Kaikki on kaupan!
Viattomat Pandat markkinahumun keskelle!
7
274
Vastaukset
- veeti5vee
Pahviset pandat ja panda namit olisi riittänyt lapsille, joilla on vilkas mielikuvitus? Pallerot tuskin tulevat viihtymään suomessa, luultavasti karkaavat!
- Ohimarssi
Eivätköhän pandat pysy laatikoissaan ja autossa näkymättömissä. Saamme uskoa, että siellä ne ovat, matkasta väsyneinä. Kuvaa sieltä voisi saada, mutta olisivatkohan edustuskunnossa?
- tähdet-puuttuu
Mitä ihmettä ?
Eikö ne pääsekään pitkän matkansa jälkeen edes lyhyelle kaupunkikierrokselle mustan limusiinin takapenkille heiluttamaan käpäliään innostuneille pääkadun varrella ?
Taitavat olla pettyneitä vastaanottoonsa ja osaansa, harvoin maailmantähtiä paikkakunnalle sentään saapuu.
Ei nämä järjestelyt nyt oikein vakuuta. Mikä se sellainen karnevaali on kun päätähdet puuttuvat ? - Ottakaaminutjopoistäältä
Laita itse pandapuku päälle ja ajele taksilla kylillä.
- Viimeinensilaus
Tosiaankin, ainakin hankkeen puuhamiehet Risto, Jarmo ja Heimo pandapuvuissa tepastelemaan Vanhan nallen pihalle. Mauno ja Jukka eivät ehdi, kun pitää pöyhiä pandojen tyynyt patjat.
- Hmm23
Eiköhän niillä oo parempi tarha täällä kuin kiinassa.
- Pokerihai
Täyttä pelleilyä. Muka suojeluhanke, hävetkää!
Uutisissa aivopestyt kuntalaiset kehuvat kilpaa pandoja, käyttämättä järkeä laisinkaan. Muutamat hassut yrittäjät lipovat huuliaan vesi kielellä....hävetkää.
Viattomat pandat joutuvat kriisikunnan pelinappuloiksi. Säälittävintä kaikessa on, että 7-2 kädellä all in, vaikka ei edes samaa maata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081665Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai901576Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961488Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414853Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290824Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347809