Mutta huomasitteko kanavan toimittajia, ei missään nimessä pidä mennä kokoomustoimittajien lankaan. Nyt yritettiin haukututtaa Väyrystä ja Mattia verrata Niinistöön, onneksi et mennyt lankaan. On niin hyvät ehdokkaat Keskustalla, ei tarvitse sivuilleen vilkuilla, omia vain äänestää. Turhaa arkuutta vain pitää välttää.
Erittäin hyvin meni Matilla vaalitentissä.
7744
983
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kyllä+meni+hyvin.+Ei+än,+än,+än,+änkyttänyt+kuin+viidesti.+Normaalisti+kuudesti.+Vanhasella+onkin+jo+erittäin+suuri+kannatus.+Peräti+2%.+Tunne+on+se,+että+kannatus+nousee+2,5%.+Vahvaa+nousua+siis+luvassa.
Ei+uskota+Ylen+ja+Hesrin+kannatusta,+tulisi+nyt+vain+rehellisten+mittauslaitosten+kannatus.+Muistan+viime+vaaleistakin+Paavolle+mitattiin+näiden+toimesta+8+tai+9+%+pinenenpää+kannatusta,mitä+vaaleissa+tuli.yäk.
Kepun pitää äänestää nyt Väyrystä. Paavo on ylivoimainen ehdokas. Tatu Vanhanen oli älykäs ja viisas, mutta Matti Vanhanen on b-luokan mies, pelkkä kokoomuksen anustappi kuten Juha Sipiläkin. Mutta Väykky on täyttä timanttia ja oikeasti vahva suomalainen ja Väykyn linja on ainoa oikea.
Oli kaikken fiksuin ja komein ehdokas, pieni sympaattinen puhevika tekee vain persoonalliseksi, hyvä Matti. Kiitos ettet mennyt toimittajien lankaan.
Aivan uuniperuna meni lankaan aito keputollo, mutta nyt jännittää lyökö Paavo Masan, no ei jännitä sillä minäkin äänestän Paavoa.
Tällä menee ääniä Paavolle, ei olla moksiskaan noiden kadehtijoiden kommenteista, niiden ehdokas ei osaa vastata mihinkään, sahaa ees taas,
Miks aidot keskustalaiset äänestätte kolmilla rattailla ajavaa Väyrystä kun on oma ehdokas?
Eihän Väyrynen halua keskustalle kunniaa ja mainetta vaan yksin itselleen.
Kiero peluri jonka kanssa ei oo helppo tulla toimeen. Kiertäsin kaukaa .
Kyllä me itse tiedämme ketä äänestämme, emme ainakaan sitä jota meille ulkoapäin yritetään tuputtaa, jota muka melkein kaikki äänestää. Vaalipäivänä vasta nähdään. Toimittajat ne kieroja ovat, onneksi ehdokkaat ja äänestäjät ovat sen huomanneet.
Kaikkia ehdokkaita tuputetaan meille ulkoa päin. Miten muuten voisi ollakaan muiden kuin ehdokkaiden itsensä osalta?