En anna ääntäni globalisteille

karlssonkake

Olen nyt seurannut sekä Ylen että MTV:n vaalikeskusteluja ja onnetonta on, kuinka pihalla nää nisset ja haavistot oikein on ! Suomi tarvitsee pressan suomalaisten asioita ajamaan , ja äänestänkin Lauraa tai Paavoa. Laura on paitsi akateeminen, myös fiksu, rohkea, avoin ja kaunis, voi sentään mikä kaunotar !

10

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minäsitvaan

      Laura numerolla viisi. Kannatetaan. Paavo on taas politiikan vanha konkari ja osaa kaikki temput.

    • Poistakaaviesti

      Joo lahtari puolueet on nyt tiukoilla,eiköhän panna rähinä päälle,,

    • viitonenviitonen

      Ilman muuta Lauralle ääni. Huomenna mennään laittamaan numero 5 äänestyskorttiin.

    • Just_så

      Onhan se toisaalta ihan söpöä että puupääpersuilla on näissä vaaleissa kaksi vaihtoehtoa.

      • 2-vaihtoehtoo-taas

        Olihan persuilla ne 2 vaihtoehtoa jo viime vaaleissakin. Joko Timo Soini tai Paavo Väyrynen. Tuolloin laitoin äänen Väykälle ja hän nousi 1% päähän Pekka Haavistosta.

        Nykyään kaikki petolliseen Soiniin liittyvä on ihan jonkun muun puolueen murheita.

        Ääneni lähtee tämän vaalin voittajakomeetalle, eli Porin Lauralle.


    • Muistaakokukaan

      Muistatteko ensimmäisessä vaalitentissä Niinistön tuen laittomille maahanmuuttajille?

    • 7Paavo7Väyrynen7

      Paavo Väyrynen 7 Suomen presidentiksi!!!:)

    • onhansesitä

      Paavo on paras.

    • EiPaavoaEiSaulia

      Eihän Väyrysessä ilmeisti olisi mitään vikaa presitentiksi mutta miten ikä? Väyrysessä ei vielä näy niin selväti nuo ikääntymisen merkit kuten Niinistöllä josta tenteissä huomasi että nyt alkaa ajatusten juoksu ja ajatusten päässä kokoamisen vaikeus olla totta, Väyrynenkin on kuuden vuoden päästä kuusi vuotta vanhempi kuin nyt ja siis ikää alkaa olla silloin jo paljon presitentin tehtäviin.

      • Niinistöhoitovapaalle

        Paavolla isä 100 vuotias. Eikä tietääkseni dementia vaivaa. Että turha huolestua paven iästä. Porskuttaa täysillä vielä monta vuotta. Että tehään Paavosta meille uusi pressa. Jos ei muuten niin sitten ihan protestina nykymenoa kohtaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      127
      3426
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      94
      979
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe