Mihin gategoriaan kuulutaan näillä maahanmuuttoluvuilla? Useita ulkomaalaisperheitä asuu meidänkin kerrostalomiliöössä.
Onko Suomikin "persläpimaa"?
12
98
Vastaukset
- Persläpiä
Totuus ettemme ole mistään kotoisin. Ei juuria vaan sekasikiökansa.
https://www.tiede.fi/artikkeli/jutut/artikkelit/suomalaisten_uudet_juuret- Irwin_Leukanen
"Suomea on meillä puhuttu vasta noin 1 500 vuotta. Sitä ennen kukin heimo käytti omaa kieltään ja osasi kolmea–neljää muuta.
Naputtikohan ne jo silloin pakkoruotsista?
- juoppokepulainen2
Nykytekniikoilla dna-näyte erottaa italialaisen suomalaisesta helposti”, sanoo dosentti Samuli Ripatti Helsingin yliopistosta
Totta mutta nekeriä ei erota ihmisestä millään sillä ne ovat samaa siksi on vain kysyttävä
mihin georgiaan kuulutaan näillä matoluvuilla? Useita matuperseitä asuu meidänkin kerrostalomiliöössä. Ja kepulaisia päälleRipatti puhuu tilastollisesta erosta. Yksittäistapauksia ei tietenkään pysty erottamaan. DNA kun ei muutu kun kotimaa vaihtuu... Jos viittaa "nekereillä" afrikkalaisiin kansoihin, niin kyllähän ne vastaavasti voidaan erottaa toisistaan ja esimerkiksi eurooppalaisista ja aasialaisista tyypeistä. Kepulaiset kerrostalomiliöössä [sic.] ovat toki koominen yhdistelmä. Vähän kuin persutkin. Maalaispuolueita molemmat...
- juoppokepulainen2
älä nyt viitsi ryppyotsaista
voidaan siis avoimesti puhua italialaisten ja suomalaisten eroista
ja niitähän on kun käy Positanossa katsomassa
mutta kun puhutaan nekereistä niin jo alkaa ryppyotsa heilua
Yksittäistapaukset nimenomaan pystytään erottamaan,
et näköjään tiedäkään
Helsingissä löydettiin merestä jalka ja
erotettiin että se on kreikkalaiselta
heidän tautiryhmänsä takia
käsite keltit on epäselvä
mutta esim. Englannissa pystytään vanhoista muumioista selvittämään
mistä päin eurooppaa kelttimuumio on tullut ja millaista ilmaa hän hengittänyt jne.
ja tämä tarkentuu joka hetki
http://www.who.int/genomics/public/geneticdiseases/en/index2.html juoppokepulainen2 kirjoitti:
älä nyt viitsi ryppyotsaista
voidaan siis avoimesti puhua italialaisten ja suomalaisten eroista
ja niitähän on kun käy Positanossa katsomassa
mutta kun puhutaan nekereistä niin jo alkaa ryppyotsa heilua
Yksittäistapaukset nimenomaan pystytään erottamaan,
et näköjään tiedäkään
Helsingissä löydettiin merestä jalka ja
erotettiin että se on kreikkalaiselta
heidän tautiryhmänsä takia
käsite keltit on epäselvä
mutta esim. Englannissa pystytään vanhoista muumioista selvittämään
mistä päin eurooppaa kelttimuumio on tullut ja millaista ilmaa hän hengittänyt jne.
ja tämä tarkentuu joka hetki
http://www.who.int/genomics/public/geneticdiseases/en/index2.htmlJos teet vaikka Marco deWitistä DNA -analyysin, niin ei se hirveän suomalaista kuvaa antaisi, vaikka aika perussuomalainen tyyppi kyseessä onkin.
DNA ei tunne kotimaata, ei kansalaisuutta. Mutta, kuten sanottua, tilastollisesti tietyissä maissa asuu tietyntyyppistä porukkaa, joten esimerkiksi jalasta voidaan todeta, että se on todennäköisesti kreikkalaiselta peräisin...
- MitäRaamattu
Onko alkuihminen ollut yhtä blondi kuin Huhtasaari?
- Näinajattelisin
No silloin ei ollut vielä vaateliikkeitä joten teretakseen niillä oli ilmeisesti ihonmyötäinen karvapeite (ilmeisesti ruskeanharmaa). Älykkyydeltään olivat varmaan kehittyneimpiä kuin nykyiset blondit koska saivat käskynsä suoraan Jumalalta.
- Hallaahon.äänestäjä45
riippuu myös siitä mihin viiva vedetään ihmisen ja sienen välillä
missä kohtaa on alkuihminen
nehän ovat sukulaisia nekin
sienellä on monta sukupuolta ihmisellä vain muutama (suvakkitiede) - Kiitos.lisäätkölinkin
Hallaahon.äänestäjä45 kirjoitti:
riippuu myös siitä mihin viiva vedetään ihmisen ja sienen välillä
missä kohtaa on alkuihminen
nehän ovat sukulaisia nekin
sienellä on monta sukupuolta ihmisellä vain muutama (suvakkitiede)Annatko linkin tuosta suvakkitieteestä. Olet kovastippaljon muutoinkin laittanut lähteet aina näkyviin.
- Good_idea
Kiitos.lisäätkölinkin kirjoitti:
Annatko linkin tuosta suvakkitieteestä. Olet kovastippaljon muutoinkin laittanut lähteet aina näkyviin.
Totta. Linkki olisi hyvä.
- Eivätgorilloita
Karvoja on alettu ajamaan ihmisen kehosta kun keksittiin lännessä eli USA:ssa partaveisi. Siitä lähtien evoluutio on muokannut ihmistä misssä kasvaa karvaa ja mihin se jätetään. Blondeilla tämä karan kasvu on höyhenen muotoista nykyäänkin alapäässä. Ehkä jopa ovat evoluutiossa etupäänkulkioita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081683Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011635Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011544Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541405Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341365Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48901Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii448885Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293835Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818