Huhtasaari mainostaa hymyn-- ja sananvapautta. Kirjoitin hänen julkisille sivuilleen ihmetyksen, miksi vakavissakin aiheissa vain iloinen hymy. Vaikuttaa pinnalliselta , ettei aivot tiedä, mitä suu syytää, kun koko ajan vaan on hymy huulilla.
Huhtasaaren edistämä sananvapaus poisti kommenttini enkä enää pääse hänen julkista sivuaan katsomaan, enkä kyllä muitakaan.
Sellaista se sananvapaus. Mutta hymyhuulin voi kikertää siitä, ettei esim, turvapaikanhakijana tulleiden akuuttejakaan sairauksia saa hoitaa.
Huhtasaaren hymy
21
194
Vastaukset
- PossuaHuuleen
Näin typerän aloituksen voisi poistaa.
- Tulikomuhkea
Jylhän Tiinan klinikallako kävit ruiskututtamassa sianihraa huuleesi?
- huhtiksenkannattajat
Sehän on selvä, että julkaisuissa, joiden lukijakunta muodostuu Huhtasaaren kannattajista, hän johtaa gallupeissa. Lisäksihän nämä Huhtasasaarta kannattavat joukot edustavat myös porukkaa, joka muutenkin on somessa yötä päivää, nämä maahanmuuttokriittiset sotilasjoukot tienaavat työttömyystukeaan.
Eilen Huhtasaari näytti poseeraavan Oulussa herrasväki Lokan kanssa. Saa nähdä, meneekö Huhtasaari heidän ohjelmaansa, kun pyysivät. Voi olla, että meneekin, olihan heillä Juho Eerolakin ohjelmassaan. Ja Huhtasaari kävi myös kannustamassa nk. maidania pitämällä puheen siellä. ONkohan hänelle valjennut, kun maidanilaiset ovat nyt suunsa avanneet, siellä oltiin humalassa koko ajan heidän itsensä mukaan, ilmanko niin paljon oli rähinöitä ohikulkijoiden kanssa.- jopas.vinkuu
Voi voi pikku suvakin eloa. Ihan korhospirkon tasoinen piffipieru.
- pläähuiui
Kyllä tuo viola-orvokiltakin kuulostaa.
- huhtiksenkannattajat
Huhtiksen kannattajat, jotka yötä päivää ovat somessa, siis vastasivat. Kokeneita kaikkien keskustelupalstojen erikois-asiantuntijoita nämä jopas.vinkuu ja pläähuiui ovat näköjään.
- On0n
pläähuiui kirjoitti:
Kyllä tuo viola-orvokiltakin kuulostaa.
Sama mummohan se on
- oikomista_oikeaatietoa
Huhtasaari oli muuten eilen Kempeleessä ja siellä Zeppeliinissä.
Oulussa hän oli kyllä keskiviikkona yhteisessä vaalitentissä.
Siinäpä tietoa nimimerkille "huhtiksenkannattajat".- paliskuntalokka
joo, kuitenkin Lokka halaili häntä ja Wiik hymyili kilpaa Lauran kanssa.
- iloista-huomenta-
Jos aletaan rankaisemaan hymyilystä, niin miksi sitten uutisissa saa sanoa, että hyvää huomenta, ja sitten aletaan uutisoimaan mitä kaikkea kurjaa on tapahtunut. Eikö tuossa pitäisi sanoa, että huonoa huomenta, ja valitella kaikki sotauutiset ja muut.
- gftt1
Heikellin mukaan Huhtasaari näyttää maaniselta ja hymyileekin väärin.
- hymyninätti
Hymy joka paikassa ei ole paikallaan., Kyllä asioista pitää pystyä puhumaan virnistelemättä koko ajan. Vaikuttaa tyhjäpäiseltä. Siksi puheetkin on sitä samaa jargonia, kun ne tulee aivoista ilman ajatusta,. aivot ovat keskittyneeet vain ulkonäköön, onko nyt hymyni nätti.
- h2o47
gftt1 kirjoitti:
Heikellin mukaan Huhtasaari näyttää maaniselta ja hymyileekin väärin.
Joko hymyileminenkin on kiellettyä, "vihahymyä".
Aikoinaan ilkeä ruotsinkielenopettajani sanoi, "opettajalla on oikeus poistaa oppilas luokasta jos hän hymyilee tai näyttää piilevää hymyään".
- Milloin-hymyillyt-väärin
Luetelkaa nyt niitä joitakin "vakavia" asioita tai puheenvuoroja, joissa Huhtasaari on muka hymyillyt väärässä kohtaa. Joku Youtube-video tai YLE:n tallenne.
Tietääkseni ei ole kuolemantapauksista tai sairauksista tai raiskauksista Laura puhunut koskaan hymy huulillansa.
Maahanmuutto on tietysti vakava asia. Kun tänne tosiaan tunkeutuu 10.000 uutta kehitysmaasta tulevaa asukasta joka vuosi, ja heitä aikuisia ihmisiä ja perheitä pitää alkaa joivata kuin 7-vuotiaita.
Mutta se että Huhtasaari ehdottaa selkeätä Australian tai Unkarin mallin käyttöön ottamista,m ja esittää tällaisen asian positiivinen ilme kasvboillaan, niin ei tällaisessa ole minkäänlaista väärää.
Huhtasaari uskoo Australian malliin, ja minä itsekin uskon Australian malliin. Minuakin hymyilyttää, kun sosiaaliturvamme hyväksikkäyttäjät eivät enää pääse virtaaman maahamme. Eivätkä tule meidän KELA-kassamme varoilla eläkeläisinä ylläpidettäväksi.- plks
Täydellisesti sanottu.
- tyhmä_juttu
Toimittajat menee tosi typeriksi halutessaan mollata jonkun henkilön. Muka hymyilee. Uutistenlukijat naureskelee.
- NoHuhHuhHuh
Teidän vihervasemmistolaisten on kaikkien loldiers of odin sekoilujenne jälkeen turha kritisoida kenenkään hymyilyä. En myöskään edelleenkään ymmärrä, että miksei Laura saisi hymyillä kertoessaan niinkin iloisesta ja positiivisesta asiasta, kuin suomen pelastamista rajojen sulkemisella? Eikös tuo ole enemmänkin positiivinen asia?
- söpösuu
on se niin järkyttävää puhua vihapuheita suu hymyssä ja pää onnelllisessa kekassa. Esim, se yksi tv-esiintyminen, kun oli yleisön joukossa. Ja monta muuta vihapuhetta tulee mamuista söpöstä suusta hymyillen , ei häntä ihmisten hädät ja sairaudet liikuta, Hänellä on kovasydäminen Jumala.
- UskovaiselleIdiootille
söpösuu kirjoitti:
on se niin järkyttävää puhua vihapuheita suu hymyssä ja pää onnelllisessa kekassa. Esim, se yksi tv-esiintyminen, kun oli yleisön joukossa. Ja monta muuta vihapuhetta tulee mamuista söpöstä suusta hymyillen , ei häntä ihmisten hädät ja sairaudet liikuta, Hänellä on kovasydäminen Jumala.
Määrittele vihapuhe!
- ei.jatkoon
Näkisittepä Jutkusaaren perseraon ilmeen.
- Kakkplly.oot
Näytä se meille . Itsestäsihän puhut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m884464Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013860Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363529- 513210
- 432822
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182529Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222382- 232096
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami161781Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351725