Trollitehdas uusiin tiloihin?

Karjalanpalautuskeskusteluihin saadaan pian lisää vauhtia, sillä Pietarin trollitehdas pääsee uusiin nykyaikaisiin tiloihin. Kirjoittajien määräkin nostetaan kolminkertaiseksi, joten uusia kasvoja tulee varmasti myös tälle palstalle. Bror-Erikin ei tarvitse enää vastustaa Karjalan palauttamista yksinään.

Ehkä uudet ureamiehetkin palaavat taas kirjoitushommiin, ja tietysti vanha ystävämme Koroljov saa myös työhuoneen uudelta trollitehtaalta. Kohta Karjala-keskustelu käy taasen yhtä kiivaana kuin silloin wanhaan hywään aikaan, ja sen seurauksena saamme Karjalan pian tyhjänä takaisin. Pitääkin heti ottaa ryypyt asian kunniaksi.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201801092200656786_ul.shtml

5

550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bror-Erik1974odin-1Ac

      Kiitos huomioimisesta mutta kyllä nykyisestäkin työtilastani voin oivallisesti opastaa karjalanpalauttajia hankkiutumaan reippaalle ryhmäbussiretkelle vaikkapa Vyborgiin. Siellä matkan varrella voisi palautushaluinen kusitauolla kahmia taskut täyteen karjalanmaata. Eiks jeh? Nykysuomalainen ei enää edes uneksi jostain Karjalasta.

      • SeAravakasteinen

        Junamatkalla Vyborgiin tai jopa Peteriin saakka näkee kauniin Karjalan maisemien vilistävän silmien ohitse niin kuin palauttajien märkien unet Karjalan palautuksesta.
        Paluumatkalla voi vaunun lattialta viimeistään Vyborgin jälkeen kerätä Karjalan hiekan muruja tynkä-Suomeen viemiseksi ja ihmeteltäväksi.
        Eiköhän oteta taas!


      • SeAravakasteinen kirjoitti:

        Junamatkalla Vyborgiin tai jopa Peteriin saakka näkee kauniin Karjalan maisemien vilistävän silmien ohitse niin kuin palauttajien märkien unet Karjalan palautuksesta.
        Paluumatkalla voi vaunun lattialta viimeistään Vyborgin jälkeen kerätä Karjalan hiekan muruja tynkä-Suomeen viemiseksi ja ihmeteltäväksi.
        Eiköhän oteta taas!

        Liika ryyppääminen vaarallista

        Kyllä Bror-Erik on nyt ryypiskellyt putkeen liian pitkän ajan, koska hän uskoo jo olevansa oikea "Avarakatseinen". Ajatukset kuitenkin ovat tässäkin vaiheessa tunnettua Bror-Erik-laatua, joten lukijoille (meille evakoille) väärän nimen käyttämisestä ei ole suurta haittaa. Taidamme saada Karjalan pian tyhjänä takaisin, koska Bror-Erik alkaa jo turvautua näin epätoivoisiin keinoihin vastustustyössään.


      • Bror-Erik1974odin-1Ac

        Minä puhun pelkästään faktoihin perustuen nimimerkilläni ja olen vakuuttunut siitä että eivät nykysuomalaiset enää edes tiedä saati halaja koko karjalanpalautuksesta mitään.-Eiks
        näin vain olekin? :):) :)


    • Muistoja

      Mitä tässä ny vielä karjalalla tehtäisiin, tuettavia riittää omallakin alueella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      150
      4593
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      95
      3590
    3. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      18
      2927
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      36
      2816
    5. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2463
    6. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      241
      1785
    7. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      26
      1455
    8. Mies pelkää mahdollista raskautta

      Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j
      Sinkut
      241
      1361
    9. Kiikkustuoli

      Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa
      80 plus
      180
      1314
    10. Ihana M nainen

      Ihana M nainen. Nainen kuin unelma.
      Ikävä
      75
      1270
    Aihe