Päivi Nerg: Laittomasti maahan jäävät iso turvallisuusriski, jota Suomessa ei ennen ole ollut.
Vihdoin toikin myönnetään.
Vois tulkita myös,annetaan kaikille Suomen kansalaisuus ,poistuu tääkin ongelma.
Tiedossa on 5000 paperitonta + ne joista ei ole tietoa,varmasti ainakin saman verta.
Päivi Nerg: Laittomasti maahan jäävät iso turvalli
23
371
Vastaukset
- Huihaihullus
Niinistö jatkaa ,niin on kohta 500000 paperitonta asiantuntiaa.
- AadolfGotler
Kuinka monta ihmistä nämä kielteisen turvapaikan saaneet ovat jo tappaneet täällä viime vuosina, oliko Kokemäellä elävänä poltetun tytön raiskaaja/murhaaja karkoitettu turvapaikanhakija, ainakin Puolitilan kappelin pihalla sekä Turussa tappaneet ainakin olivat. Muuten nämä luvallakin oleskelevat turvapaikanhakijat ovat tappaneet täällä jo lukuisia ihmisiä 2kymmenen viimeisen vuoden aikana. Silti suutaan täällä soittavat uusnatsit ovat julistettu hengenvaarallisiksi muttei näitä kielteisen turvapaikan saaneita tappajia.
- PummiSetä
Paperittomat ovat tulevaisuuden voimavaramme, koneinsinöörejä,koodaajia,
huipputeknikkoja,ammattiasiantuntijoita,ym,ym..Tulevat pelastamaan meidät kurjuudelta ja kurimukselta,mihinkä maan hallitus on meidät johdattanut.
Heitä on suvaittava,heitä on autettava.
Heidät on otettava avosylin vastaan.
T: J.Sipilä & Kaverit. - kettutyttöö
Niistöllä taitaa puheittensa mukaan olla vähintään mamu sängynalla.
- suvaitsevainen_vihreä
Ilmeisesti joku persu on aivopessyt hänet kun noin järjettömiä juttuja suoltaa.
- LauraVoittoon
Viherkommari-höpöttelijä suuta soukemmalle 😝
- leinoeino
Minä sanon, että Runotyttö himassa määrää!
- näisemäni
Suomi tulee pitää kokonaan asuttuna. Annetaan näille tulokkaille suo, kuokka ja justeeri aivan, kuin suomalaisille miehille, kun he palasivat rintamalta.
- Suomituhoon
Korjaan sen verran että myös laillisesti maahan jäävät lienevät turvallisuusriski kantaväestöön verrattuna. Olisi kiva nähdä rikostilastoja jossa tämä voitaisiin aukottomasti todistaa, mutta kun asioita ei haluta oikein esittää.
- NoLifeSadokan
Niinhän ne ovat. Ja niiden laittomien ilmainen elämä maksetaan työttömiltä pois otetulla rahalla kun on huomattu ettei suomella raha riitäkkään rahat kaikkeen mitä ne on typeryydessään menneet niille vastikkeet, verovapaasti ja ilmaisena lupaamaan. Normaali suomalainen kun ei ole mitään. Ennustankin, että itsemurha tilastot tulee kohoamaan ja siihen syynä harjoitettu politiikka jossa viedään elämisen edellytykset.
- Töissäkäyvä
Jospa se suomalainen älyäis stten mennä töihin kun tajuaa että ilmainen rahantulo ehtyy.
- HävettäväTyyppi
Olipa Niinistöllä ala-arvoinen ’kommentti’ perussuomalaisista ja tp-hakijoista tänään uutisissa. Hävettää hänen puolestaan - Huhtasaari ei kertaakaan maininnut vaalitentissä SN:ää - sekö papparaista harmittaa?
- SuomiSuomalaisilleHeti
Juuri näin, kuulin myös tuon uutisista! Kuka 70-kymppinen lasta odottava haluaa ryhtyä presidentiksi? Tarjolla on nuoria ja hyviä ehdokkaita kuten Laura, jolle ääneni menee.
- Kokoomunuori
Sauli jyrää ylivoimaiseen voittoon!
Rauha ratkaisee 8. - Laura5Voittoon
Juuri Supo kertoi, että terroristiuhka on korkealla ja tyhmät vaan suvakoi. Toivottavasti osuu omaan nilkkaan😂
Sauli pihalla puolustusasioista kuin lumiukko!
Laura tietää tp-hakijariskit ja uskaltaa puhua niistä. - siinäsitäollaan
Miten Nerg nyt noin sanoo? Pari vuotta sitten hän vannoi, että tiedämme kaikkien tänne tulleiden taustat.
Ottaisi nyt kaikki paperittomat omiin hoiteisiin. - dementiaomaksieduksi
Sauli on pihalla kaikesta ,seniili vanha pappa.
- tollot106
Tietystä suunnasta laittomasti ja laillisesti maahan jääviä yhdistää se, että molemmat ryhmät repivät paperinsa ennen maahan tuloa. Ero on siinä, että laillisesti maahan jäävät ymmärsivät ostaa valmiiksi räätälöidyn sadun, joka maamme akateemisille tutkinta-viranomaisille oli kuin koraani imaamille ? Ja Nerg viisaudessaan rehvasteli, että kaikkien taustat tiedetään . Hoh hoijakkakkaaaa.
- rakettimiäs
22 prossaa tulijoista osaa omalla äidinkielellään täyttää maahantullessaan turvapaikka anomuksen, se niistä raketti-insinööreistä. Kukaan ei ota töihinkää.
- L-i-e-r-o
Näin tässä valtiossa.Rotat jättivät uppoavan laivan.
Siirtyivät suurempien EU lihapatojen äärelle.
https://postimg.org/image/ield3xg1h/- ÄäniLauralleNo5
Sekoittivat Suomen asiat ja lähtevät sitten itse "parempiin hommiin".
Kaikenlaisia sitä suomalaiset ovatkin äänestäneet!
Suomi suomalaisille ja Laura voittoon!
- perusStakings
Tuskinpa niistä mitään vaaraa on. Eikös nuo matut ole persujen jatkuvan stalkauksen alla. Ei siinä kusella käydä, ettei joku perusluuseri siitä heti raportoisi.
- LaurastaPressa5
Pahoittelut, että olet joutunut opettelemaan tavoille ja käyttämään vessaa. Mutta näin on Suomessa tapana, joten paras sopeutua vaan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821