Tässäooou554

27

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sameaahiukan

      Siansaksaa kuuluu olevan. Jotkut kohdat olivat kuin saamea ja loput jotakin täällä tuntematonta afrikan kieltä. Voodoo rituaaleissa kuuluu olevan samanlaista kieltä lukuunottamatta tuota saamen osuutta.
      Helpottaisi tunnistamista jos näyttäisit vääntelehtivää ja elehtivää hengen vallassa olevaa,
      Tuliko sylkeä ja vaahtoa suusta kuin vesikauhuisella koiralla?

      • tokkanen

        Ei siinnä ole saamea sanaakaan joten älä höpsi kun et tiedä.


      • hottentotti-huu
        tokkanen kirjoitti:

        Ei siinnä ole saamea sanaakaan joten älä höpsi kun et tiedä.

        Mistä tiedät ettei ollut saamea? minusta kuullosti osaksi samalta kuin saamelaiset uutisissa.
        Sitä paitsi saamen kieli saattaisi ollakin hengen käyttämä kieli Suomessa, jossa saamelaiset harrastivat näitä henkimenoja samaanin avustuksella. Olisi erikoista jos kieli olisi jotakin afrikan murretta.
        Tunnistamista tosiaankin helpottaisi nähdä koko seremonia ja siinä höpsähtäneet ihmiset.
        Jos höpsähtänyt oli afrikkalainen niin kieli on hottentottien kieltä,muuten ei.


      • tokkanen
        hottentotti-huu kirjoitti:

        Mistä tiedät ettei ollut saamea? minusta kuullosti osaksi samalta kuin saamelaiset uutisissa.
        Sitä paitsi saamen kieli saattaisi ollakin hengen käyttämä kieli Suomessa, jossa saamelaiset harrastivat näitä henkimenoja samaanin avustuksella. Olisi erikoista jos kieli olisi jotakin afrikan murretta.
        Tunnistamista tosiaankin helpottaisi nähdä koko seremonia ja siinä höpsähtäneet ihmiset.
        Jos höpsähtänyt oli afrikkalainen niin kieli on hottentottien kieltä,muuten ei.

        Saamelainen tietää mikä on saamea, riittääkö vastaukseksi.


    • en.tunnista.kieltä

      Ei ole hepreaa.

    • ihanmitensaamelaisille

      Mikähän Jumala puhuu tuossa linkissä? Onko se se Jumalan sana vai heijastus, vai mikä?
      "Minä olen "Jumalakin voi olla tai sinä olet.

      • Ihmisetovat

        Hyvä kommentti miksei voisi olla #Minä Olen "Jumalan lisäksi sinä olet Jumalaa tai me olemme Jumalia...Te olette? he ovat?


    • sammaani

      Pentti mika ooou554 on?

    • Dotinesanoma

      Hänbäsnbäsklsofassklsidaahyydebnklaidenpertomennee pskopitkishabalalalaallaatijetakruotiketsketiketakee!

    • kallellellll

      Se on mustalaiskieltä koska he ovat pyhää kansaa ja eframilaisia. Pyhiä snaoja ei vaan saa paljastaa haaleille vaan kaaleille.

    • Niin se taitaa olla. Kun ottaa muutaman sanan tuosta pouheesta ja laittaa sen google käätäjään niin romanian kieltä se ehdottaa. Tuo ouu oli vain lipsahdus.

      • rfffffffdedededefr

        Arvasin mutta miksi romaniaa? Romanien kieli on eri kuin Romania. Ovatko romanialaisetkin eframilaisia? Se selittäisi paljon jos näytettäisiin riivattu itse. oliko romanialainen?


      • bxnjhddfg
        rfffffffdedededefr kirjoitti:

        Arvasin mutta miksi romaniaa? Romanien kieli on eri kuin Romania. Ovatko romanialaisetkin eframilaisia? Se selittäisi paljon jos näytettäisiin riivattu itse. oliko romanialainen?

        Romanian kieli kuuluu romanisiin ( latinalaisiin) kieliin ja on itse asiassa hyvin lähellä italian kieltä.


      • tumma.mies

        Aaheha deevelesko teille. Tuossa ei ole yhtään romanikielen sanaa.


      • reinooooo
        tumma.mies kirjoitti:

        Aaheha deevelesko teille. Tuossa ei ole yhtään romanikielen sanaa.

        No tilataan seuraavaksi romanikielinen vuodatus. Sitä saa mitä tilaa.


    • Ykisttäisiä sanoja kuin peptidisekvenssistä voi löytää"- kallaa-zot-am-aanii "

    • benuel

      Onko tuo äänitys alkuperäisestä, vai muistiin kirjoitettu, jonka joku muu sitten lukee?

    • Se on kielillä puhunista.

      • benuel

        Kyllä sen ymmärsin, mutta sinä et ymmärtänyt mitä tarkoitin. Onko tuo aito äänitys siitä tilanteesta, vai ensin kirjoitettu muistiin, ja sitten joku muu lukee sen?


    • MahdAfrikkalainenKieli

      Kuulostaa joltain afrikkalaiselta kieleltä. Kuulostaa myös osin mahd. japanilta. Amerikan alkuperäiskansojen (intiaanien, eskimojen) kieltä?

      Ei todellakaan ole saamea eikä hepreaa. Kielilläpuhumista tuo on, vaikkakin varsin monotonista, mutta kuitenkin. Rukoilija todellakin puhuu jotain tiettyä kieltä, mitä se sitten onkin.

      Kielilläpuhumista ei muuten "käännetä", se on vastoin oikeaa oppia. Ainoastaan, jos kyseessä on kielillä tuleva profetia, silloin profetoija antaa vastaavan suomenkielisen viestin, joka ei kuitenkaan välttämättä ole käännös sitä edeltäneestä kielilläpuheesta. Edeltävä kielilläpuhe saattaa olla Jumalan ylistystä vieraalla kielellä, sitä seuraava suomenkielinen viesti on itse profetia.

      • Niin se on. Mutta tässä on puhetta, tai opetusta joillekin ihmisille. Kokouksissa pitää puhe tulkata, tai olla sen puhutun kielen taitaja, jolle se puhe on.


      • Neuvoa
        penttiz kirjoitti:

        Niin se on. Mutta tässä on puhetta, tai opetusta joillekin ihmisille. Kokouksissa pitää puhe tulkata, tai olla sen puhutun kielen taitaja, jolle se puhe on.

        Kielilläpuhe on yleensä sen puhujan eli hänen henkensä puhetta ja rukousta Jumalalle. Tai Pyhän Hengen esirukousta puolestasi. Tai mahd. Jumalan puhetta tälle rukoilijalle eli sinulle.

        Sen tarkoitus on olla sielunhoitoa, salaisuuksia hengessä. Ehkä tuo on Jumalan puhetta sinulle, neuvoa tai opetusta joka kätkeytyy sisälle sinun henkeesi eikä ole tarkoitus että sinä järjellä ymmärtäisit sen. Äläkä enempää levittele näitä netissä. Tuo rukous on Jumalan ja sinun välinen yksityisasia.

        Luota siihen, että Jumala sen kautta opettaa sinua sisäisesti.


    • lugal-e-e-mu-na-n- du. kuningas rakensi temppelin

      gae-e-mu-na-b-du-en. minä rakensin temppelin.

      lugal-e-a i-ku d-r. kuningas astui temppeliin.



      Rytmillisesti Sumeria.

      • mikä.on.kieli

        Keksitkö vai??????????


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5077
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3322
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      3069
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      38
      2298
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1797
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1550
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      121
      1474
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      119
      1149
    9. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1109
    10. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1077
    Aihe