Mitä Huhtasaari ei tiedä USA:n työllisyydestä?

Hän ei tajua sitä että 95 miljoonaa työikäistä amerikkalaista on työvoiman ulkopuolella.
459
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Huhtasaari olisi täysin jenkkien hännystelijä. Haluaa varmaan muuttaa suomen pikku jenkkiläksi. Töitä nälkäpalkalla firmojen orjiksi ja työntekijöille vaipat koska eivät pääse tai ehdi töiltänsä vessaan.

Äänestä

Jenkeissä palkat on niin perseestä että tavallinen työläinen joutuu tehdä kolmea työtä että saa edes ruokaa pöytään ja vuokrat maksettua. Suomessa saman ja paremmankin elintason terveydenhoitoineen ja koulutuksineen saa sohvalla piereskelemällä. Toisaalta lakimiehet, lääkärit, insinöörit ja muut asiantuntijat tienaavat jopa satoja tuhansia taaloja vuodessa. Toisaalta koulutuskin on sen hintainen.

Äänestä

Eikös Helsinki aio jo muuttua virallisesti englanninkieliseksi jenkkilandiaksi jossa Suomen kieltä ei kohta enää käytetä?

Äänestä

Minust jotteenki tuntuu että nää USAn ongelmat ovat USAn ongelmia ja tuskin ratkaistavissa Suomesta käsin, että antakaa niiden USAlaisten hoitaa omat asiansa, jotenkin hienoo ettei Suomi hoida asioitaan vaan itkee mitä muualla maailmassa menee, sitten on oma maa päin vittuja, mut hei se on kai tarkoituskin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


v....v....v....v....v kirjoitti:

Hän ei tajua sitä että 95 miljoonaa työikäistä amerikkalaista on työvoiman ulkopuolella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu