kun kansa on siellä niin helvetin köyhää ja vain muutama huumepomo
elää kuin rooman keisari.
https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/sinun-suusi-on-siivottomin-perslapi-maailmassa-trumpin-puheet-suututtavat-ympari-maailmaa-jopa-norja-hermostui/6728860#gs.neErDyA
Onko Meksiko ihan täysi persläpi
5
51
Vastaukset
- khwekth
Kyllä. Mexiko on täydellinen persläpi jossa ihmishenki on halvempi kuin 1 gr kokapussukka. Ja muutama muu maa sen lisäksi.
- TässäMuutamaPersläpi
Maailman kamalimmat maat
Brutaaleimmat maat ja maanosat maailmassa.
Koko Lähi-itä
Koko Afrikka
Koko Venäjä.
Kiina (tietyiltä osiltaan)
Lisäksi:
Intia
Pakistan
Afganistan
Turkmenistan
Uzbekistan
Tadzikistan
Kirgisia
Kazakstan
Georgia
Armenia
Azerbaidzan
Koko Indonesia
Bangladesh
Myanmar
Thaimaa
Laos
Kambodza
Vietnam
Malesia
Näissä maissa ja maanosissa brutalismi ja kaikkinainen sivistymättömyys elää ja voi hyvin. Ihmisellä eikä eläimellä ole minkäänlaista arvoa. Niitä saa tappaa vapaan harkinnan mukaan ja mistä syystä kukin haluaa tappaa. Eläimiä saa polttaa elävältä ja niiden kauloja saa viillellä auki. Naisia saa kivittää ja hirttää milloin mistäkin syystä. Samoin miehiä. Lapsia saa pahoinpidellä ja silpoa vapaasti vaikka pullon palasilla.
Kuitenkin minä, pohjoismaalainen työssä käyvä hetero mies, vaikka en kävele edes punaisia liikennevaloja vasten, olen koko ajan suurennuslasin alla sen suhteen, mitä sanon, mitä teen, mitä ajattelen. Minä olen syyllinen kaikkeen mahdolliseen pahuuteen mitä maailmasta löytyy. Jos joutuisin vaikka tappeluun mustan miehen kanssa niin oikeus ja syyttäjä näkisi siinä rasistisen motiivin joka koventaisi tuomiotani. Tosin samoin ei olisi vastapuolen tapauksessa.
Sivistys elää vain Euroopassa, Kanadassa, USA,ssa ja Australiassa. Muualle se ei vielä ole ehtinyt tulla eikä varmaan tulekaan seuraavan 5000 vuoden aikana. Surullista elää samalla planeetalla valtavan puoliapinajoukkion kanssa ja hengittää samaa ilmaa niiden kanssa. Mieluummin asuisin jollain avaruusasemalla matkalla jonnekin mahdollisimman kauas.- PaluuKeskiaikaan
Eurooppa elää tällä hetkellä vaaran vuosia. Sen sivistys voi olla mennyttä lyhyelläkin aikataululla.
- NäinhänSeOn
Hyvä ja totuuspainoitteinen kirjoitus. Kiitos siitä.
- Trump.tekisi
Viisaasti kun ajasi meksikkolaiset vaikka mereen ja tyhjentäisi koko etelä-amerikan. ei se mantere tarvitse paskaporukkaa joten kanada ja usa riittöisivät tuolle mantereelle loput kansat voisi hävittää rulta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821