Miksi vihervasurit kutsuu kaikki Suomeen?

vakava-paikka

Kuka haluaa vihervasurien tulonsiirtodiktatuuria: suomalaisten verot -> koko maailma?

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ilmiselvää

      Vihervasurit eivät ole oivaltaneet että ne rahat ja palvelut joita mm. nk. "paperittomille" (=maassa laittomasti olevat) varsinkin Helsingissä sangen kernaasti jaellaan ovat pois verovaroista, siis juurikin niistä joita Vihervasurien vanhemmat makselevat.

    • Kuka se olikaan, joka avasi ukset sepposen selälleen ja heitti rajapuomit hankeen? Niitä jälkiä korjaillaan. On selvä, että sotkun aiheuttaja ei kykene sitäkään korjaamaan. Kunhan suu on auki - siinä kaikki päivästä yksi, hautaan asti, joka muuten ei ole kovin kaukana.

      • vai-että-oikein-avasi

        Vinkki: vuonna 2015 tilanteessa oli valtakunnan turvallisuudesta vastaava sisäministeri Orpo.
        Mieshän on sittemmin palkittu Kokoomuksen pj:lla ja hallituspaikalla valtionvarainministerinä. Turun suunnalla varma pakkoruåtsittaja joten häneen ei voida moitetta kohdistaa?

        Sinänsä mielenkiintoista ettei rajoilla otettu tarkastuksia käyttöön lainkaan, Ruotsi ja Tanska ottivat sittemmin vaan Suomi ei. Miksi ei näin tehty? Hallituksessa päättämässä kolme puoluetta Kokoomus, Kepu, ja S(o)iniset.
        Nyky-PS:hän on sitä tolkun linjaa ajanut alunperinkin vaan hallitukselle se ei sopinut.


      • vai-että-oikein-avasi
        vai-että-oikein-avasi kirjoitti:

        Vinkki: vuonna 2015 tilanteessa oli valtakunnan turvallisuudesta vastaava sisäministeri Orpo.
        Mieshän on sittemmin palkittu Kokoomuksen pj:lla ja hallituspaikalla valtionvarainministerinä. Turun suunnalla varma pakkoruåtsittaja joten häneen ei voida moitetta kohdistaa?

        Sinänsä mielenkiintoista ettei rajoilla otettu tarkastuksia käyttöön lainkaan, Ruotsi ja Tanska ottivat sittemmin vaan Suomi ei. Miksi ei näin tehty? Hallituksessa päättämässä kolme puoluetta Kokoomus, Kepu, ja S(o)iniset.
        Nyky-PS:hän on sitä tolkun linjaa ajanut alunperinkin vaan hallitukselle se ei sopinut.

        Mainittakoon vielä nimimerkille 'Peppu-Reino' että vastoin yleistä ymmärrystä tämä mainittu Orpo on KOKOOMUKSEN (tarkemmin: Kansallinen Kokoomus) edustaja ja ministeri.
        Tätä eivät kaikki tälle palstalle kirjoittelevat ilmeisesti ole täysin ymmärtäneet. Siksi kannattaa koittaa onneaan palstalla jonka otsikko tuolla vasemmalla lukee 'Kansallinen Kokoomus'


    • Neutral_Observer

      Taas samaa ikuista paskanjauhantaa vihervasureista. Pakolaisia ei ole Suomeen kutsunut yksikään puolue! Pakolaistulvan aikana oli nykyinen hallitus, joten jos syyllisiä haetaan, niin haetaan nykyhallituksesta. Se on vastuussa myös rajan auki- tai kiinnipitämisestä.
      Erityisen vahingollinen oli Sipilän lupaus talonsa antamisesta pakolaisten käyttöön. Tieto levisi salamana ja rikolliset ihmissalakuljettajat käyttivät sitä Irakissa mainosvalttinaan. Siellä kerrottiin, että jokaista maahantulijaa odottaa Suomessa omakotitalo.
      Miten ihmeessä nuo tapahtumat ovat vihervasurien syytä?

      • sinne-tänne-mäki

        On syytä, jos eu ne tänne "rajat auki" politiikalla ohjaa niin voi ne luvattomat myös poistaa, vihervasurit niitä paperittomia täällä hyysää (ohittaa suomalaiset jonoissa terveydenhoidossakin, hesen sinnetännemäki ja harhamäki äänesti piikin auki).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1699
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1664
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1576
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1409
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1368
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      906
    7. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      453
      904
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      890
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      293
      845
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      820
    Aihe