mitä tekee demarit ja liitot kun työttömiä kyykytetään ei mitään.mitä siis teemme näillä verenimijöillä? lyhyt vastaus emme mitään ja en taatusti ole ainoa joka näin ajattelee
on tullut aika kaataa SAK
nurinkokopaska
750
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä, hanki sinäkin maata ja liity MTK:oon, siinä on tinkimätön ja ammattitaitoinen edunvalvoja, kaikki muut pissii silmään, mutta MTK on suurmaanomistajan asialla aina.
Mitä ihmettä ne voivat tehdä siellä liitoissa, kun olivat itse sopimassa tästä aktiivimallista. Nyt ne reppanat ovat vain ihan hiljaa siitä mitä tuli tehtyä. Katsokaa vaikka Ralf Sundin haastattelu asiasta.
STTK oli mukana asiasta päättämässä, ei SAK, joka kieltäystyi neuvotteluista koska kiky tehtiin siltä pohjalta ja sen perusteella, ettei työttömysturvaa heikennetä. Ei siis kannata tämän hallituksen kanssa sopia mitään. Hallitus pettää kuitenkin.
Aktivointilaki on AY-liikkeillekin hyvä asia.
Satavuotta on yritetty kaataa SAK ja liitot siinä onnistumatta he!
STTK luottamusmiehet yrittävät erottaa työnantajalle ei toivottuja jäseniä , savustamalla heidät ulos. Jäsenet maksavat tästä vielä liittonsa johdolle.
Saako luottamusmies "poonusta" kun saa henkilöstöpäällikön nimeämän työntekijän ulos.
Näitä esimerkkejä löytyy paljon pääkaupunkiseudulla varsinkin STTK liittojen jäsenten kohtelussa.
Mutku minulle kuuluu vuokralaisten rahat.