suojelemalla murhaajia, raiskaajia ja ihmiskauppaa miljoonilla euroilla! Siis rikollisuutta tuetaan miljoonilla samaan aikaan kuin rehellisiä ihmisiä kurjistetaan!
"Suomeen laittomasti jäävien sosiaalipalveluihin on varattu miljoonia euroja. Asiantuntijan mukaan apu voi pidentää laitonta oleskelua."
-IS
Suomen valtio tukee rikollisuutta
15
50
Vastaukset
- vaItion_esimerkillä
Tällä päivämäärällä on Suomen kansalaiset vapautettu rikosoikeudellisesta vastuusta.
- Ennakkotapausko
Siltä tämä nyt vähän vaikuttaa??
- pöh__
Missä niin sanotaan?
- vai.pankkiryöstäjäksi
Mitä ajattelitte alkaa tekemään? Ihmiskauppa on kuulemma hyvä bisnes?
- RahanTakija
Siis hei, täällä asuvat pakolaiset lähettävät rahaa sukulaisilleen ja omaisilleen ympäri Afrikkaa ja Etiopiaa, sehän on rikastuttamista eikö?
- huuhuimitäsontaa
eikös jutussa ollut mainittu että "pakolaiset rupeavat ajattelemaan että eihän tukien varassa voi loppu elämää olla" joten lähtevät takaisin
:=) voi hyvää päivää!- höImIand
Kaikkien aikojen aivopieru! Mistä meitä rangaistaan näin todellisuudesta pihalla olevilla päättäjillä? Äänestämälläkään ei voi vaikuttaa, kaikki kun ovat yhtä sekaisin.
- nytmennäänn
höImIand kirjoitti:
Kaikkien aikojen aivopieru! Mistä meitä rangaistaan näin todellisuudesta pihalla olevilla päättäjillä? Äänestämälläkään ei voi vaikuttaa, kaikki kun ovat yhtä sekaisin.
pitää tehdä marssi OULU-ARKANDIAMÄKI ja ottaa jengi kasaan siltä matkalta.
- JONOSSA
nytmennäänn kirjoitti:
pitää tehdä marssi OULU-ARKANDIAMÄKI ja ottaa jengi kasaan siltä matkalta.
MUKANA OLLAAN!
- näin-pääsi-käymään-
höImIand kirjoitti:
Kaikkien aikojen aivopieru! Mistä meitä rangaistaan näin todellisuudesta pihalla olevilla päättäjillä? Äänestämälläkään ei voi vaikuttaa, kaikki kun ovat yhtä sekaisin.
Äänestämällä ei voi vaikuttaa, koska ne perustavat oman ryhmänsä eduskuntaan, ja jatkavat samaa köyhien kyykyttämistä.
- oiskoaika
lähdetään tuolle oulu-helsinki marssille niin katsotaan saako mediakohua aikaan!
vai ei taida työttömät jaksaa lähteä...?- työssäkäyvä
mitäs luulet niitten kotona joutessaan tekevän?? litkivät kaljaa päivisin ja kaikki pitäisi ilmaiseksi saada, ei edes persettä marsseille jakseta nostaa niin laiskoja ne ovat. ihan oikein että tekemättömän ei tarvitse saada mitään kuin keppiä.
jos olisitte edes hitusen aktiivisempia niin menisitte tuonne marssille. - kuouououou
työssäkäyvä kirjoitti:
mitäs luulet niitten kotona joutessaan tekevän?? litkivät kaljaa päivisin ja kaikki pitäisi ilmaiseksi saada, ei edes persettä marsseille jakseta nostaa niin laiskoja ne ovat. ihan oikein että tekemättömän ei tarvitse saada mitään kuin keppiä.
jos olisitte edes hitusen aktiivisempia niin menisitte tuonne marssille.antaahan poikiin löhötä soffal, leikkuri leikkelee cut cut cut vaan :=)
- HIHAHIHAHAAA
HAHAHAHAHAH JOS NE EI JAKSA TYÖKKÄRIN LAPPUI TÄYTEL NI MITEN NE MARSSEIL JAKSAA LÄHTEE HEHEHEHEEHHE. IHAN OIKEIN ETTÄ PUMMEILT LEIKATAAN!HIHAHIHAHHAAA
- janinna
Lopetetaan veroeurojemme käyttäminen ulkomaalaisten, palauttamatta jätettävien vankien elatukseen. Nythän laki suojelee kotimaassaan rikoksen tehnyttä palauttamiselta, jos henkilöä uhkaa kotimaassaan väkivalta, kuolemantuomio tms. ihmisarvoa loukkaava tuomio.
Mitä ihmettä? Hänhän on itsekin syyllistynyt törkeään rikokseen ja yleensä toiseen henkilöön kohdistuneeseen. Ei kun potku persukseen, ja vastaamaan teoistaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081672Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai981597Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961507Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541396Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48895Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii427861Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290827Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815