Tässäooou554

27

379

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sameaahiukan

      Siansaksaa kuuluu olevan. Jotkut kohdat olivat kuin saamea ja loput jotakin täällä tuntematonta afrikan kieltä. Voodoo rituaaleissa kuuluu olevan samanlaista kieltä lukuunottamatta tuota saamen osuutta.
      Helpottaisi tunnistamista jos näyttäisit vääntelehtivää ja elehtivää hengen vallassa olevaa,
      Tuliko sylkeä ja vaahtoa suusta kuin vesikauhuisella koiralla?

      • tokkanen

        Ei siinnä ole saamea sanaakaan joten älä höpsi kun et tiedä.


      • hottentotti-huu
        tokkanen kirjoitti:

        Ei siinnä ole saamea sanaakaan joten älä höpsi kun et tiedä.

        Mistä tiedät ettei ollut saamea? minusta kuullosti osaksi samalta kuin saamelaiset uutisissa.
        Sitä paitsi saamen kieli saattaisi ollakin hengen käyttämä kieli Suomessa, jossa saamelaiset harrastivat näitä henkimenoja samaanin avustuksella. Olisi erikoista jos kieli olisi jotakin afrikan murretta.
        Tunnistamista tosiaankin helpottaisi nähdä koko seremonia ja siinä höpsähtäneet ihmiset.
        Jos höpsähtänyt oli afrikkalainen niin kieli on hottentottien kieltä,muuten ei.


      • tokkanen
        hottentotti-huu kirjoitti:

        Mistä tiedät ettei ollut saamea? minusta kuullosti osaksi samalta kuin saamelaiset uutisissa.
        Sitä paitsi saamen kieli saattaisi ollakin hengen käyttämä kieli Suomessa, jossa saamelaiset harrastivat näitä henkimenoja samaanin avustuksella. Olisi erikoista jos kieli olisi jotakin afrikan murretta.
        Tunnistamista tosiaankin helpottaisi nähdä koko seremonia ja siinä höpsähtäneet ihmiset.
        Jos höpsähtänyt oli afrikkalainen niin kieli on hottentottien kieltä,muuten ei.

        Saamelainen tietää mikä on saamea, riittääkö vastaukseksi.


    • en.tunnista.kieltä

      Ei ole hepreaa.

    • ihanmitensaamelaisille

      Mikähän Jumala puhuu tuossa linkissä? Onko se se Jumalan sana vai heijastus, vai mikä?
      "Minä olen "Jumalakin voi olla tai sinä olet.

      • Ihmisetovat

        Hyvä kommentti miksei voisi olla #Minä Olen "Jumalan lisäksi sinä olet Jumalaa tai me olemme Jumalia...Te olette? he ovat?


    • sammaani

      Pentti mika ooou554 on?

    • Dotinesanoma

      Hänbäsnbäsklsofassklsidaahyydebnklaidenpertomennee pskopitkishabalalalaallaatijetakruotiketsketiketakee!

    • kallellellll

      Se on mustalaiskieltä koska he ovat pyhää kansaa ja eframilaisia. Pyhiä snaoja ei vaan saa paljastaa haaleille vaan kaaleille.

    • Niin se taitaa olla. Kun ottaa muutaman sanan tuosta pouheesta ja laittaa sen google käätäjään niin romanian kieltä se ehdottaa. Tuo ouu oli vain lipsahdus.

      • rfffffffdedededefr

        Arvasin mutta miksi romaniaa? Romanien kieli on eri kuin Romania. Ovatko romanialaisetkin eframilaisia? Se selittäisi paljon jos näytettäisiin riivattu itse. oliko romanialainen?


      • bxnjhddfg
        rfffffffdedededefr kirjoitti:

        Arvasin mutta miksi romaniaa? Romanien kieli on eri kuin Romania. Ovatko romanialaisetkin eframilaisia? Se selittäisi paljon jos näytettäisiin riivattu itse. oliko romanialainen?

        Romanian kieli kuuluu romanisiin ( latinalaisiin) kieliin ja on itse asiassa hyvin lähellä italian kieltä.


