Mihin muslimi joutuu

Ymmärtääkö muslimi, mihin sitoutuu?

https://yle.fi/uutiset/3-10007142
9218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

72 neitsyen kanssa, ihan mihin vaan.

Äänestä

Jos muslimi tai kuka tahansa on uudestisyntynyt eli tullut oikeasti Jeesuksen seuraajaksi, silloin hänet voidaan kastaa, ei muulloin. Kuka tietää onko näitä henkilöitä tullut uskoon? Kyllä ihmisen kuuluu tietää mitä kaste merkitsee, ja minkä takia se annetaan. Ei ole oikein että ihmisiä vaan kutsutaan seurakuntiin, ja heti tyrkätään veden alle. Tämän kuvan tuosta toiminnasta saa. Pitää saada varmuus että ihminen on todella uudestisyntynyt.

Äänestä
  • Kukaan muu kuin kristitty ei ole niin tyhmä, että vaihtaa neitsyet posken kääntöön.

    Äänestä

"ULKOPUOLULLA OLEVAT TUOMITSEE JUMALA!" RAAMATTU
KRISTINUSKON ULKOPUOLRELE JÄÄNEET TUOMITSEE JUMALA!
LUE SELVENNÖSTÄ RAAMATUSTA MATTEUKSEN EVANKELIUMI 25. LUKU!

Äänestä
  • Lue sinä uudesta testamentista, kun ihmiset väittivät teidän hakeneen jeesuksen
    yöllä haudasta.

    Äänestä

terroristimuslimi joutuu kuvittelemaansa taivaaseen ihmettelemään mitä ihmettä tekisi niille 72 neitsyelle kun ei ole enää kehoa eikä siis sukuelimiä millä voisi leikitellä niiden ikineitsyeiden kanssa...

Äänestä
  • Entäs naispuoliset pommivyönkantajat, mitä he saavat?

    Äänestä

Epäjumalan palvonta vie helvettiin , koska ymmärrykseni mukaan niissä palvotaan saatanaa. Monet opettajat, johtavat urokset sanoneet allahin olevan saatana kun oon YouTube -videoita katsonut mitä enemmän opin tuntemaan islamia ja muslimien käytöstä, puheita, sitä järkeenkäyvempi ajatus se on.

Siis ihan sairasta haluta tuhota Israel ja juutalaiset Valehtelu ja asioiden vääristelyä 24h. Ainakin saatanan tekoja tapahtuu Ranskassakin joku 8v juutalainen poika piestiin kunnolla. Helsingin juutalaisen seurakunnan turvallisuuskustannukset nousseet niin paljon että Patmos tehnyt rahavarojen keräämistä turvakustannusten maksun auttamisessa.

Tiedätte kyllä ketkä natsien ohella osallistuvat juutalaisen seurakunnan vainoon. Tai en tiedä osallistuuko natsit ollenkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LutterinOpetuslapsi kirjoitti:

Ymmärtääkö muslimi, mihin sitoutuu?

https://yle.fi/uutiset/3-10007142

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu