Näin toimii todellinen sivistynyt yhteiskunta.
https://www.suomenuutiset.fi/itavalta-turvapaikanhakijat-kasarmeihin-poistumiskielto-paalle-loppu-turvapaikkabisnekselle/
Turvapaikkapisneksille loppu eli slut
6
189
Vastaukset
- protestiääniviisi
Meillä on Niinistön ajan poliittinen korruptio niin rakenteellista, että kauhistuttaa.
Vannottaan vala, että ajettaan Suomen etua, mutta kun ollaan virassa, niin hyväveli systeemit ovat todellisuutta.
Jopa valtionsyyttäjäkin on hvyäveli rikoksesta tuomittu, eikä edes presidentillä on mitään sitä vastaan.
On suoranainen rikos äänestää tälle menolle jatkoa Suomessa.- SuomeaVastaan
Suomi ei halua rajoittaa hallitsematonta massamaahanmuuttoa ja palauttaa rajavalvontaa eikä hallita maahan tulleita paperittomien massoja koska Kokoomus haluaa Suomeen tämän varjolla matuhalpatyömarkkinat sekä tehdä miljardien eurojen pakolaosbisnestä veronmaksajien rahoilla josta hyötyvät Kokoomuksen eturyhmät. Myös ihmiskauppa tuo tuloja Kokoomuslaisten eturyhmille. Porvarihallitus ja kokoomuspresidentti ovat nyt pahinta maallemme.
- HeiMeTienataanTällä
SuomeaVastaan kirjoitti:
Suomi ei halua rajoittaa hallitsematonta massamaahanmuuttoa ja palauttaa rajavalvontaa eikä hallita maahan tulleita paperittomien massoja koska Kokoomus haluaa Suomeen tämän varjolla matuhalpatyömarkkinat sekä tehdä miljardien eurojen pakolaosbisnestä veronmaksajien rahoilla josta hyötyvät Kokoomuksen eturyhmät. Myös ihmiskauppa tuo tuloja Kokoomuslaisten eturyhmille. Porvarihallitus ja kokoomuspresidentti ovat nyt pahinta maallemme.
Jos haittamaahanmuutto loppuisi, se vähentäisi pakolaosbisneksen tuloja 135 osan nykyisestä:
Oxfordin yliopiston professori: Pakolaisten auttaminen heidän kotimaissaan on 135 kertaa tehokkaampaa kuin Eurooppaan tuominen
http://beta.oikeamedia.com/o1-51417
"Oxfordin yliopiston professorin mukaan länsimaat voisivat auttaa 135 pakolaista heidän omissa maissaan samalla rahamäärällä minkä yhden pakolaisen ylläpitäminen Euroopassa maksaa".
Ei ihme pakolaisbisnes tuottaa eliitin rahamafialle jo huumekauppaa enemmän!
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14912884/pakolaisbisnes-tuottaa-miljoonia-pakolaisia-euhun!
- rikos.kannattaa.aina
Hyvä. laillisen ihmiskaupan on loputtava. Tosin nyt hallitus ilmoitti rahoittavansa miljionilla euroilla laittomasti maassa olevia rikollisia, että se siitä.
- gfgr1
Älkää luulko, että loppuuuu....
Sillä tehdään "bussinessta Suomessa.
"Maahan kutsuttuja" ei saada enää pois.
"Kutsuja" eivät tee koskaan tappiota! - jenninnä
Noinhan sen kuuluisi ollakin. Ennen kuin saa oleskeluluvan, ei pitäisi voida hipsutella teillä tiettymättömillä.
Kaikki ministerit, kansanedustajat ja muut pakolaispolitiikan vaikuttajat jäävättävä turvapaikanhakijoita koskevista päätöksistä ja palveluiden tarjoamisista (vokit, yksityiset terveys ym palvelut).
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081672Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai981597Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961507Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541396Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48895Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii427861Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290827Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815