Aivan selvä on, että Alajärvi haluaa laajaan Sote keskukseen lisää väestöpohjaa.
Erittäin hyvä oli tänään Lappajärven kunnan johdon tiedottaminen Järviseudun Sanomissa.
Selkeästi ja yksityiskohtaisesti kerrottu, mikä on suunnitelma ja miten edetään.
Kauhava tulee katumaan katkerasti neuvottelukyvyttömyyttään. Kauhava joutuu pakko yhteistyöhön Lapuan ja Seinäjoen kanssa.
Alajärvi on ollut kaukaa viisas. Peruskorjattu terveyskeskus. Rtg laiteeteet uusittu ja uudenmukaiset. Kantakauhavalla vanha rtg, vanhoinen laitteineen. Sairaanhoitopiiri ei tule uusia laitteita antamaan Kantakauhavan röntgeniin, kun ne ovat Seinäjoella 40 km päässä.
Tarkkana täytyy olla ahneiden kauhavalaisten kanssa etteivät kaikkea vie mennessään Lappajärven terveyskeskuksen kiinteistöstä. Omista tulee pitää kiinni.
Kuulemma jo viime kesänä olis Kauhavan suunnalta terveyspuolen johtajat toimenpidevälineitä laskeneet ja pyytäneet niitä Kauhavalle.
Jos ei pidä varaansa nii ne vie silmätkin päästä!
Hyvää tiedottamista!
5
106
Vastaukset
- julkiterhikki
Kannattaa katsoa netistä Valviran sivuilta Julkiterhikki rekisteristä, kannattaako Kauhavan lääkärin vastaanotolle lähteä. Jollakin lääkärillä Valvira rajoittanut lääkärin ammatinharjoittamisoikeuksia. Se puhuu puolestaan. Ne on niitä "Perkkalaisen mainostamia" lääkäreitä!
- uskomatontatoimintaa
Soitettiin Kauhavan tk:n päivystykseen pyhien jälkeen ja yritettiin varata lääkärille vastaanottoaikaa. Hoitaja sanoi ettei lääkäreiden vastaanotto ajanvarauskirjoja oltu tehty, kun ei tiedä ketä lääkäreitä tulee "tänään töihin"!!! Kello oli paljon yli klo 8!
Miten tämä on mahdollista?
Ja veronmaksajat maksaa! - Uskomatontatoiminta
Lappajärven trollit kirjoittelee! Nämä jotka haluaa ajaa Lappajärven Alajärveen! @Lappajärvi.fi
- tämä_selvä
Uskomatontatoiminta kirjoitti:
Lappajärven trollit kirjoittelee! Nämä jotka haluaa ajaa Lappajärven Alajärveen! @Lappajärvi.fi
Kaikki fiksut ihmiset haluaa.
- Hyvämuutos
Yritin varata Kaksineuvoisesta aikaa viime vuoden puolella. Sanottiin, että tammikuulle et saa aikaa, joten mene yksityiselle, jos haluat lääkärille(ja maksa siitä n. 100 euroa).
Kaksineuvoisessa sen kalleudesta kunnille ja maksamistani veroista huolimatta ei siis ollut enää kunnon palveluitakaan.
Lappajärven omalle lääkärille pääsin melkein heti tammikuussa.
Tulin vakuuttuneeksi, että jo oli aikakin erota Kaksineuvoisesta ja valita mieluummin palvelut.
Järvipohjanmaa näyttää olevan ihmisten asialla ja ymmärtävän ihmisten tarpeet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081699Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031664Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011576Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341368Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii453904Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115890Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293845Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347820