      • tumma.mies

        Aaheha deevelesko teille. Tuossa ei ole yhtään romanikielen sanaa.


      • reinooooo
        tumma.mies kirjoitti:

        Aaheha deevelesko teille. Tuossa ei ole yhtään romanikielen sanaa.

        No tilataan seuraavaksi romanikielinen vuodatus. Sitä saa mitä tilaa.


    • Ykisttäisiä sanoja kuin peptidisekvenssistä voi löytää"- kallaa-zot-am-aanii "

    • benuel

      Onko tuo äänitys alkuperäisestä, vai muistiin kirjoitettu, jonka joku muu sitten lukee?

    • Se on kielillä puhunista.

      • benuel

        Kyllä sen ymmärsin, mutta sinä et ymmärtänyt mitä tarkoitin. Onko tuo aito äänitys siitä tilanteesta, vai ensin kirjoitettu muistiin, ja sitten joku muu lukee sen?


    • MahdAfrikkalainenKieli

      Kuulostaa joltain afrikkalaiselta kieleltä. Kuulostaa myös osin mahd. japanilta. Amerikan alkuperäiskansojen (intiaanien, eskimojen) kieltä?

      Ei todellakaan ole saamea eikä hepreaa. Kielilläpuhumista tuo on, vaikkakin varsin monotonista, mutta kuitenkin. Rukoilija todellakin puhuu jotain tiettyä kieltä, mitä se sitten onkin.

      Kielilläpuhumista ei muuten "käännetä", se on vastoin oikeaa oppia. Ainoastaan, jos kyseessä on kielillä tuleva profetia, silloin profetoija antaa vastaavan suomenkielisen viestin, joka ei kuitenkaan välttämättä ole käännös sitä edeltäneestä kielilläpuheesta. Edeltävä kielilläpuhe saattaa olla Jumalan ylistystä vieraalla kielellä, sitä seuraava suomenkielinen viesti on itse profetia.

      • Niin se on. Mutta tässä on puhetta, tai opetusta joillekin ihmisille. Kokouksissa pitää puhe tulkata, tai olla sen puhutun kielen taitaja, jolle se puhe on.


      • Neuvoa
        penttiz kirjoitti:

        Niin se on. Mutta tässä on puhetta, tai opetusta joillekin ihmisille. Kokouksissa pitää puhe tulkata, tai olla sen puhutun kielen taitaja, jolle se puhe on.

        Kielilläpuhe on yleensä sen puhujan eli hänen henkensä puhetta ja rukousta Jumalalle. Tai Pyhän Hengen esirukousta puolestasi. Tai mahd. Jumalan puhetta tälle rukoilijalle eli sinulle.

        Sen tarkoitus on olla sielunhoitoa, salaisuuksia hengessä. Ehkä tuo on Jumalan puhetta sinulle, neuvoa tai opetusta joka kätkeytyy sisälle sinun henkeesi eikä ole tarkoitus että sinä järjellä ymmärtäisit sen. Äläkä enempää levittele näitä netissä. Tuo rukous on Jumalan ja sinun välinen yksityisasia.

        Luota siihen, että Jumala sen kautta opettaa sinua sisäisesti.


    • lugal-e-e-mu-na-n- du. kuningas rakensi temppelin

      gae-e-mu-na-b-du-en. minä rakensin temppelin.

      lugal-e-a i-ku d-r. kuningas astui temppeliin.



      Rytmillisesti Sumeria.

      • mikä.on.kieli

        Keksitkö vai??????????


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      109
      6496
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      88
      4131
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      45
      3457
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      7
      2840
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      625
      1441
    6. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      66
      868
    7. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      55
      843
    8. teemu samuli

      käykäähän lukemassa uusin alibi lehti 3/26 mitä tämä ihmissaasta satuilee..
      Suomussalmi
      9
      829
    9. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      193
      818
    10. Osaako kukaan sanoa?

      Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j
      Ähtäri
      47
      799
    Aihe