arvostelu Niinistöstä.
.
On selvää, että Niinistöä ajetaan presidentiksi kuin käärmettä pyssyyn.
.
Media on oikein täydellä teholla ryhtynyt muiden ehdokkaiden kohdalla henkilökohtaisiiin kiusantekoihin ja mustamaalaamiseen sekä suorastaan kunnianloukkauksiin, kuten Huhtasaaren YLE mainoksessa.
.
Tässä yksi esimerkki mädän kokoomusmedian tuototksista.
.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201801092200655292_pi.shtml
KATSO--Miten lehdistöä ottaa pattiin Paavon......
13
61
Vastaukset
- kannustaja-
tietenkin paavon..... ottaa pattiin.
- Ittesyytöstä
Ja tyhmyri Paavo pelaa tyhmyyttään Niinistölle ääniä niin että pussit rapisee kaiken aikaa. On se meininkiä.
Mutta kun on niin täynnä itteään ettei kykene muuttamaan käytöstää niin itteää saa syyttää. Ei muita. - Puolueellinen.YLE
Suuremmin en näitä katsele mutta äsken tuli YLE:tä Väyrysen haastattelu. Ensikin toimittaja oli ammattitaidoton. Toiseksi hän oli aivan törkeä ja hänen omat ajatuksensa tuli hyvin esiin ja ei kannatta Väyrystä. Kolmanneksi, toimittaja joko tietoisesti tai huonosti valmistautuneena tai huonosti asioita ymmärtävänä väitti ihan ihmeellisiä asioita
- Kenenvika
Toimittaja on rautaisen ammattitaitoinen. Vetänyt vuosikausia monia haastatteluja, erityisesti haastatellut poliitikkoja. Ei mitään syytä valittaa toimittajasta.
- ssssseijaaa
No ei se ammattitaito ainakaan nyt näkynyt!
- kaikkivanhenemme
Niinistö voisi keskittyä ja valmistautua tulevan perheenlisäyksensä hoitamiseen.
Voittakoon Laura Huhtasaari!!!!!!- Kokemusta.kaivataan
Kaikki vanhetaan ja jossain vaiheessa ollaan liian vanhoja kaikkiin hommiin, ehkä pavenkin pitäisi se jo ymmärtää.
Sen sijaan pressan hommiin tarvitaan kansainvälistäkin kokemusta ja sitä ei taas ole tarjolla kaikilla ehdokkailla, Lauralla ei oikein mistään politiikasta.
- eitasapuolista
Kyllä Niinistö ei pysty vastaamaan yhtenkään kysymykseen rehellisesti suoraan,, äijä kiertelee ja kaartelee josta ei erkkikään ota selvää,, mutta tuskin toimittajat häntä koville laittaa,, koska itse äänestävät saulia,,,Niinistö on lempilapsi toimittajille ja varsinkin ylen kusipäille !!!
- paavo-meni-jo
Paavon oli Super nolo.
12 kertaa hokee Niinistöä 7 minuutin aikana omassa puheenvuorossa.
Haukkumisella ja väärien asioiden levittämisellä ei pärjää,
eikä siinä että rypee jossain 1800-luvulla tapahtuneissa asioissa - suvakkianneli
Eiköhän papparaiselle ole annettu kysymykset ja siihen sopivat vastaukset valmiiksi.Ainoa jännitys salen tentissä on ,muistaako hän vastata oikeassa järjestyksessä ettei enempää munaa itseään.
- Pappakisa
Mutta kun Paavo on vielä vanhempi, kuka laati hänen kysymykset vai vetääkö 20 vuotta vanhoilla prujuilla, kuten jotkut vanhat opettajat tekevät?
- Kehitystä
Paavo näytti kaikille että hän pystyy uudistumaan vielä vanhoilla päivillään, näihin astihan Paavo on kehunut vain itseään hokemalla minä, minä, minä, minä, minä, minä, minä ja minä.
- Nolosti.kävi
Sitä samaa latinaansa Paavo nyttenkin toisti. Aika merkillistä ettei tajunnut mainostaa itseään paremmaksi vaihtoehdoksi Vanhaselle? Kaikki energia vain Niinistö, Niinistö, Niinistö jne... ei kertaakaan mainintaa muista kilpakumppaneista?
Näkyihän se minän toisto siin lyhyessä insertissä jossa miestoimittaja esitti kysymyksiä. Se sai naurunpyrskähdyksen aikaan. Ei voi olla noin itserakas tollo, mutta oli ja on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081672Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai981597Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961507Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541396Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48895Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii427861Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290827Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815