Kun katsoo eilisen ja tämän aamun kirkostaeroamislukuja, tulee kysymys: Onko Teemu uusi Päivi?
Onko Teemu uusi Päivi?
6
68
Vastaukset
- Kysynp
Entä jos on jo eronnut kirkosta. Hyvä reaktio on erottaa lapsetkin kirkosta, pois piispojen - ja
saman tien - uskonnonopettajien huomasta. Hyvä idea!? - gdfh
Ei nyt ihan Päivin tasoa mutta asetetuista ehdokkaista kannltamme ylivoimaisesti paras!
Ei muuta kuin reilusti Zeroa Teemulle ja ennakkoluulotonta kortin vingutusta! Kyllä serveri Tampereella kestää railakkaampaakin teemuilua. Pah, melkoinen tussahdus on muutama sata lisäeroa siihen mitä Päivi sai aikaan.
- Kysynp
Emme tiedä, miten pidemmän päälle käy?
Nyt toki pari 250 eron päivää ei ole mikään varsinainen vyöry.
Prosessi kuitenkin jatkuu, kun ulkopuolinen arviojakin on tilattu. - vbbkebbk
Kysynp kirjoitti:
Emme tiedä, miten pidemmän päälle käy?
Nyt toki pari 250 eron päivää ei ole mikään varsinainen vyöry.
Prosessi kuitenkin jatkuu, kun ulkopuolinen arviojakin on tilattu.Juuri nin!
Ei Teemulla ole kovin montaa hyvää lopputulosmahdollisuutta tässä.
Pahin olisi varmaan jos tutkimuksissa selviäisi ettei 'se toinen' ollutkan oma vaimo...
Tästä tulee kyllä vielä ihan hyvä keissi! Tammikuu on jo melkein ennätysvauhdissa.
Katsotaan toki myös mitä Irja-piispan jäljiltä löytyy...
Ja muilta...
Pitäisi varmaan myös vaatia, että muissakin piispuuksissa tehdän kunnon tarkastukset.
- Lukuje.huom
Tammikuun erolukema noin 50 % korkeampi kuin viime vuosien tammikuussa. Oli kaikkien aikojen ennätys. Absoluuttinen lukema toki maltillinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081681Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011622Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011535Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541402Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341364Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii441879Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293832Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818