Menkää opiskelemaan jenkkilään niin aika kuluu paremmin ja voi vaikka
jotain oppiakin maailmasta.
Ja aika kuluu paremmin ja hyödyllisemmin.
https://education.kilroy.fi/yliopistot/yhdysvallat
Joutilaille hyvä ehdotus;
15
128
Vastaukset
- vitunposket----
Tuo on huono ehdotus tuossahan joutuu jotakin tekemään... vaikkapa nyt sitten matkustamaan jenkkilään...
Tekeminen ja yrittäminenhän ne ovat elämän suola. Ilman niitä olet varsin merkityksetön joka suhteessa!
- HEHEHEH---
Extyökkäri kirjoitti:
Tekeminen ja yrittäminenhän ne ovat elämän suola. Ilman niitä olet varsin merkityksetön joka suhteessa!
siltä se näyttää................. :)
Siltä-se-näyttää-- kirjoitti:
Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena.
Miten ajattelit perustella syitä kehoitukseesi?
Tässä viimeaikoina olen tuon saman nähnyt jo useita kertoja, Hanki akka, niin miten ajattelet sen mihinkään muuhun vaikuttavan kuin ehkä lämmityksen tarpeen pienemiseen kun on akkakin saman peiton alla? Onko tuo, Hanki akka, sinun ainoa yksinäinen ajatuksesi? Onko sinulla vaikeuksia sen akan hankkimisessa?- hehehehehhhhhhhh
Extyökkäri kirjoitti:
Miten ajattelit perustella syitä kehoitukseesi?
Tässä viimeaikoina olen tuon saman nähnyt jo useita kertoja, Hanki akka, niin miten ajattelet sen mihinkään muuhun vaikuttavan kuin ehkä lämmityksen tarpeen pienemiseen kun on akkakin saman peiton alla? Onko tuo, Hanki akka, sinun ainoa yksinäinen ajatuksesi? Onko sinulla vaikeuksia sen akan hankkimisessa?hehehehehhhhhhhhhhhhh
jollakin on, arvaappa kellä ??????????
hehehehehhhhhhhhhhhhhhh hehehehehhhhhhhh kirjoitti:
hehehehehhhhhhhhhhhhh
jollakin on, arvaappa kellä ??????????
hehehehehhhhhhhhhhhhhhhJos akka on suostunut moiselle hehettäjälle niin ei siitä ainakaan kilpailla tarvinnut muiden kuin mielisairaalan osastonhoitajan kanssa.!
- hehehehhhhhhhhhh
hehehehhhhhhhhhhhhhhhhh
Arvakkaapa mikä naurattaa niin ihan kamalasti ???????????- NO-AINAKIN-SE
Kyllä te tiedätte, sitä juuri :)
- Sheriffi__
NO-AINAKIN-SE kirjoitti:
Kyllä te tiedätte, sitä juuri :)
Älä helvetissä kiusaa sitä enää, se on ihan masentunut...
- Hallaahon.äänestäjä
Mainos on mainio
kehutaan maksavaa opiskelua
ja
kerrotaan että voi lumilautailla lumisilla hangilla
ei kerrota mitä on opiskelu
US kasvatus
kallista, epätasaista, heikkoa matematiikassa
https://www.theatlantic.com/education/archive/2013/12/american-schools-vs-the-world-expensive-unequal-bad-at-math/281983/
American Schools vs. the World: Expensive, Unequal, Bad at Math
Koulutusfilosofia on aivan erisuuntainen USA:ssa ja Suomessa, joka hakkaa USA:n
https://news.stanford.edu/news/2012/january/finnish-schools-reform-012012.html
How the Finnish school system outshines U.S. educationOlen aikoinaan -80 luvun alkupuolella ollut siellä piilaaksossa kursseilla erään heidän rakentamansa laitteen asennus ja huolto/käyttökursseilla. Kuvittelin jotta tällainen perämetsien mies Suomesta saa seisoa vain lakki kädessä ja pyytää anteeksi olemassa oloaan mutta erehdyin.
Sen kolmen viikon aikana näin jotta samaa sakkia jos sitäkään siellä on tämä porukka kuin täälläkin. Ei montaa valopäätä näkynyt paikalla mutta porukka oli mukavaa ja vallan mainiosti olisin voinut jäädä sinne hommiin mutta kotiin veti muutamasta syystä.
Se, siis tuo reissu, asetti USA:n ja Suomen koulutussysteemin tuotteet reaalisempaan ympäristöönsä ja siellä se on pysynyt näihin päiviin asti.
- suosituksia-jenkkilän
vierailupaikoista...
paljon maassa vierailleet suosittelevat seuraavia paikkoja tutustumiseen;
New york, san fransisco, los angeles, miami ja keskialueelta ehkä
chigago, dallas, nashville, las vegas ja muitakin, riippuen omista intresseistä...
hyvää matkaa ... !- Hallaahon.äänestäjä
muuten, ohimennen todettuna ennenkuin jatka liioittelua, opettele kirjoittamaan USA:n paikannimiä ja muitakin, näistä voi aloittaa harjoittelun
massasutset ja ben tsystsovskij Hallaahon.äänestäjä kirjoitti:
muuten, ohimennen todettuna ennenkuin jatka liioittelua, opettele kirjoittamaan USA:n paikannimiä ja muitakin, näistä voi aloittaa harjoittelun
massasutset ja ben tsystsovskijOikeampi kommentti olisi ollut, kirjoita oikein aloita erisnimet isolla alkukirjaimella kuta San Fransico, Miami jne. Jos haluat opastaa oikeinkirjoituksessa niin kirjoita ainakin opastuksesi oikein! En tosin osaa odottaa paljoakaan MV lehden seuraajalta saatikka Halla-ahon äänestäjältä.
- oioioiiiiiiiiiiiiiiiiii
Hallaahon.äänestäjä kirjoitti:
muuten, ohimennen todettuna ennenkuin jatka liioittelua, opettele kirjoittamaan USA:n paikannimiä ja muitakin, näistä voi aloittaa harjoittelun
massasutset ja ben tsystsovskijkävipä kipeästi....
(siis sinulle.... hahahahahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081665Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai901576Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961488Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414853Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290824Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347809