Miksi miljonääri poika ei halua auttaa lähiomaisia

Huhuhuhu

Olen tässä pistänyt merkille erään suvun tapauksen jossa poika on omalla tekosillaan päätynyt moni miljonääriksi!Elää luxus elämää perheensä kanssa mutta esim hänen äitinsä elää köyhyys riman alapuolella!!Poika ei auta sairasta äitiä oikeastaan milläänlailla!Hyvin pieniä apuja tulee kerran pari vuodessa!
Minusta tässä tapauksessa on jotain pahasti väärin!Äiti on kuitenkin hoitanut perheensä yksinhuoltajana köyhyydessä kaikki lapset maailmalle hyvin eväin,on pitänyt huolen että ruokaa riittää,opinnot ja terveys olisi kunnossa!!Sitten tämä tapaus mieluummin auttaa kavereitaan mutta ei äitiään jonka johdosta hän ylipäätään on nykyisessä elämän tilanteessa!!
Olen usein miettinyt kuinka tämän asian saisi hienovaraisesti kerrottua että HERÄÄ PAAVO NYT PERKELE JA HELPOTA SAIRAAN ÄITISI LOPPU ELMÄÄ KOSKA OIKEASTI KYKYNET SIIHEN!!??Onko Tämä vaan niin idiootti vai tullut Roope Ankaksi eli tyhmäksi joka ei tajua asiaa kuin vasta kun on myöhäistä ja se ei sitä enään siinä vaiheessa kun arkkua lasketaan hautaan että VB Oi voi kun en sitä js tåtä tehnyt äidille!!

0

509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sannan kirja USA:n bestseller!

        "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
        Maailman menoa
        151
        11396
      2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

        ...ei tykänny Sanna Marinista
        Maailman menoa
        28
        8092
      3. Metsäalan rikolliset

        Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
        Sotkamo
        56
        5874
      4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

        Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
        Maailman menoa
        162
        4719
      5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

        ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
        Maailman menoa
        14
        4653
      6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

        Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
        Maailman menoa
        32
        4331
      7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

        Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
        Maailman menoa
        84
        4183
      8. Missä vaiheessa

        Päätit luovuttaa suhteeni?
        Ikävä
        84
        3477
      9. Juuri muiston ne

        Rakastuneet katseesi. Huh
        Ikävä
        80
        3230
      10. Miten paljon

        Olet halunnut mun kanssa?
        Ikävä
        48
        1741
      Aihe