Kuka muuttas asioita pressana.
ketäköhän äänestäs pressaks
16
180
Vastaukset
- torikahveet
Käyn Kyröskoskella kepun kahveilla ja tällä erää äänestän Matti Vanhasta, jämpti on niin.
- JampeRessaks
Jarmoa äänestää meidän perhe. Siinä on hyvä kaveri.
- kalifaatinali
Jamo hormo on kyl hyvä jätkä pressaks.
- Hormoja
kalifaatinali kirjoitti:
Jamo hormo on kyl hyvä jätkä pressaks.
Kyl hormo voi olla Suomen pressa. Mannerheimikin oli hormo.
- Äänestä
Putiinia. Varmasti asiat muuttuu.
- märäätlakanat
Tiätysti Väyrystä
- Paitsi_että
märäätlakanat kirjoitti:
Tiätysti Väyrystä
Siinä tulee se Putiinikin sitten niinkuin kaupanpäällisiksi.
- Mattimattimatti
Oli niin hyvät tarjoilut koskella,että vanhasta äänestin. Hienoa, että puolueet olivat aktiivisia ennakkoäänestyspäivänä, se kannatti. Kiitos.
- ihmettelenvain
Mitä virkaa presidentillä on tänä päivänä?
- kyykytystä
Presidentillä on väliä. Nykyinen pressa vie Suomea täysin päin mäntyä. Monta esimerkkiä, esimerkiksi tuo omaa lastaan nuoremman naiminen ja aikanaan yhteiskunnan elätiksi lapsi joutunee, koska tuskin mies elää tupakoitsijana yli 100 vuotiaaksi. Yhtäkaikki on ainakin 90 vuotias isä 20 vuotiaalle lapselle, eikö siinä ole jo aika hullu esimerkki. Mitä nyt sitten tulee nämä NATO sekoilut, suuret sotaharjoitukset ja eriarvoisuuden lisääminen...... tässä näin aluksi...kannatti myös aktiivimallia, joka on ihmisten kyykyttämistä.
Järkevää poliittista asiantuntijaa kaivataan. - asintauntijuutta
Tuota listaa kun katsoo, niin en ainakaan äänestä ikäloppuja pressaehdokkaita. Nyt täytynee miettiä, ketä äänestän, on haettava todellinen ulko- ja sisäpolitiikan asiantuntija, syytä olisi omata myös laskutaitoa, eikä ainakaan viinaan tai muihin nautintoaineisiin menevä. Jos aikanaan Venäjän kanssa pitää neuvotella, niin viinaa ei saa olla tippaakaan kuvioissa, muuten turvallisuus on epävarmoissa käsissä.
- Hänenjunamenijo
Vielä vaikea sanoa, muutakuin etten ainakaan Saulia äänestä.
- SANGVAN
minä äänestän 2018 VÄYRYSTÄ saadaan hallitus puolueet sekaisin,
- vasenpakki
Kävin kunnantalolla äänestelemässä hyvin meni, mutta miksi siellä ala-aulassa joku punaniskainen räkäisellä äänellään sai kähistä kovaan ääneen että; toivottavasti menee yhdellä äänestyksellä tai toisaalta tulisi se toinen kierros että meno muuttuisi...
Siis persupropagandaa tai vammainen?. - Kollikovapoika
10 prosenttia hämeenkyröläisistä halusi pressalta rasistiakan. Ei naurata . Pitää Kia ruveta pelkäämään uusnatsien hakkauspartioita kylillä.
Persuus ovat tauti.- peruspertti78
Oletko vammainen ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081726Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031723Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031635Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541416Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341372Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii472941Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50934Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115896Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai297869Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347823