Autoihin pitäisi asentaa töötin sijaan megafoni. Sillä voisi opastaa muita ja kertoa mitä asia koskee. Töötti jää usein epäselväksi ja käsitetään turhana vittuiluna. Monta kertaa näkee muiden ajavan väärin ja siihen tekisi mieli puuttua, mutta ei aina viitti kiilata ja pysäyttää muita.
Megafoni töötin tilalle
3
<50
Vastaukset
- lällärit
LA puhelin pakolliseksi joka biiliin, niin sais kysellä kuulumisia moukan ajotaidoista?
- MahtavaaViestintää
Olisi varmaan mielenkiintoinen tilanne kun jossain kaupungin keskustassa joku töppää ja sille la-puhelimella joku toinen huutaa vittuilut niin 15 muuta autoilijaa lähistöllä kuulee samat kysymykset ja jokainen vastaa yhtä aikaa. 15 kuskia huutaa lälläriin yhtä aikaa. Hehe.
- KUITTILUURI
MahtavaaViestintää kirjoitti:
Olisi varmaan mielenkiintoinen tilanne kun jossain kaupungin keskustassa joku töppää ja sille la-puhelimella joku toinen huutaa vittuilut niin 15 muuta autoilijaa lähistöllä kuulee samat kysymykset ja jokainen vastaa yhtä aikaa. 15 kuskia huutaa lälläriin yhtä aikaa. Hehe.
Pitäis olla sellanen systeemi, että puhelun kuulee vaan kaikki 200m säteellä olevat. Silloin kaikki osalliset ja silminnäkijät voisivat osallistua debattiin ja kertoa oman kantansa asiaan. Näin juttu tulisi aina perusteellisesti käytyä läpi ja ajotaidot paranisivat kummasti. Tuskin enää muuta ajo-opetusta tarvittaisiinkaan, ehkä inssi ja kirjalliset korkeintaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081699Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031664Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011576Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341368Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii453904Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115890Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293845Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347820