      Tällainen havainto siis pikakelauksella ja ilman ääniä. Kyllä se kehonkieli vaan paljastaa, kenen asialla valtamedian toimittajat ovat. Eivät ne aivan puolueettomasti asioita käsittele. Niillä on selvä agenda. Kehonkieli paljastaa sen. Jokainen voi tämän asian todeta, kun katsoo itse, ja ottaa nimenomaan ne äänet pois, ja keskittyy pelkästään kehonkielen tarkkailuun.

    • työniloa

      Pitääpä kokeilla, vaikka kyllä sen huomaa muutenkin.
      Toivottavasti tuolla eilisellä Väyrystä haasttalevalla olis vapaapäivä niin päälle se puhui, että Väyrynen jutui asiasta huomauttamaan. Vaikka kyllähän tuon asenteinen toimittaja voi tulla vaikka vapaapäivänään töihin kun saa hiillostaa Huhtasaarta.

    • maalaismoukka

      En ole hihhuli , mutta ääni menee L H ; lle

    • eikok

      ei muhamed ei niinistö

    • eimanipuloitavissa

      Ylen asenteelliset toimittajat eivät vaikuta minuun , tulen varmasti äänestämään Huhtasaarta !

    • äänestetäänkaikki

      Niin kuinkahan paljon ne yrittää taas kaataa paskaa Lauran niskaan. Mutta uskon että tämä ilta saa minut vakuuttuneeksi että ääneni Lauralle ei tule menemään hukkaan.

    • LauraVoittoon

      Saapa nähdä, minkälaista ylemollausta tulee kaunista ja älykästä Lauraamme kohtaan.

    • Pihallaovat

      Ihmeellistä räksytystä näiden toimittajien haastattelut. Asiapohja ei ilmeisesti riitä kunnolliseen toimittajan työhön.

    • typeräätoimit

      Ylen toimittajat ovat lapsellisia räkänokkia,, keskeytti paavon puheen jatkuvasti tai ainakin yritti,, ensin kysytään ja sitten kun älykäs paavo rupes selittämään asiaa tyhmälle toimittajalle tämä ylimielinen ämmä rupes puhumaan päälle,, eivät anna selittää edes asiaa loppuun,, pitäskö se rautalangasta vääntää tuolle toimittajalle !!

    • Einäytetty

      Väyrynen yritti esitellä puolisoaan tv katsomossa mutta ei kelvannut ohjaajalle.

    • ääni.vyöry

      mikäs vitsi oli tänään TV1 uutisten Laura Huhtasaaren kuva. pitkä nenä ja iines ankka ripset. tälläisella kuvallako, aikuiset ihmiset yrittää mollata, laillista presidentti ehdokasta. ainoa edhokas joka pitää suomen kansan puolia.

    • jatkakaavaan

      Sitä varmemmin äänestän Lauraa mitä enemmän YLE:n toimittajat heittävät hänelle paskaa niskaan.

    • waler-

      Yle näytti jo Laurasta isonenäisiä piirettyjä pilakuvia uutisissa.
      Todella alapääpaskaa kokkarimedialta,joka toki on huolissaan pikku saulin puolesta

    • typeriäkysymyksiäsataa

      Toivotaan, ettei tuo katkeran oloinen naistoimittaja ole tänään töissä.
      Kysyy varmaan Lauralta etkö sinä todellakaan usko, että olemme ryömineen eviä käyttäen kuivalle maalla ja siitä lähteneet kasvamaan apinoiksi.
      Tai saako Raamattua lukiessa syödä purkkaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      228
      3935
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      138
      1404
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      126
      925
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      890
    8. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      747
    9. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      726
    10. Mara&Esko gaalassa jälleen

      Onkohan expariskunta taas tulossa yhdessä punaiselle matolle etuilemaan?? Heillähän on omasta mielestään oikeus, ovat He
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      697
    Aihe