Ihmiskunta elää historiansa parasta aikaa. Elämme pidempään kuin koskaan, monet taudit on saatu loppumaan, vähemmän sotia, vähemmän väkivaltaa, ylipainoon kuolee enemmän kuin nälkään.
Vuosituhansia ihmiset ovat rukoilleet jumalia parantamaan sairaat, lopettamaan sodat mutta jumalat eivät ole pystyneet siihen. Nykyinen tiede ja ihminen näyttää olevan taitavampi kuin jumalat.
Rukouksen voima
10
570
Vastaukset
Ramen!
- T..Mirka
Mitä enemmän uskonnot menettävät merkitystään, sen paremmin meillä menee.
Nykyiset sodat käydään maissa joissa on vahva uskontojen vaikutus, lasken uskonnoiksi myös poliittiset ääriliikkeet. Esimerkiksi jos uskonto ehkäisisi sotia niin Hollannissa olisi enemmän sotia kuin Syyriassa.
- Kultaine
Jumalapa pystyy parantamaan ihmisen vielä siinäkin vaiheessa kun lääkärit eivät enää pysty.
Lukekaa rukous vastauksia johon Jumala on vastannut.
Sellaisenkin ihmisen oli parantanut jolle lääkäri oli sanonut että voi ruveta hautajaisia suunnittelemaan.
Että kyllä se Jumalan voima nykyaikanakin toimii. Kiitos Jeesus.- Kultaine
Suolalapapa ruokkii ihmiset paremmin kuin Jumala
Siellä missä on Jumala, on nälänhätää mutta siellä missä on SianLapa ei ole nälkää! - Kultaine
Sinä joka toisten nimimerkkejä varastat olet oman uskosi Jumalaan menettänyt.
Vahvista sitä mikä on jo hiipumassa. Älä luovu uskosta.
Jeesuksen nimessä parane vaivastasi. Ja taas uusi rukoilija rukoustapahtumaani 1.2 2018 Helsingin kauppatorilla.
Tapahtumassa rukoillaan jäsenet takaisin amputoiduille ihmisille. Paikalla mediaa reilusti todistamassa tapahtumaa ja mittaamassa saavutetut tulokset.
Ilmoittaudu, ennen kuin kaikki paikat on varattu he-ma at suomi24.fi
Ilmoittautumatta jättämällä osoitat arvaavasi tuloksen etukäteen ja osoitat jumalasi epäjumalaksi.- T..Mirka
""Jumalapa pystyy parantamaan ihmisen vielä siinäkin vaiheessa kun lääkärit eivät enää pysty. ""
- Laitapa todisteet. - Kultaine
No, pyysin eroamaan Jumalasta koska se on kuvaamani vaiva, ok?
(puhunko nyt niin että aliihmismäinen ateistikin tajua............a.......hitaa-st-i??)
" Älä luovu uskosta.
Jeesuksen nimessä parane vaivastasi."
Eilenkin erosi 105 kirkosta, Jumala kun on hölmö, tajusi väärin rukoukseni, HOUH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mitä minä rukoilen kun Jumalakin pitää minua PILKKANAAN...................
Ilman Jumalaa, maailmassa ei olisi ainuttakaan tervettä ihmistä, eikä edes ihmisiäkään.
Tiede ja jumalattomuus ei ole parantanut ainuttakaan sairasta, vaan nimenomaan aiheuttanut kaikki sairaudet.
Jumala ei kuitenkaan paranna ketään vastoin asianomaisen omaa tahtoa. Siksi sairaan tulee kääntyä Jumalan puoleen ja antaa Hänelle mahdollisuus parantaa hänet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974399Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293273No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10999
- 32996
- 25990
- 153985
- 6914
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862